Dar trzech króli

Magi no Okurimono
9788380961999
komiksy
Caroline5555

By nie zapomnieć o Akari, swojej zmarłej ukochanej, Daichi dosłownie wspina się na górę wspomnień. Pragnąc, by o niej zapomniał, patrząca na niego z nieba dziewczyna przeszkadza mu w tym. Przejmująca historia miłości dwojga ludzi, którzy oddalają się od siebie dla dobra drugiej osoby.

źródło opisu: Waneko, 2017

źródło okładki: http://waneko.pl/

Kosz_z_Książkami | 2017-08-07

Nie powinno oceniać się tytułów po okładkach. Zasada ta tyczy się zarówno książek jak i komiksów. Czasami jednak trudno się oprzeć, gdy na półce księgarni natrafiamy tytuł, który swym wyglądem oczarowuje i kusi zapowiadając lekturę równie niesamowitą co jego oprawa. Tak właśnie wyglądała moja przygoda z nową jednotomówką wydaną przez wydawnictwa Waneko. Dałam się skusić okładce, magicznej, pobudzającej wyobraźnię, która zdawała się wprost mówić, że wewnątrz tomiku czeka na mnie niezwykła, pełna emocji historia. Czy jednak słusznie dałam się oczarować? Zapraszam do lektury recenzji Daru trzech króli autorstwa Kumichi Yoshizuki.

Dwójkę młodych i zakochanych w sobie osób niespodziewanie rozdzieliła tragiczna śmierć. I choć od tamtej pory minęło pięć lat Daichi wciąż nie może zapomnieć o swojej zmarłej ukochanej – Akari. Pewnego dnia wybiera się na wzgórze gdzie zginęła dziewczyna, przypominając sobie wspólnie spędzone chwile. I w tym momencie zaczyna się historia Daru trzech króli,...

Belcia70 | 2017-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

Bardzo długo się zastanawiałam nad napisaniem tej opinii bo nie będzie to do końca pozytywna opinia no ale nie da się zawsze wszystkiego lubić ;)

Najbardziej do kupna mangi zachęciła mnie okładka i kreska bo są bardzo ładne a nawet śliczne, ale to co się najbardziej liczy to przecież wnętrze więc przejdźmy do zawartości mangi:
Głównymi bohaterami mangi są Akari i Daichi, para młodych ludzi którą rozdzieliła tragiczna śmierć Akari. Po 5 latach od tragedii Daichi wraca na górę na której ów wypadek się zdarzył by powspominać swoją nieżyjącą dziewczynę. Akari jednak usilnie stara się by Daichi o niej zapomniał i zaczął w końcu żyć własnym życiem.
Spytacie pewnie jak zmarła może przeszkadzać żywemu, a no właśnie tutaj zaczyna się część która mi się nie podobała, a mianowicie sposób w jaki autor przedstawił zaświaty. Niebo w mandze "Dar trzech króli" wygląda jak nasz świat tylko, że oceniany jesteś na podstawie tego ile i z jakim natężeniem wspomina się Ciebie po śmierci i...

NieZnamSięToSięWypow | 2017-10-07

Cóż można dostrzec, patrząc w wieczorne niebo? Natychmiastowo nasuwa się na myśl ciemny nieboskłon, rozświetlony przez liczne gwiazdy. A co w przypadku, gdy to niebo spogląda na was?

Parę młodych i zakochanych osób rozdziela tragiczna śmierć dziewczyny. Pięć lat później Daichi odwiedza wzgórze, na którym doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem jego dziewczyny imieniem Akari. Mimo upływu lat wciąż nie potrafi o niej zapomnieć.

Dar trzech króli obserwujemy z dwóch perspektyw – tej, która zdaje się być naturalna i pierwsza przychodzi do głowy po zapoznaniu się z powyższym opisem fabuły, czyli z punktu widzenia Daichiego, oraz drugiej oczami… Akari. Tak, tak Kumichi Yoshizuki postanowił dodać do swojej historii pierwiastek zaświatów. Fabułę z lekkim przymrużeniem oka można sprowadzić do następującego streszczenia – Daichi nie jest w stanie zapomnieć o ukochanej i stale pielęgnuje uczucie do niej, zaś Akari robi wszystko by ten zaprzestał rozpamiętywania i rozpoczął życie...

Mysz | 2017-10-31
Na półkach: Przeczytane, Mangi/Manhwy, 2017