Będę czekać całą noc

Okładka książki Będę czekać całą noc Justyna Luszyńska
Okładka książki Będę czekać całą noc
Justyna Luszyńska Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Będę czekać całą noc
Novae Res
2016-10-14
2016-10-14

Kupiłam ją zupełnie przypadkiem. Nie oczekiwałam jakiś wyjątkowej historii, a dostałam naprawdę świetną, niespotykaną i dobrze napisaną książkę.
Co gdy, budzisz się w hotelu i masz przy swoim boku męża. No pewnie wiele was myśli, co w tym dziwnego, ale dla Olki i Piotra to niespotykana sytuacja, bo oni nie pamiętają momentu, gdy się pobrali i tego, jak się poznali. Co z tym fantem zrobić ?
On jest mężczyzną rozważnym, biznesmenem, który jest poukładany rozsądny. Ona szalona, pełna zabawy i z luźnym podejściem do życia. Czy oboje będą w stanie podjąć decyzje, czy zrezygnować z tego szaleństwa, czy wręcz przeciwnie brnąć w to ?
Z biegiem czasu pomagają sobie, poznają się i Olka ma nadzieję na więcej, ale Piotr to zupełnie inna bajka. Czy kobieta za wszelką cenę będzie dążyła do tego, aby zostać w małżeństwie ?
Naprawdę świetnie się bawiłam przy tym tytule. Ich relacje na początku nie są pewne, jasne i klarowne. Ich uczucia są różne i tak naprawdę kreują się bardzo powoli. Książka naprawdę mnie wciągnęła, fabuła postaci były przedstawione bardzo rzeczywisty sposób.
Choć to starszy tytuł, kupiłam go w promocji to nie żałują i mogę Wam go z przyjemnością polecić.

Nie jestem fanką romansów, a jednak od tej książki nie mogłam się oderwać.

Bardzo przyjemna, lekka, sympatycznie hollywodzka historia.

Nie jestem fanką romansów, a jednak od tej książki nie mogłam się oderwać.

Bardzo przyjemna, lekka, sympatycznie hollywodzka historia.

Można przeczytać ale bywały lepsze książki, myślałam że zemsta na Kamilu będzie naprawdę dobra a to taka zagrywka na poziomie nastolatek, sypiała z nim a odegranie się na nim jakoś go nie obeszło skoro on i tak zdradzał i miał na boku kogoś innego. Książka do przeczytania w jedno popołudnie ale zdecydowanie nie polecam.

„Będę czekać całą noc” to lekka, przyjemna i zabawna książka. Prosty styl autorki, sprawia, że czyta się ją bardzo szybko. Historia zaczyna się z przytupem, gdy główna bohaterka budzi się w mieszkaniu obcego faceta, który jak się okazuje jest jej mężem, co jest wynikiem trzy dniowej popijawy (choć dziwiło mnie skąd tam wzięła się przyjaciółka Oli i dlaczego żadne z nich nie dociekało przez całą książkę co zaszło w ciągu tej popijawy). Fabuła sama w sobie bardzo przypominała mi jedną z wielu typowych komedii romantycznych i opierała się na serii niedomówień, kłamstw oraz na udawaniu małżeństwa przed rodziną oraz byłymi sympatiami, a sami bohaterowie zachowywali się jak przysłowiowi żuraw i czapla. Właściwie nie było tu niczego odkrywczego. Z dwójki głównych bohaterów bardziej polubiłam Piotra (poza jednym wyjątkiem, gdy dowiedziałam się, jak potraktował w przeszłości swoją dziewczynę),natomiast Ola była dla mnie trochę zbyt rozhisteryzowana i płaczliwa. Wkurzająca była też jej mama oraz ich relacja, była dość stereotypowa i przerysowana w tym, jak matka naciskała Olę o małżeństwo i dziecko. Mimo wszystko dobrze bawiłam się przy lekturze, ponieważ lubię styl Justyny Luszyńskiej oraz humor, który pojawia się w jej książkach. Poza tym miałam przyjemność poznać inne jej historie, jeszcze nie wydane i wiem, że potrafi mnie nimi zauroczyć.

1982

Książka lekka i bardzo płytka... ale momentami zabawna. Drugi raz nie przeczytam, ale jak na Novae Res może być. Ogólnie uważam że gdyby autorka trafiła na dobrego redaktora, to ta powieść miała szansę być prawdziwą perełką. Mnie brakowało uzupełnienia niektórych wątków. Akcja za mocno skakała, a przez to bywała nielogiczna. To właśnie mógłby załatwić redaktor. No i tak na marginesie - Polska to nie Las Vegas. Tutaj nie można wziąć ślubu - nawet kościelnego - ot tak z miejsca i pieniądze tej sprawy nie załatwią :)

46/2021

46/2021

Bardzo przyjemne czytadełko. Bohaterowie do polubienia- wszyscy. I choć mnóstwo tu kalek z innych tego typu książek, dobrze się czyta i miło spędza przy niej czas. Na tle całego chłamu pseudoautorek z obowiązkową mafią w tle, przystojnym milionerem i przepiękną dziewicą w roli współczesnego kopciuszka, pozytywnie się wyróżnia, Dodatkowa gwiazdka, za akcję, która dzieje się w Polsce, zwykłe imiona bohaterów i nazwisko autorki, która nie udaje, jak większość obecnych, że pochodzi z LA lub NY.

Książkę otrzymałam w prezencie od osoby, która zna babcię autorki. Podeszłam sceptycznie, uznając z góry że jest to jakieś romansidło. Ależ ja uwielbiam takie rozczarowania! W sumie fajna, lekka historia. Realistyczni bohaterowie, aczkolwiek odnoszę wrażenie, że autorka mocno inspirowała się "Pamiętnikiem Briget Jones". Przeczytane w dwa wieczory - zakończenie na plus.

Pierwsze podejście do tej książki zrobiłam w grudniu 2019 i nie wywarła na mnie dobrego wrażenia. Oceniłam ją na 1 i nie dokończyłam tej książki. Niedawno ukazała mi się ona w propozycjach ponownie i skusiłam się na tą pozycję. Okazało się, że warto było drugi raz do niej zajrzeć. Ciekawa i zabawna historia. Nie wymaga myślenia i pozwala się rozerwać w letnie wiczory. Polecam.

Zdarza mi się w trakcie czytania, już formować w głowie opinie. Powinnam robić notatki, bo na koniec już nie pamiętam 😄
Ogólnie, fajna. Zaczela się tak, jak powinna się skończyć 😁

Ogólnie, fajna. Zaczela się tak, jak powinna się skończyć 😁