Kłamczucha

Wydawnictwo: Branta

Kłamczucha to historia nieśmiałej, pozbawionej pewności siebie, młodej kobiety, Jolanty Kuś. Jolanta mieszka w Krakowie, gdzie prowadzi nudne i monotonne życie urzędniczki i zdominowanej przez matkę, szarej myszki. Kobieta nie dostrzega własnej wartości, nie wierzy, że jej życie może ulec zmianie. Przypadkowe spotkanie w teatrze z tajemniczą mieszkanką Wiednia przewraca jej życie do góry nogami. Jednocześnie bohaterce daje o sobie znać bolesna i głęboko skrywana przeszłość, a na horyzoncie pojawia się ta wymarzona miłość. Jolanta wpada w wir niesamowitych zdarzeń, w którym tylko jedno jest pewne. Od tego momentu na brak wrażeń bohaterka nie może już narzekać. Czy Jolancie starczy odwagi i sił, by walczyć o szczęście i miłośća Czy bohaterka spróbuje odmienić swoje życie i pokonać zjawy z przeszłości oraz własne kompleksya Ta ciepła, pełna niespodziewanych zwrotów akcji opowieść pokazuje, że warto mieć marzenia i warto o nie walczyć, choćby cały nasz dotychczasowy świat miał legnąć w gruzach. Przecież historia baśniowego Kopciuszka może spotkać każdą z nas.Książka reprezentuje dział literatury kobiecej. Skierowana jest do miłośniczek tego typu prozy, kobiet w różnym wieku.Joanna Janda urodziła się w Krakowie, gdzie przez wiele lat mieszkała i pracowała w Pracowniach Konserwacji zabytków. W 1986 roku wyjechała na stałe do Wiednia. Tam mieszka do dziś z mężem Jeremim, córką Dominiką oraz nieodłącznym towarzyszem i przyjacielem domu, jamnikiem szorstkowłosym o tajemniczym imieniu Kornet.

Fragile | 2011-12-30
Przeczytana: 29 grudnia 2011

współczesna Mniszkówna, taki sam poziom przewidywalności i realności; bajka przytrafiająca się kobiecie mocno po 40-tce ckliwa do mdłości

sigomicamino | 2014-01-20
Na półkach: Przeczytane, 2014