Gwiazda spadająca za dnia 5

Okładka książki Gwiazda spadająca za dnia 5 Mika Yamamori
Okładka książki Gwiazda spadająca za dnia 5
Mika Yamamori Wydawnictwo: Waneko Cykl: Gwiazda spadająca za dnia (tom 5) komiksy
komiksy
Gwiazda spadająca za dnia (tom 5)
Hirunaka no Ryuusei
Waneko
2016-12-15
2016-12-15
2013-02-25
Anna Karpiuk
manga shoujo szkoła okruchy życia komedia

Zdenerwowało mnie, w jaki sposób Shishio potraktował Mamurę. Ten człowiek kompletnie nie nadaje się na nauczyciela. Nie dość, że przystawia się do własnej uczennicy, to jeszcze napada i wyzywa chłopaka, który chce chronić Suzume. Z początku lubiłem główną bohaterkę, ale teraz nie mogę znieść jej naiwności i przekonania, że związek nastolatki z dorosłym facetem to dobry pomysł. Dodatkowe opowiadanie było całkiem fajne, ale bez szału.

Mega!

Mega!

Moje wrażenia:

Myślę, że moje wrażenia mogę podzielić na trzy miłosne relacje:

Suzume – Shishio

No no…

Chyba nasza mała „Ćwir, ćwir„, naprawdę straciła głowę dla przystojnego Pana Shishio, który niezobowiązująco z nią flirtuje. Mówiąc szczerze, to zakochała się w nim po same uszy. I choć z całych sił pragnęłaby zapomnieć o tym chorym uczuciu, to niestety, ale nie potrafi tego uczynić. Shishio stał się dla niej nie tylko powietrzem i słońcem, ale i także gwiazdą spadającą za dnia. Dziewczyna ma świadomość, że jej miłość może zostać odrzucona i wyśmiana, a jednak… Dziewczyna wciąż ma nadzieję, że jej wychowawca zobaczy w niej coś więcej niż tylko licealną, słodką uczennice.

I z czasem tak się właśnie dzieję.

Pan Shishio zaczyna czuć do Suzume coś więcej niż tylko neutralną przyjaźń, jaka może zrodzić się pomiędzy nauczycielem a uczennicą. Świadomie zaczął przekraczać pewne granice, które zaczęły rodzić w sercu dziewczyny zakazane, miłosne nadzieje. Myślę, że Shishio pogubił się trochę w tym, co naprawdę czuje. Z jednej strony, bardzo podoba mu się to, że piękna, młoda uczennica potajemnie się w nim kocha. Z drugiej zaś strony, obawia się tej zakazanej miłości oraz jej konsekwencji.

Relacja między Suzume a Shishio jest naprawdę bardzo skomplikowana i wypełniona dużą dawką emocji. Wydaje mi się, że uczucia między nimi są szczere, ale pełne lęków, niedomówień i nikłych nadziei.

Letni festiwal – okazał się dla nich próbą.

Wypad do Oceanarium – stanowczym krokiem na przód.

Festiwal kultury – nadzieją na wspólną przyszłość.

Suzume – Mamura

No tutaj zaczyna się robić całkiem gooorrąccooo ❤

Początkowo, uważałam Mamurę za nieśmiałego dziwaka, którego los naznaczył śmieszną fobią na kobiecy dotyk. Z czasem jednak… Mamura ulega pozytywnym zmianą. Staje się mężczyzną, który dobrze wie, czego pragnie od życia. Potrafi być nie tylko dobrym i wyrozumiałym przyjacielem, ale i także wspaniałym chłopakiem, którego warto byłoby pokochać całym sercem.

Jego relacja z Suzume jest naprawdę wyjątkowa i z każdym kolejnym tomem nabiera lekkich rumieńców. Coś uroczego, rodzi się między nimi. Czy będzie to miłość?

Yuyuka – Mamura – Togyuu

W tym trójkącie miłosnym, mamy do czynienia z prawdziwym armagedonem uczuć. Yuyuka wciąż ukrywa swoje uczucia do nieśmiałego Mamury, który z kolei, podkochuje się nieszczęśliwie w Suzume. Żaden z nich, nie ma odwagi wyznać swoich uczuć, a kiedy w końcu to robią, to… Ech… Szkoda słów. Czeka nas wtedy totalny zawrót głowy. Zwłaszcza, że na miłosnym horyzoncie pojawia się pewien uroczy Romeo, który z całych sił, pragnie uczynić z Yuyuki swoją Julię.

Bohaterowie:

W tomie 4 i 5 poznamy trzech nowych bohaterów drugoplanowych:

DAICHI – to młodszy brat nieśmiałego Mamury. Jest bardzo słodki, zabawy i niesamowicie ciekawski. Z wyglądu przypomina mi mini wersję Mamury. Myślę, że zaakceptowałby słodką Suzume, jako dziewczynę swojego starszego brata.

TATA Marmury – to zabawny i lekko nieogarnięty mężczyzna w średnim wieku, który sam opiekuje się całym gospodarstwem domowym. Ma dwóch synów – Mamurę oraz Daichiego. Jeśli chodzi o tego starszego, to ma on wielką nadzieję, że Mamura znajdzie w końcu taką dziewczynę, która wyleczy go z tej chorej nieśmiałości do kobiet.

Togyuu – to przystojniak z drugiej klasy liceum, który zakochał się w najlepszej przyjaciółce Suzume – Yuyucę. Ta charyzmatyczna dziewczyna, zauroczyła go nie tylko swoim słodkim wyglądem, ale i także swoim niepowtarzalnym charakterem, który stanowi idealne połączenie słodkiego anioła z kłamliwą czarownicą. Na festynie kultury, postanawia zagrać rolę czarujacego Romeo. Czy jego Julią okaże się piękna Yuyuka?

Szata graficzna:

3 różne okładki

3 różne postacie

3 różne charaktery

A każda z tych okładek wypełniona została przez niepowtarzalny klimat niezapomnianej przygody, która kusi nas nie tylko magią swoich barw, ale i także miękką obwolutą oraz perfekcyjnie wykreowanymi postaciami.

Moim zdaniem…

Okładka tomu 3 – jest pełen męskiego chaosu, który został uchwycony w jednej, dynamicznej chwili.

Okładka tomu 4 – jest delikatna i ulotna, niczym pierwszy pocałunek, skradziony pewnej, wiosennej dziewczynie.

Natomiast okładka tomu 5 – jest zapowiedzią ostrej walki, która nie tym razem nie odbędzie się na ringu, a w sercu przystojnego mężczyzny.

Razem – tworzą one przepiękną harmonię emocji, która pochłonia nas siłą swojej miłosnej zawieruchy.

Dodatkowe opowiadania:

W tomie numer trzy, znajdziemy krótką historię o pocałunku, który rozrywa serce czytelnika na pół. Jest to bonusowy komiks dla gazety „Margaret„, narysowany do specjalnego wydania z „Pocałunkami” w roli głównej 🙂
Natomiast w tomie numer 5, znajdziemy słodkie opowiadanie – Cookie girl, Cream boy. Jest ono dość długie, co bardzo ucieszyło moje mangowe serce. Powiązane jest z poprzednią mangą Pani Yamamori – „Sugars„.

Główną bohaterką historii jest Asuka Fuji, która uczęszcza do drugiej klasy liceum i charakteryzuje się ogromną burzą włosów na swojej zakręconej głowie.

Pewnego dnia, młodszy kolega ze szkoły, wyznaje jej swoją miłość. Dziewczyna stanowczo mu odmawia.

Z czasem jednak…

Odkrywa w nim cechy, które okazują się bardzo bliskie jej sercu. Dziewczyna jest załamana faktem, że tak pochopnie odrzuciła miłość wyjątkowego wielbiciela.

Czy jest jeszcze szansa, aby ciasteczkowa dziewczyna odzyskała serce kremowego chłopaka?

Podsumowanie:
Z każdym kolejnym tomem, jestem coraz bardziej zaintrygowana relacją jaka wytworzyła się pomiędzy Suzume (uczennicą) a Shishio (nauczycielem). Ich niecodzienna miłość, spowodowała w moim sercu prawdziwe tornado emocji, które napełniły mnie fajną nutką miłosnej adrenalinki.

I nie wiem jak wy, ale ja nie potrafię przewidzieć tego, jak zakończy się ten kreatywny, szkolny romans.

Czy będzie w nim happy end?

Nie wiem, nie mam zielonego pojęcia. Mam tylko nadzieję, że Pan Shishio w końcu odważy się na jakiś miłosny krok odnośnie Suzume. Inaczej nieśmiały Mamura może spróbować odebrać mu jego wyjątkową gwiazdkę, która jak dotąd lśniła wyłącznie dla niego.
Polecam gorąco!

Moje wrażenia:

Myślę, że moje wrażenia mogę podzielić na trzy miłosne relacje:

Suzume – Shishio

No no…

FESTIWAL MIŁOŚCI

Po czterech znakomitych tomach, nadszedł czas na piąty, jeszcze lepszy i bardziej wzruszający niż wcześniejsze. Spora w tym zasługa znakomitego dodatku „Cookie Girl, Cream Boy”, ale nie tylko. Przecież w życiu Suzume też dzieje się tyle, że trudno jest czytelnikowi oderwać się od jej historii, a ona nie jest jedyną, której życie uczuciowe i problemy nas wciągają i intrygują.

Trwa letni festiwal, a co za tym idzie uczniowie szkoły zaangażowani zostali do najróżniejszych związanych z nim projektów. Suzume wraz z koleżankami i Mamurą zaczyna pracę w kawiarni, gdzie wszyscy przebrani są za pokojówki i lokajów. Dziewczyna jednak nie ma powodów do radości: jej wychowawca Shishio, w którym jest zakochana, pozostaje chłodny w stosunku do niej, podobnie rzecz ma się z zakochanym w niej przyjacielem, Mamurą. Co więcej dochodzi do werbalnego starcia miedzy oboma o uczucia nastolatki. Wkrótce potem Shishio wykonuje pierwszy krok, zapraszając Suzukę na obejrzenie wspólnie przedstawiania „Romeo i Julia”, w którym jej przyjaciółka Yuyuka, wciela się w tytułową rolę kobiecą. Żadne z nich nie ma jednak pojęcia jakie dramaty rozgrywają się za sceną… Yuyuka bowiem, przygotowując się do występu, decyduje się wyznać miłość Mamurze. Jaka będzie reakcja chłopaka na jej słowa? Jednocześnie zakochany w niej starszy kolega także nie zamierza odpuścić, nieważne co by się nie działo…

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2017/12/gwiazda-spadajaca-za-dnia-5-mika.html

FESTIWAL MIŁOŚCI

Oby romans nauczyciEla z uczennicą dalej tak słodko trwał 😍