IPN, historia, PRL, komunizm, emigracja,
historia
Parpie

Komunistyczna władza traktowała powojenną emigrację polską jako niebezpiecznego wroga, dlatego od początku swojego istnienia czynnie ją zwalczała. Książka przedstawia najważniejsze operacje tajnych służb przeciwko opiniotwórczym środowiskom Polaków na Zachodzie, a także politykę wobec repatriantów z Zachodu. Autorzy sięgnęli do zasobów archiwalnych IPN, co pozwoliło rzucić nowe światło na ten mało znany aspekt działań aparatu bezpieczeństwa.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!