Diabelski traktat

Tłumaczenie: Peter Chojnacki
Cykl: Czasy Ostateczne (tom 2)
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Tribulation Force

Dzień, w którym z powierzchni ziemi zniknęły miliony osób był wstępem do najbardziej tragicznego okresu w historii ludzkości. Początek końca świata - zapowiadany i zadziwiająco szczegółowo opisywany przez biblijnych proroków. Nicolae Carpathia, nowy Sekretarz Generalny ONZ, powołuje ogólnoświatowy rząd, a jego stolicę przenosi do nowo wybudowanego na terenie Iraku miasta, Nowego Babilonu. Wprowadza również światową unię monetarną i militarną, przejmując faktycznie władzę w skali globalnej. Nie cofa się przed wprowadzeniem nowej, ogólnoświatowej religii pokoju. Zręcznie manipulując powołuje do godności papieskiej oddanego mu kardynała, pozostawionego na ziemi, w czasie gdy wszyscy wierzący w Chrystusa ludzie z niej zniknęli. Prezydent Stanów Zjednoczonych zostaje zepchnięty do podziemia i organizuje opozycyjną partyzantkę. Atomowy atak na Londyn i Waszyngton rozpoczyna konflikt zbrojny pomiędzy przeciwnikami globalizacji, a Antychrystem, którym okazuje się Carpathia.
Czy taki scenariusz dziejów świata jest w ogóle możliwy? Autorzy kontynuują w brawurowy sposób opowiadanie o nadchodzących czasach ostatecznych, rozpoczęte w powieści Dzień zagłady. W mistrzowski i zaskakujący sposób zestawiają współczesne wydarzenia polityczno-gospodarcze z proroctwami zawartymi w Biblii.

źródło opisu: http://www.vocatio.com.pl/

źródło okładki: http://www.vocatio.com.pl/

mistka | 2010-11-11
Przeczytana: 05 listopada 2010

Druga część powieści o czasach ostatecznych nie rozczarowała mnie - nadal była tak dobra jak pierwsza. Akcja dzieje się szybko i już nie mogę się doczekać, kiedy wypożyczę kolejną część z biblioteki, na którą muszę jeszcze niestety poczekać.

Marta | 2016-10-28
Claviger | 2016-09-07