Podwójne życie mojej córki

Wydawnictwo: Znak

Trina ma osiemnaście lat i cierpi na psychozę, która wpędza ją w skrajne postaci manii i depresji. Keri, jej matka, bezskutecznie stara się o konsekwentne leczenie córki, o opiekę trwającą dłużej niż 72 godziny. Jeśli po trzech dobach objawy ustępują, dziecko uważa się za zdrowe, zwalnia miejsce kolejnemu przypadkowi. Dziewczyna nie przyjmuje tabletek, walczy z matką, w atakach furii zagraża sobie

Wypożyczyłam tę książkę z biblioteki okładka mnie przyciągnęła, że zdecydowałam się ją wziąć.
Historia opowiada o Trinie osiemnastoletniej dziewczynie cierpiącej na psychozę, chorobę depresyjną dwubiegunową zaczyna wpadać w furię, nie może poradzić sobie z niczym matka jej umieszcza ją w szpitalu psychiatrycznym.
Nie mogąc dać rady z chorą bardzo córką, z chorobą z którą walczy i to bezskutecznie poddaje się matka Keri.
Dla dobra córki, chce wszystkiego co najlepsze i dla jej zdrowia.
Trudny temat porusza ta książka, poruszająca,,mocna w odbiorze.
Czytało mi się bardzo dobrze wciągnęła mnie natychmiast wzruszyła do łez.
Depresja to poważna i ciężka choroba psychiczna, którą trzeba leczyć brać leki,potrzebna jest fachowa pomoc specjalisty, żeby w pełni wyzdrowieć.
Przejmująca, przerażająca historia młodej dziewczyny chcącej się wyleczyć.
Dojść do pełnego zdrowia, żyć normalnie z własną matką.
Urzekła moje serce, wzruszająca i to bardzo!!!

teri | 2012-04-26
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 26 kwietnia 2012

Trudna to ksiazka,bo i temat trudny...choroba psychiczna.Mysle,ze dla kazdej matki jest dramatem walka o zdrowie i szczescie swoich dzieci.Choroby i nalogi sa wlasnie takimi niewyobrazalnymi dramatami.Ksiazka ta,uzmyslowila mi,jaka jestem szczesciara majac zdrowe dzieci.Warto przeczytac ta ksiazke,nawet jezeli nie dotyczy nas ten problem,zeby sprobowac zrozumiec chorych psychicznie i ich najblizszych.Polecam goraco.Manicomio.....

ivv | 2015-09-23

Opis wszystkich trudności, jakie mogą wynikać z posiadania dziecka chorego psychicznie. Walka matki o jej zdrowie, o obecność męża, o utrzymanie pracy i pracowników, którzy też mają swoje problemy. Szybko się czyta, mimo że tematyka jest ciężka. Poruszająca!

Wiola | 2015-12-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 03 grudnia 2015

Autorka powieści odważyła się poruszyć bardzo trudny temat jakim jest choroba na tle psychicznym... Główna bohaterka Trina cierpi na depresję dubiegunową co prowadzi do wielu trudnych sytuacji. Komplikuje relacje córki z matką i powoduje, że dwie bliskie, kochające się osoby nagle stają się dla siebie poniekąd obce. Tylko dzięki sile i miłości matki walka o córkę nie okazuje się przegrana. Książka w bardzo piękny sposób opisuje uczucia, wątpliwości, walkę z samym sobą na tle choroby, z którą nie do końca można walczyć i tym samym wygrać... Powieść mnie porwała zarówno przedstawianym problemem jak i techniką opisów. Dzięki takim pozycjom na rynku chociaż trochę człowiek może poznać życie ludzi chorych psychicznie jak i ludzi, którzy są obok tych chorych i robią wszystko żeby im pomóc a jednocześnie ich nie stracić. Przerażające okazuje się, co choroba może zrobić z ukochaną osobą i jak wpływać na jej myślenie skoro do ukochanej matki krzyczy się, że nie jest jej matką, że ją ukradła...

miedzystronami | 2011-01-09
Przeczytana: 11 listopada 2010

"Aby matka pogrążyła się w żałobie, nie zawsze konieczna jest śmierć dziecka."

Osiemnastoletnia Trina cierpi na psychozę dwubiegunową. To poważne zaburzenie psychiczne w jednej chwili z potulnej dziewczyny, poddającej się opiece matki i lekarzy, potrafi zrobić zagrażającą sobie i otoczeniu agresywną chorą. W chwilach ataków, manii jest zatrzymywana w szpitalu na ustawowe72h, i w tym czasie doskonale udaje by przekonać wszystkich, by ją wypuszczono, co nie daje podstaw by trzymać ją dłużej. Dłuższy czas pobytu w szpitalu córki pozwoliłby Keri na osiągnięcie statusu opiekuna prawnego i posiadania kontroli nad jej leczeniem. Tym bardziej, że po osiągnięciu pełnoletniości Trina może robić co uważa.

Matka chce walczyć o córkę. Całą siebie poświęca córce, jest sama z tym wszystkim, gdyż były mąż nie widzi problemu, bagatelizuje chorobę Triny. Keri nie żyje normalnie, mimo bezradności kolejnych porażek, nie poddaje się.
Wciąż czuwa. W takich chorobach, nawrót jest zawsze normą, od...

MoniS | 2013-06-12
Przeczytana: 2012 rok

Pozyczona od siostry zachwyconej lektura, wiec ja polecam dalej :) Dosc wstrzasajaca, troche przytlaczajaca, ale warta przeczytania.

Smolarek | 2015-01-14

Jestem rozbita.
Książka całkiem pogrążyła mnie emocjonalnie. Może z racji tego, że wiem jak to jest obcować z osobą chorą psychicznie, może z racji tego jak napisana jest ta książka, w każdym razie wczułam się w bohaterkę i wszelkie problemy z Triną były moimi problemami. Książka moim zdaniem genialna. Mimo że temat trudny, to napisana w sposób przystępny dla każdego. Nie ma tam żadnej większej filozofii. Jest po prostu codzienność. Jednak niezwykła codzienność. Po jej przeczytaniu czytelnik powinien znaleźć pocieszenie, że on nie ma takich problemów. Ja nie znalazłam. Poczułam się wręcz jeszcze gorzej, że na świecie są ludzie, którzy muszą się zmagać z taką trudną przypadłośćią na co dzień. Z chęcią przeczytałabym tę samą historię z punktu widzenia córki.
Sądzę, że książka najlepiej przypadnie do gustu ludziom, którzy potrafią się wczuć w bohatera i skupiają się na relacjach i emocjonalnej częśći książki, a nie przyglądają się tylko rozwojowi akcji, bo dla tych drugich, książka...

Natalia | 2011-12-12
Przeczytana: 17 grudnia 2011

Historia Keri, która zmaga się z chorobą córki i podporządkowuje jej całe swoje życie. Stara się ją akceptować i nie chce popełnić błędów własnej matki. Opuszczona przez męża zmaga się z wieloma problemami. Choroba psychiczna, uzależnienia, rasizm, homoseksualizm i wreszcie trudne relacje rodzinne są ważnymi kwestiami, które porusza "Podwójne życie mojej córki". Powieść wzrusza i szokuje, otwiera na świat i poszerza horyzonty. Polecam.

hhohho | 2013-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Podobno to literatura kobieca, ale to raczej nigdy mnie nie odpychało. Trochę zaskoczył mnie przebieg wydarzeń opisanych w tej książce, gdzie autorka ukazała przegraną głównej bohaterki, mimo, że zapewne nie miała takiego zamiaru. Jednak raczej nie odczułem niedosytu, ostatnie strony czytałem niemalże z wilgotnymi oczyma. Poruszająca opowieść, szybko się czyta, polecam każdemu, facetom przede wszystkim!

Martyna Wierzchucka | 2015-01-07

Książka porusza trudny temat. Przyznam, że początkowo nieco się nudziłam, ale warto było przebrnąć przez nieciekawe fragmenty, aby dotrzeć do sedna. Keri to bardzo wyrazista bohaterka. W walce o szczęście córki imponuje odwagą, ale i momentami, gdy zupełnie sobie nie radziła.

Powieść Bebe Moore Campbell jest wymagająca. Trudno wyrzucić z siebie emocje, które wzbierają się podczas czytania.