Wyspa lalek

Wydawnictwo: Ridero
alienacja

Wyspa Lalek to niewątpliwie jedno z najbardziej przerażających miejsc na ziemi. To miejsce należące do tysiąca upiornych lalek, które według legendy ożywają, śmieją się, szepczą i poruszają kończynami. Pewnego razu nieznany nikomu turysta przybywa na wyspę, gdzie postanawia zatrzymać się przez całe siedem dni. Dociera do miejsca, które bardzo szybko przekształca się w prawdziwe piekło, a zamieszkujące je lalki doskonale wiedzą, jak przeobrazić jego życie w koszmar, o jakim nawet nie śnił.

źródło opisu: https://www.ibuk.pl/fiszka/164673/wyspa-lalek.html

źródło okładki: https://www.ibuk.pl/fiszka/164673/wyspa-lalek.html

Jowi | 2016-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2016

Spodziewałam się dobrego horroru i to z tą słynną wyspą w tle, a tu takie coś! "Wyspa Lalek" to kawał niezłego gniota, czyta się to okropnie, nudnawe opisy, akcja jak flaki z olejem, a bohaterowie to zbiór płaskich i tekturowych postaci. Główna bohaterka, pani antropolog ma zbadać tajemnicę dwóch szkieletów znalezionych na Wyspie Lalek, dodatkowo na wyspie zjawia się tajemniczy turysta, który musi wygrać zakład: ma tam przetrwać tydzień. Turysta, Marco, oczywiście nie jest tym za kogo się podaje, pani antropolog oczywiście rozwiązuje całą zagadkę, a lalki? To tylko tło. Wiszą sobie i dyndają nogami, machają rączkami, czasem szepczą i głupkowato chichoczą . Książka idiotyczna. Nie wystraszyła mnie niczym, a za to znudziła śmiertelnie. Dobrze, że jest krótka. Odradzam, bo szkoda czasu :)

Matylda Saresta | 2017-01-06

Pomimo złych opinii, mi się bardzo podobała ta opowieść!

alienacja | 2016-10-10
Przeczytana: 13 października 2016