Libretto finansisty

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Czołczomiaka

Szymon | 2017-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2017

Czuje się zobowiązany do pozostawienia tutaj zwięzłego opisu odczuć po przeczytaniu tej książki, ponieważ pozycja nie posiada żadnej opinii.

Antoni Jaroszewicz w dzisiejszych czasach zostałby nazwany seryjnym przedsiębiorcą i wielkim filantropem. Prowadził on niezwykle ciekawe oraz wystawne życie, miał kontakty z wpływowymi ludźmi i wielkimi artystami. Uważam, że książka jest godna polecenia, nie tylko dzięki barwnym wspomnieniom autora, ale również m.in. dzięki fragmentom przedstawiającym obyczaje i skandale na wysokich szczeblach władzy w okresie międzywojennym oraz na przełomie XIX i XX w.

Wspomnienia autora okazały się bardzo przyjemną lekturą, jednak pozostaje nieodparte wrażenie, że opisywany życiorys, a przynajmniej niektóre wydarzenia, mogły zostać zniekształcone. Jednym z powodów jest ustrój panujący w czasie publikacji książki (1968). Przypuszczam, że autobiografia obeznanego w świecie kapitalisty mogła być nie na rękę ówczesnym władzom, czego dowodzi wstęp subtelnie...

piotrpinczewski | 2017-09-27
Kajto_mk | 2017-06-18