Lenora

Książka otrzymała nominację do Nagrody Nike 2005. Jerzy Łukosz, ur. w 1958 roku we Wrocławiu, germanista z Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest pisarzem wszechstronnym; pisze opowiadania, powieści, dramaty, eseje; jest tłumaczony i wydawany za granicą. Także jego sztuki teatralne doczekały się wielu realizacji, zarówno w Polsce jak i za granicą. Na „Lenorę” złożyły się dwie minipowieści. Pierwsza, „Przygotowania do ślubu”, nawiązuje przewrotnie do znanego mitu o Lenorze, którą narzeczony wzywa na ślub w zaświaty. Druga, „Powrót Telemacha”, jest opowieścią o powrocie po latach do domu rodziców, o odwiedzinach, które przynoszą zderzenie dwóch całkowicie różnych światów. Obie stanowią próbę odpowiedzi na odwieczne pytania: jak stajemy się, jesteśmy, przestajemy istnieć. A także próbę pokazania, jak radosną, fascynującą i śmiertelnie poważną zabawą może być - jest - życie.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Paulina | 2011-11-30

Dwie historie, z czego jedna przypadła mi do gustu bardziej ;) Mowa tu o "Przygotowaniach do ślubu" :) polecam ;)

mateuszkoldun | 2015-03-18
Ewa | 2011-10-12