Poppy Pym i klątwa faraona

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Poppy Pym and the Pharaoh's Curse
9788380820357
przygodowa

Poznajcie nową koleżankę – oto Poppy Pym! Poppy Pym dorastała w cyrku, jedząc na śniadanie watę cukrową i ucząc się poskramiania lwów… W końcu jej cyrkowa rodzina zadecydowała, że potrzeba jej bardziej tradycyjnej edukacji i wysłała ją do szkoły z internatem. Z początku Poppy ma problem z przystosowaniem się do życia w St Smithen’s, które znacznie różni się od cyrku. Ale kiedy w szkole...

Poznajcie nową koleżankę – oto Poppy Pym!

Poppy Pym dorastała w cyrku, jedząc na śniadanie watę cukrową i ucząc się poskramiania lwów… W końcu jej cyrkowa rodzina zadecydowała, że potrzeba jej bardziej tradycyjnej edukacji i wysłała ją do szkoły z internatem. Z początku Poppy ma problem z przystosowaniem się do życia w St Smithen’s, które znacznie różni się od cyrku. Ale kiedy w szkole pojawia się staroegipski rubin i zaczynają się dziać niebezpieczne rzeczy, Poppy musi wziąć sprawy w swoje ręce i ocalić nowy dom oraz rozwiązać tajemnicę klątwy faraona!

Książka zwyciężyła w konkursie Montegrappa Prize for New Children’s Writing.

lektor: Joanna Pach-Żbikowska
czas nagrania: 6 godz. 2 min

źródło opisu: audiobookiba.pl

źródło okładki: audiobookiba.pl

Justyna Antoniewicz | 2017-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2017

Pewnego dnia czarodziejski Mag wyciągnął z czarodziejskiego swojego kapelusza czerwoną dziewczynkę o imieniu Poppy Pomidor Pym dziewczynka pochodziła z cyrkowej rodziny mieszkała w cyrku z akrobatami cyrkowymi, żonglerami.
Poppy Pym dorastała w cyrku codziennie na śniadanie jadała watę cukrową i uczyła się poskramiania lwów. W końcu jej rodzina zadecydowała, że dziewczynce potrzebna tradycyjna, dobra edukacja postanowili, że pojedzie do internatu St Smithen’s.
Z początku Poppy nie chciała być tam i zaakceptować nowej szkoły w, której będzie rozpoczynała naukę, bo różniła się bardzo od cyrku.
Ale jak w szkole pojawia się staroegipski rubin zaczynają się dziać niebezpieczne, niewiarygodne rzeczy.
Dziewczynka chce wziąć sprawy w swoje ręce,żeby ocalić nowy, gdzie mieszka..rozwikłać klątwę faraona.
Pełna tajemnic, ciekawych zagadek książka, przeurocza, przyjemna czytałam z uśmiechem na twarzy, miłe chwile umiliłam sobie przy tej książce przyjemny relaks zapewniłam i się odprężyłam.

AnnaSikorska | 2016-11-02

Zwykle to leniwe dzieci trafiają do cyrku oferującego im niesamowitą zabawę, dużo wolnego czasu, możliwość robienia na to na co mają ochotę. Taki model funkcjonuje w klasyce, do której zaliczmy „Pinokia”. Pobyt w cyrku dla drewnianego bohatera skończył się źle. Historia Poppy Pym jest całkowicie odmienna. Staje się uczestniczką kuglarskiego życia przez wyciągnięcie jej z kapelusza. Niemowlę z karteczką, na której znajduje się prośba o opiekę ma czerwone włosy, przez co zyskuje imię Poppy (Mak). Jej życie toczy się wokół codziennych ćwiczeń, czytania książek, rozmów z wielką cyrkową rodziną, opieki nad zwierzętami i podróży. Dziewczynka należy do nielicznych dzieci, które zwiedziły wszystkie stany, miały okazję poznać różnorodne miejsca oraz ludzi. Wydawałoby się, że całe życie będzie zorganizowane wokół cyrku, poza który nie wyjdzie. Dzieje się jednak coś dziwnego: wszyscy członkowie rodziny chcą, aby poszła do szkoły. Jedynym wyjściem jest szkoła z internatem. Początkowo...

nuna21 | 2016-12-08

Poppy Pym i klątwa faraona to ciekawa książka, z barwnymi bohaterami i tajemnicą w tle.
Tytułowa Poppy to dziecko-podrzutek, nigdy nie znała swojej prawdziwej matki, a trupa cyrkowa, którą ją przygarnęła jako niemowlę stała się jej najwspanialszą rodziną. Jej życie codzienne dalekie jest od szarej rytuny, dlatego pomysł rozpoczęcią nauki w szkole z internetem, wydaje się dla dziewczynki ostatnim koszmarem.
Ale nie taki diabeł straszny jak go malują. Poppy zjednuje sobie sympatię Pani dyrektor Baxter, poznaje nowych przyjaciół a przede wszystkim rozwikła zagadkę tajemniczej klatwy faraona.
Czytając przygody rezolutnej Poppy i jej przyjaciół Ingrid i Kipa, nie można nie doszukać się odniesień do starej dobrej Pippi Pończoszanki i jej przyjaciół. A moja córka czytając o niesamowitych wyczynach akrobatycznych z większym zapałem uczeszcza na zajęcia gimnastyczne.
Doskonała rozrywka do wspólnego rodzinnego czytania.

rafałkubik2007 | 2017-01-15
KrecikSirota | 2017-04-08