Inne życie

Wydawnictwo: Muza
Another Life
83-7319-730-3
literatura angielska

Gabriela ucieka z toksycznego domu rodzinnego i trafia na farmę w Kornwalii by zarobić na samodzielne życie przy zbiorach żonkili. zostaje tam żoną jedynego syna właścicieli, ale z pozoru udane bezkonfliktowe małżeństwo rozpada się, kiedy Gaby zaczyna osiągać sukcesy zawodowe jako restauratorka dzieł sztuki. Ma do tego wyjątkowy talent i wyśmienitą nauczycielkę jej teściowa osoba bardzo jej życzliwa postanawia uczynić ja swoją następczynią w tym fachu. Pewnego dnia Gaby dostaje wyjątkowe zlecenie: restaurację popiersia kobiety z dziobu starego szkunera o nazwie Lady Isabela. Autor rzeźby Tom Welland pochodził z Kornwalii, a jego rodzina słynęła w okolicy jako najlepsi budowniczowie łodzi. Rzeźba przybywa z Kanady jako prezent dla lokalnego muzeum a przywozi ja prywatny kolekcjoner i znawca materii Mark Hannah. Między nim a Gabrielą nawiązuje się początkowo niewinna korespondencja dotycząca losów kobiety przedstawionej na popiersiu.

venicet5 | 2013-12-04
Przeczytana: 29 listopada 2013

Fantastyczna lektura.Jedna z lepszych.Po zorientowaniu się,że frekwencja czytelnicza tej pozycji jest niewielka stwierdziłam,że przydałaby się, doprawdy,odrobina komercji w jej przypadku.Świetnie napisana,zręcznie poprowadzona akcja,doskonale wykreowani bohaterowie.Bardzo podobała mi się nieprzewidywalność.Miłość w wielu wydaniach- małżeńska,pozamałżeńska,macierzyńska.Stosunki między najbliższymi w różnych odcieniach szarości.Dla mnie super.POLECAM!

SylwiaCze | 2013-09-29
Przeczytana: sierpień 2013

Ta książka jest cudowna. To wędrówka przez paletę wszystkich możliwych odcieni emocji. Wzrusza i wywołuje mimowolny uśmiech. Po zamknięciu ostatniej strony jeszcze długo siedziałam w ciszy ze wzrokiem wbitym w krajobraz za oknem. Uwielbiam to uczucie kiedy po przeczytaniu książki uświadamiam sobie coś co jest oczywiste, o czym się mówi i wszyscy to wiedzą, a jednak tak niesamowicie trudno to w życiu znaleźć. Myślę, że każda z nas ma w sobie wiele z Gabrieli. I każda z nas wie doskonale, że wcale nie chodzi o fizyczność, o namiętne pocałunki i dotyk, który sprawia,że masz gęsią skórkę na całym ciele. To wszystko jest ważne, ale nie najważniejsze. Chodzi o to, żeby mieć w drugiej osobie partnera, kogoś, kto Cię wspiera bez względu na wszystko, kto Cię zrozumie, nawet jeśli ma odmienne zdanie. Chodzi o to, żebyście dyskutowali, kłócili się, bronili swoich poglądów, żebyście poznawali swoje pasje, nie zamykali się w czterech ścianach, nie udawali, że wszystko jest w porządku gdy tak...

is4 | 2015-03-15

Ciekawa, wspaniała historia opisująca życie dwóch kobiet, które dzielą dziesięciolecia. Polecam!

mika15 | 2016-09-07
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane