Za parawanem powiek. Wiersze i pamiętnik

Wydawnictwo: Media Rodzina
83-85594-21-3

Joanna Drażba (1972-1995), obdarzona naturą artystyczną, pełna uroku osobistego i marzeń, pozostawiła po sobie to, co najcenniejsze - spisane wierszem i prozą swoje myśli o życiu i umieraniu. Wydane po raz pierwszy w 1995 roku szybko doczekały się wznowień oraz przekładów na angielski i węgierski. Jej imieniem nazwane zostało hospicjum Palium w Poznaniu, a także ogólnopolski konkurs...

Jej imieniem nazwane zostało hospicjum Palium w Poznaniu, a także ogólnopolski konkurs literacki Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 1995

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/663/Za-parawanem-powiek

Niben | 2011-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2011

"I miałaś pójść, i nie poszłaś, i miałaś żyć, a umarłaś. Miałaś też umrzeć, a przeżyłaś."

Za parawanem powiek to zbiór wierszy, pamiętników i zapisków z krótkiego, bo 24 letniego życia Joanny. Smutna, poruszająca, skłaniająca do rozmyśleń, tworząca pytanie "dlaczego?"

Sanoja | 2013-09-29
Przeczytana: 29 września 2013

"Za parawanem powiek" to zbiór wierszy, pamiętnik i historia choroby nowotworowej Joanny. Młoda kobieta opisuje etap swojego życia przepełniony bólem, cierpieniem fizycznym i psychicznym, pobytami w szpitalach, zależnością od innych ludzi. Stawia wiele pytań, na które nie znajdzie odpowiedzi. Dlaczego ją spotkał taki los, jak żyłaby, gdyby była zdrowa, jak dużo czasu jej zostało. W prosty sposób opisuje swoje cierpienie, marzenia o czymś, co zdrowym ludziom może wydawać się absurdalne. Pokazuje, że chora osoba potrzebuje czyjejś obecności, wsparcia, co dzieje się, kiedy coś czy ktoś zawodzi.
Książka warta przeczytania, skłania do przemyśleń, ukazuje los, jaki może spotkać każdego z nas.

Kiara | 2015-07-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane