Ród Pizarrów

Okładka książki Ród Pizarrów Wiesław Konrad Osterloff
Okładka książki Ród Pizarrów
Wiesław Konrad Osterloff Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Podbój Ameryki przez Hiszpanów (tom 5) powieść historyczna
powieść historyczna
Podbój Ameryki przez Hiszpanów (tom 5)
Nasza Księgarnia
1969-01-01
1969-01-01
Inkowie Peru konkwista Pizarro

Książka o podboju przez Hiszpan Imperium Inków. Z perspektywy Hiszpan. Poszukiwanie złota, znalezienie kraju Inków, podbój imperium, ustanowienie peruwiańskiej kolonii hiszpańskiej i jej historia aż do śmierci ostatniego z czterech Pizarrów. Napisane w formie książki przygodowej, jest to kontynuacja "Dzieci Słońca" tego samego autora, choć wydana wcześniej.
Dawno tak szybko żadnej książki nie przeczytałem, tematem byłem od drugiej strony zainteresowany czyli Inkami, konkwistadorzy w ogóle nie wzbudzali mojego zainteresowania. Czyta się jak fantasy, odkrywanie nieznanych, bajkowych, magicznych, zaginionych krain pełnych złota, klejnotów i innych skarbów, ekspedycje wodne i lądowe, wojny, bitwy, pojedynki na pustyniach, w górach, dżunglach tropikalnych, mnóstwo różnych postaci historycznych, fauny i flory, zderzenie kilku różnych cywilizacji na płaszczyznach kulturowych, militarnych, religijnych i innych.
Ciekawostka dla kolekcjonerów - posiadam wydanie z lat 70tych, które ma biało-czarną okładkę i kolorową obwolutę (z innym rysunkiem). Późniejsze wydania z lat 80tych miały kolorowe okładki bez obwoluty.
Książka używana warta 1 zł (złotówkę) w roku 2022 na internecie. W tej chwili jest bardzo dobry ekonomicznie czas na zakup książek, ze względu na zasyp rynku nie tylko książkami, żyjemy obecnie w świecie, gdzie "przelewa się" nadmiar informacji i rozrywki, można za pół darmo kupić świetne książki, które leżą gdzieś z tyłu w tle niezauważane, zasłonięte przez inne rzeczy. Warto z tego skorzystać bo czasy się zmieniają, zorganizować sobie miejsce fizyczne i zaopatrzyć się w interesujące tytuły. Pamiętam, że kiedyś nie było mnie stać na jedną nową książkę w miesiącu, a używane kosztowały kilka razy tyle na rynku wtórnym, bo wyszły z druku (i to jeden z powodów dla których w Polsce darmowe biblioteki istnieją).

Dawno tak szybko...

Książka nie doczytana do końca. I niech już tak pozostanie.
Wymęczyłam prawie do końca, zostało mi ok. 40 stron, ale poległam.
Autor napisał ją strasznie, ale to strasznie nudno, nijako, chaotycznie, nieprzejrzyście. Nie lubię zostawiać niedokończonych książek, ale uwierzcie mi, prędzej sobie palnę w łeb niż ją skończę.

Książka nie doczytana do końca. I niech już tak pozostanie.
Wymęczyłam prawie do końca, zostało mi ok. 40 stron, ale poległam.

• ROK 2016
  • Historyczna
  • Archeologia/Historia
  • Powieść
  • 3. mam-PDFskan300DPI
  • Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Ród Pizarrów