Daleki rejs

Seria: To Lubię
Wydawnictwo: Literatura
rejs, morze
przygodowa

W domu nie za bardzo się układa. Z bratem nijak nie mogę się dogadać, chociaż mama apeluje o pokój. I w dodatku nie wiemy, gdzie jest tata. Na szczęście mam przyjaciela, Tajemniczego Jamesa. Piszemy sobie listy i wkładamy do dziupli. James jest śmieszny i świetnie mnie rozumie. Tylko nie wiem, skąd tak wiele o mnie wie?... Powieść o poszukiwaniu przyjaźni, o radości z posiadania brata i o domu, w którym brakuje taty.

źródło opisu: Literatura, 2007

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

• Dziewczyna z Bostonu
  • Niebezpieczne kłamstwa
  • Raz na zawsze
  • Ojciec '44
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Wstyd
  • Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
  • Droga do domu
  • Aż po grób
  • Mężczyźni z różowym trójkątem
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
Dziewczyna z Bostonu

7 (22 ocen i opinii)
Ojciec '44
Jerzy Ciszewski , Jerzy Ciszewski

6,8 (5 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7,06 (437 ocen i opinii)
Twoim śladem
A. Meredith Walters

7,91 (45 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,6 (122 ocen i opinii)
Mężczyźni z różowym trójkątem
Josef Kohout , Heinz Heger

7,95 (38 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,47 (30 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Anna Onichimowska podejmuje trudny temat stosunków w rozbitej rodzinie. Główny bohater, Paweł, nie może znaleźć wspólnego języka z bratem. Konflikt pogłębiany jest przez brak upragnionego kontaktu z ojcem. Pewnego dnia Paweł dostaje list od nieznajomego chłopca, Tajemniczego Dżejmsa, z którym szybko nawiązuje znajomość. Od tej chwili życie Pawła i jego brata zyskuje całkowicie nowy wymiar. Jest to powieść o poszukiwaniu przyjaźni, o radości z posiadania brata i o domu, w którym brakuje taty.

Evik | 2015-09-17
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 17 września 2015

Książka opowiada o dwóch braciach i ich wzajemnych relacjach. Starszy niezbyt przepada za młodszym.
Chłopcami opiekuje się matka.
A ojciec? Nie ma go. I nie wiadomo dlaczego. Wyjechał i nie pisze listów do rodziny.
Starszy z chłopców zaczyna dostawać listy od Tajemniczego Dżejmsa.
Bardzo szybko domyśliłam się, kim był Tajemniczy Dżejms.

Magda | 2015-02-19
Przeczytana: luty 2015

Ciepła opowieść o niepełnej rodzinie, potrzebie akceptacji, poszukiwaniu zrozumienia i miłości. Myślę, że jest to lektura nie tylko dla dzieci.

Relacje między rodzeństwem często bywają trudne nawet w najserdeczniejszych rodzinach. W rodzinie Pawła, jego więź z młodszym bratem Kubą powinna być jeszcze silniejsza, gdyż po zniknięciu taty to oni byli jedynymi mężczyznami w domu i powinni zadbać o mamę. W związku z tym powinni bardziej się zżyć i doskonale umieć się dogadywać (nawet bez słów). Niestety ich relacje od jakiegoś czasu były coraz gorsze. Apogeum osiągnęły, gdy przez nieuwagę Kuby zginął chomik Pawła. Wtedy to Paweł zaczął udawać, że wcale nie ma brata, zupełnie go ignorował. Paweł miał łatwiej - miał wielu kolegów, więc nie odczuł straty, natomiast Kuba swe smutki i frustracje zajadał i robił się coraz grubszy. Paweł ze swoim bratem nie dzielił się żadnymi sprawami, nie zwierzał mu się, ani nawet nie chwalił. Nie przyznał się nawet do korespondowania z Tajemniczym Dżejmsem, a przecież w życiu chłopca było to bardzo ważne wydarzenie. Tajemniczy Dżejms jednak wiele wiedział o Pawle i często wypytywał go o jego...

Hania | 2015-04-22

Tę książkę przeczytałam w ciągu jednego dnia bo, jest bardzo ciekawa.
Polecam wszystkim.

Szybko i przyjemnie się czytało. Zachęcam również innych. =)

4vkate | 2014-04-13

,,Daleki rejs'' ciekawa, lecz bardzo krótka książka.Dla każdego kto nie lubi długich książek jest wyśmienita. Często potrafi zaciekawić czytelnika w tym wypadku i mnie. Polecam. :-)

wiktoria | 2012-02-26

fajna ksiazka

Julia | 2015-04-17

Czytałam tą książke chyba jak byłam w pierwszej klasie i chciałam ją powtórzyć, a mój młodszy brat ją akurat czytał czytał i przeczytałam ją znowu.
Była naprawde super dlatego ją bardzo polecam.(-:

lunia | 2013-12-03
Przeczytana: 25 listopada 2013

Podoba mi się, ale trochę za chuda i praktycznie nic takiego się tam nie dzieję.