Okładka książki Daleki rejs

przygodowa
typ
papier
Karolina
6,83 (23 ocen i 7 opinii)

Opis książki

W domu nie za bardzo się układa. Z bratem nijak nie mogę się dogadać, chociaż mama apeluje o pokój. I w dodatku nie wiemy, gdzie jest tata. Na szczęście mam przyjaciela, Tajemniczego Jamesa. Piszemy sobie listy i wkładamy do dziupli. James jest śmieszny i świetnie mnie rozumie. Tylko nie wiem, skąd tak wiele o mnie wie?... Powieść o poszukiwaniu przyjaźni, o radości z posiadania brata i o domu, w którym brakuje taty.

źródło opisu: Literatura, 2007

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Anna Onichimowska podejmuje trudny temat stosunków w rozbitej rodzinie. Główny bohater, Paweł, nie może znaleźć wspólnego języka z bratem. Konflikt pogłębiany jest przez brak upragnionego kontaktu z ojcem. Pewnego dnia Paweł dostaje list od nieznajomego chłopca, Tajemniczego Dżejmsa, z którym szybko nawiązuje znajomość. Od tej chwili życie Pawła i jego brata zyskuje całkowicie nowy wymiar. Jest to powieść o poszukiwaniu przyjaźni, o radości z posiadania brata i o domu, w którym brakuje taty.

Kaska14 | 2014-04-13

,,Daleki rejs'' ciekawa, lecz bardzo krótka książka.Dla każdego kto nie lubi długich książek jest wyśmienita. Często potrafi zaciekawić czytelnika w tym wypadku i mnie. Polecam. :-)

wiktoria | 2012-02-26

fajna ksiazka

lunia | 2013-12-03
Przeczytana: 25 listopada 2013

Podoba mi się, ale trochę za chuda i praktycznie nic takiego się tam nie dzieję.

Mia17s | 2014-03-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Szybko i przyjemnie się czytało. Zachęcam również innych. =)

dodawi | 2013-11-05
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 25 września 2013

nati | 2013-09-09

Tę książkę czytałam z wielką przyjemnością.

Natula | 2014-08-20

71. rocznica
  • Małgorzata Kalicińska
    58. rocznica
    urodzin
    Kiedy się coś ma na stałe, za darmo, nie docenia się tego. Czasem trzeba to stracić, by zrozumieć, co się straciło.
  • Truman Capote
    90. rocznica
    urodzin
    Ja się nie przyzwyczajam. Nigdy i do niczego. Kiedy się przyzwyczajasz, to jakbyś umierał.
  • Elie Wiesel
    86. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie zapomnę tej nocy, pierwszej nocy spędzonej w obozie, która zamieniła moje życie w mroczne, zaryglowane więzienie. Nigdy nie zapomnę tego dymu. Nigdy nie zapomnę drobnych twarzyczek dzieci, których ciała zamieniały się na moich oczach w kłęby dymu pod milczącym niebem. Nigdy nie zapomnę pł... pokaż więcej
  • Laura Esquivel
    64. rocznica
    urodzin
    Moja babka miała bardzo interesującą teorię. Mówiła mianowicie, że chociaż wszyscy rodzimy się z pudełkiem zapałek w środku, nie możemy ich zapalic sami, gdyż potrzebujemy do tego (...) tlenu i ognia. Tylko że w naszym przypadku tlen może pochodzic z oddechu ukochanej osoby, a funkcję ognia może spe... pokaż więcej
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko.
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    strasznie mnie wkurza, kiedy wszyscy mówią, że czas leczy rany, a jednocześnie powtarzają, że im dłużej kogoś nie ma, tym bardziej się za tym kimś tęskni
  • Jakub Porada
    45. rocznica
    urodzin
    W końcu wszystkie drogi prowadzą ... przed siebie.
  • Jay Asher
    39. rocznica
    urodzin
    Nikt nie wie ze stuprocentową pewnością, w jakim stopniu jego postępowanie odbija się na życiu innych. Bardzo często nie mamy choćby bladego pojęcia. Mimo to robimy, co nam się żywnie podoba.
  • Téa Obreht
    29. rocznica
    urodzin
    Pragnęli zwycięstwa, ale klęska była większym zaszczytem, bo kształtowała charakter i tym chętniej opiewali ją w pieśniach.
  • Gustave Mark Gilbert
    10. rocznica
  • Anna Świrszczyńska
    30. rocznica
    śmierci
    Jeśli nie mogę uciec od nieszczęścia,
    zawsze mogę się schronić
    w nieszczęściu.
  • Patrick White
    24. rocznica
    śmierci
    Brak litości dla zwierząt (...) jest pierwszym sygnałem okrucieństwa w naturze ludzkiej.
  • św. Teresa od Dzieciątka Jezus
    117. rocznica
    śmierci
    Ach! Biedne kobiety, jakże są pogardzane!...A przecież o wiele więcej kobiet niż mężczyzn kocha Dobrego Boga i podczas Męki Naszego Pana kobiety miały więcej odwagi niż apostołowie, ponieważ nie ulękły się obelg żołnierzy i ośmieliły się otrzeć godne uwielbienia Oblicze Jezusa...Bez wątpienia właśni... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku