Okładka książki Daleki rejs

rejs, morze
przygodowa
typ
papier
6,78 (27 ocen i 8 opinii)

Opis książki

W domu nie za bardzo się układa. Z bratem nijak nie mogę się dogadać, chociaż mama apeluje o pokój. I w dodatku nie wiemy, gdzie jest tata. Na szczęście mam przyjaciela, Tajemniczego Jamesa. Piszemy sobie listy i wkładamy do dziupli. James jest śmieszny i świetnie mnie rozumie. Tylko nie wiem, skąd tak wiele o mnie wie?... Powieść o poszukiwaniu przyjaźni, o radości z posiadania brata i o domu, w którym brakuje taty.

źródło opisu: Literatura, 2007

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Anna Onichimowska podejmuje trudny temat stosunków w rozbitej rodzinie. Główny bohater, Paweł, nie może znaleźć wspólnego języka z bratem. Konflikt pogłębiany jest przez brak upragnionego kontaktu z ojcem. Pewnego dnia Paweł dostaje list od nieznajomego chłopca, Tajemniczego Dżejmsa, z którym szybko nawiązuje znajomość. Od tej chwili życie Pawła i jego brata zyskuje całkowicie nowy wymiar. Jest to powieść o poszukiwaniu przyjaźni, o radości z posiadania brata i o domu, w którym brakuje taty.

Relacje między rodzeństwem często bywają trudne nawet w najserdeczniejszych rodzinach. W rodzinie Pawła, jego więź z młodszym bratem Kubą powinna być jeszcze silniejsza, gdyż po zniknięciu taty to oni byli jedynymi mężczyznami w domu i powinni zadbać o mamę. W związku z tym powinni bardziej się zżyć i doskonale umieć się dogadywać (nawet bez słów). Niestety ich relacje od jakiegoś czasu były coraz gorsze. Apogeum osiągnęły, gdy przez nieuwagę Kuby zginął chomik Pawła. Wtedy to Paweł zaczął udawać, że wcale nie ma brata, zupełnie go ignorował. Paweł miał łatwiej - miał wielu kolegów, więc nie odczuł straty, natomiast Kuba swe smutki i frustracje zajadał i robił się coraz grubszy. Paweł ze swoim bratem nie dzielił się żadnymi sprawami, nie zwierzał mu się, ani nawet nie chwalił. Nie przyznał się nawet do korespondowania z Tajemniczym Dżejmsem, a przecież w życiu chłopca było to bardzo ważne wydarzenie. Tajemniczy Dżejms jednak wiele wiedział o Pawle i często wypytywał go o jego brata. To...

Kaska14 | 2014-04-13

,,Daleki rejs'' ciekawa, lecz bardzo krótka książka.Dla każdego kto nie lubi długich książek jest wyśmienita. Często potrafi zaciekawić czytelnika w tym wypadku i mnie. Polecam. :-)

wiktoria | 2012-02-26

fajna ksiazka

lunia | 2013-12-03
Przeczytana: 25 listopada 2013

Podoba mi się, ale trochę za chuda i praktycznie nic takiego się tam nie dzieję.

Mia17s | 2014-03-17

Szybko i przyjemnie się czytało. Zachęcam również innych. =)

dodawi | 2013-11-05
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 25 września 2013

nati | 2013-09-09

Tę książkę czytałam z wielką przyjemnością.

AniaK | 2014-12-14
mariuszk1984 | 2014-11-30