Gwiazda spadająca za dnia 4

Tłumaczenie: Anna Karpiuk
Cykl: Gwiazda spadająca za dnia (tom 4)
Wydawnictwo: Waneko
Hirunaka no Ryuusei
komiksy
Dejikos

Przez wakacje Suzume chce zapomnieć o swoich uczuciach do Shishio. Jednak w wyniku splotu różnych wydarzeń idzie z nim do oceanarium… Jest miło, ale dziwne zachowanie Shishio, że Suzume nie wie już na czym stoi. Co więcej, po rozpoczęciu nowego semestru Shishio nadal jakoś inaczej się do niej odnosi!

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: http://waneko.pl/

Jade | 2018-04-01
Na półkach: Przeczytane, Manga, Wymienione
Przeczytana: 01 kwietnia 2018

Ćwir ćwir i pan Shishio... zobaczymy co z tego wyniknie ;)

kruczek | 2018-02-07

Moje wrażenia:

Myślę, że moje wrażenia mogę podzielić na trzy miłosne relacje:

Suzume – Shishio

No no…

Chyba nasza mała „Ćwir, ćwir„, naprawdę straciła głowę dla przystojnego Pana Shishio, który niezobowiązująco z nią flirtuje. Mówiąc szczerze, to zakochała się w nim po same uszy. I choć z całych sił pragnęłaby zapomnieć o tym chorym uczuciu, to niestety, ale nie potrafi tego uczynić. Shishio stał się dla niej nie tylko powietrzem i słońcem, ale i także gwiazdą spadającą za dnia. Dziewczyna ma świadomość, że jej miłość może zostać odrzucona i wyśmiana, a jednak… Dziewczyna wciąż ma nadzieję, że jej wychowawca zobaczy w niej coś więcej niż tylko licealną, słodką uczennice.

I z czasem tak się właśnie dzieję.

Pan Shishio zaczyna czuć do Suzume coś więcej niż tylko neutralną przyjaźń, jaka może zrodzić się pomiędzy nauczycielem a uczennicą. Świadomie zaczął przekraczać pewne granice, które zaczęły rodzić w sercu dziewczyny zakazane, miłosne nadzieje. Myślę, że Shishio...

Wkp | 2017-12-19
Przeczytana: 17 grudnia 2017

RANDKA (?)

Mika Yamamori nie zamierza zwolnić tempa. Chyba nawet wręcz przeciwnie. Jak to na mangę o uczuciach przystało, coraz bardziej zaczyna komplikować relacje między bohaterami, wprowadza kolejne postacie i stara się jak najbardziej podkręcić emocje – i udaje jej się to znakomicie.

Nie wyszło – tak to w uczuciach bywa. Suzume zaryzykowała, wyznała swojej uczucia ukochanemu, ale nic nie poszło po jej myśli. Czy jednak spodziewała się, że będzie inaczej? Teraz, kiedy nadchodzą ferie, stara się zapomnieć o Shishio, co nie będzie łatwe. Na początek jednak lepiej poznaje Mamurę i jego rodzinę, kiedy to przypadkowo spotkany w sklepie mężczyzna, któremu dziewczyna pomaga, okazuje się być jego ojcem. Spotkanie to prowadzi do kolejnych niezręcznych sytuacji, ale czy większe zrozumienie przyjaciela, który na dodatek ją kocha, może pozwolić Suzume bardziej go docenić albo nawet coś więcej?

Całość recenzji na moim blogu:...

Magdalena-cherry | 2017-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2017

Randka w oceanarium, nowy koleś i festiwal festiwal kultury z pokojowkami? Nic nowego i nie oryginalnego aczkolwiek na swój sposób urocze w tej historii.