Księga Vanitasa #1

Tłumaczenie: Karolina Balcer
Cykl: Księga Vanitasa (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
Vanitas no Shuki
9788380961951
komiksy
Caroline5555

Mechaniczny Grymuar, który rozsiewa wśród wampirów klątwę… Czy otworzysz jego karty? Tryby opowieści, prowadzone Księgą Vanitasa, powoli zaczynają się obracać. Dziewiętnastowieczny Paryż. Vanitas jest człowiekiem leczącym wampiry. Używa magicznej księgi by pozbywać się klątwy, która zmienia je w krwiożerce monstra. Chodzą pogłoski, że księga jest przeklęta i dzięki niej, w noce gdy błękitny...

Chodzą pogłoski, że księga jest przeklęta i dzięki niej, w noce gdy błękitny księżyc jest w pełni, powstają wampiry.

Kim jest dr Vanitas? Jakie skrywa sekrety? Jaki los czeka wampiry?

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: http://waneko.pl/

Już od początku mnie porwała <3. Ta historia jest świetna! Niby taka standardowa tematyka o wampirach, ale fabuła została świetnie wymyślona. Skażone imiona, księga, która jest zarazem przekleństwem jak i zbawieniem. Przez cały czas nie mogłam się od niej oderwać. Do tego te śmieszne momenty. To było świetne. Wprost muszę niedługo zakupić 2 i 3 tom, by "wgryźć" się w dalszą część tej historii!
Gorąco polecam ! ! ! <3

Yuki | 2016-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2016

Zapowiada się bardzo ciekawie :) Od razu widać, że jest to dzieło Pani Mochizuki. Jest to tak bardzo charakterystyczne, świetnie utrzymany klimat, ciekawie wykreowane postacie i cudna kreska. Na razie jesteśmy powoli wprowadzani w akcję, ale tak jak w przypadku Pandory spodziewam się prawdziwego cuda :)

Kosz_z_Książkami | 2017-03-13

Choć, mimo popularności tego tytułu, nie miałam jeszcze okazji czytać Pandora Hearts nie trzeba było mnie długo namawiać do sięgnięcia po najnowsza mangę Jun Mochizuki. Wręcz przeciwnie – uznałam, że najwyższa pora nadrobić zaległości i zapoznać się z twórczością tej autorki. Swoją przygodę z jej działami rozpoczęłam od Księgi Vanitasa, której drugi tom niedawno zagościł w Polsce. Jak wypada kolejna pozycja traktująca o wampirach? Czy autorka ma szanse zaskoczyć czymś czytelnika? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania zapraszam do lektury recenzji.

Wśród wampirów szerzy się zgubna dla nich klątwa, wypaczająca ich prawdziwe imiona i zmieniająca je w pozbawione własnej woli, ogarnięte żądzą krwi monstra. Przyczyna owej klątwy jest rzekomo magiczny grymuar zwany Księgą Vanitasa. Młody wampir Noé wyrusza do Paryża na polecenie swojego opiekuna i mentora, mając odszukać i zbadać wpływ owej księgi. Nie spodziewa się, że już podczas podróży napotka osobę będącą w posiadaniu niezwykłego...

Kanra | 2017-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Temat jakim są wampiry można uznać za sztampowy również w mangach, natomiast Pani Mochizuki przedstawiła go z innej, ciekawj, shounenowskiej perspektywy, i mimo iż byłam bardzo negatywnie nastawiona do tej mangi, teraz ją uwielbiam i szczerze polecam. To ciekawa pozycja pełna dozy tajemnicy, walk i steampunku.

Dejikos | 2017-09-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga, 2017