Będę czekać całą noc

Wydawnictwo: Novae Res
Będę czekać całą noc
ew_cia

Ona: singielka, która z wielką dozą samokrytycyzmu i nie bez odrobiny słuszności mówi o sobie, że jest życiowym nieudacznikiem. Nieco chaotyczna, obdarzona przez naturę solidną porcją autoironii, do której los zaniedbał dodać kobiecej kokieterii. On: człowiek sukcesu, pewny siebie, nieziemsko przystojny, bogaty, nienagannie odziany singiel. W zasadzie nie powinni się byli spotkać, a jednak się spotkali.

W zasadzie nie powinni byli wejść ze sobą w żadne relacje, a jednak weszli – całkiem mimo woli. W zasadzie oboje są zgodni przynajmniej w jednej kwestii: trzeba się z tego jak najprędzej wyplątać.

źródło opisu: novaeres.pl

źródło okładki: novaeres.pl

książek: 2005
magpie101 | 2017-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Opis obiecujacy, miala to byc komedia romantyczna, a romantycznie bylo tylko przez moment, smiesznie wcale.
Ola glowna bohaterka to kobieta 29 letnia, a czytajac ksiazke czulam sie jakbym czytala o mlodocianej pannicy, ktora ma pusto w glowie. Zero poczucia wlasnej wartosci, panika przed spotkaniem z matka, pojscie do lozka w ramach zemsty ze swoim bylym, ktory kiedys ja skrzywdzil i zostawil. No ktora kobieta przed trzydziestka tak sie zachowuje?
Ola byla denerwujaca i draznilo mnie jej zachowanie, jej luzacki styl zycia, dlatego calosc nie podobala mi sie.

eunice | 2017-01-06
Na półkach: Przeczytane, Legimi 📚, 2017
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Współczesna wersja bajki "Żuraw i czapla". Próżno tu szukać głębokich przemyśleń, bohaterów z krwi i kości czy wiarygodnych relacji. Lekka, niewymagająca, do zapomnienia...

gosia123 | 2017-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2017

Całkiem nieźle napisana komedia romantyczna,ale dla młodzieży z przedziału +/_ 18:)niestety nie łapię się w tym przedziale i nie do końca rozumiem przekaz.

Pistacia_Vera | 2017-02-10
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 10 lutego 2017

"Z tym największy jest ambaras,
Żeby dwoje chciało na raz".
komedia romantyczna o parze zupełnie obcych sobie ludzi, która pobrała się będąc pod wpływem. po wytrzeźwieniu państwo młodzi postanowili się rozwieść ale droga do rozstania nie była ani prosta ani przyjemna.

Lekka i zabawna. Idealna na poprawę humoru lub spokojny wieczór z książką. Bohaterką jest Ola, której często zdarzają się zabawne wpadki. Kojarzy mi się trochę z Bridget Jones. W niespodziewanych okolicznościach w jej życie wkracza pewien bogaty i przystojny mężczyzna, z zupełnie innej bajki. Są swoim całkowitym przeciwieństwem i działają sobie na nerwy. Ich relacja przynosi wiele zabawnych i zagmatwanych sytuacji. Ogólnie taka zgrabna komedia romantyczna. Przyjemnie mi się czytało, więc polecam.

televisorr | 2017-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2017

Właśnie skończyłam i... o, matko! Trochę "moda na sukces". I widać, że ktoś tu chciał przez chwilę pójść drogą Bridget Jones...

Ale do rzeczy! Jak długo można się uganiać za sobą nawzajem, angażować w to wszystkich i wszystko i ciągle dając sprzeczne sygnały? I jak można ciągle uciekać?!
Serio: wydaje się, że jak dwoje ludzi zaczyna ze sobą "kręcić" to jest super. Jak są parą, to przecież to wszystko jest taaakie naturalne. Ale co się działo pomiędzy tymi dwoma etapami?

Ludzie boją się przekroczyć ten magiczny próg, który wymaga od nich odwagi, pokazania siebie i swoich pragnień, a przecież to jest konieczne do bycia z drugą osobą! Racjonalnie myśląc: co się może stać, jeśli się nie uda? Raczej nic. Po protu przestanie się mieć jakieś złudne nadzieje na wspólną przyszłość. A przyjaźnić się z osobą, w której jest się zakochanym to trochę masochizm. Druga opcja jest taka, że ta osoba odwzajemni uczucia. I nagle eksplozja, wybuch, endorfiny, szczęście i świat stojący otworem....

Milena | 2017-01-04
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Nadal szał na polskich autorów u mnie trwa. Dziś przychodzę do was z mniej znaną książką "Będę czekać całą noc". Podeszłam do tej książki bez żadnych uprzedzeń, bo wydaję mi się, że nie czytałam nigdzie opinii o niej.
"Co powinna zrobić kobieta, jeżeli chce zdobyć faceta swoich marzeń:
a) wyglądać jak bogini seksu,
b) być tajemnicza,
c) mieć facetów totalnie gdzieś, bo niedostępne kobiety są najseksowniejsze"
Sam opis książki mówił mi, że tematyka tej pozycji powinna spełniać moje oczekiwania, choć nie wydawał się oryginalny. Jak sami wiecie często sięgam po obyczajówki.

Książka napisana jest lekkim i przyjemnych językiem, do tego nie należy do obszernych tomisk więc bardzo szybko się z nią uporałam. Tak jak wspominałam wcześniej nie zauważyłam w niej świeżości, dużo faktów po prostu gdzieś już było. Akcja toczyła się szybko, czasem brakowało mi jakieś zatrzymania, trochę emocji. Mam problem z główna bohaterką, bo mnie nie jednokrotnie jej zachowanie irytowało, ale z drugiej...

Klaudia Cebula | 2016-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Ola nie ma jeszcze trzydziestki, ale i tak przez swoja rodzinę okrzyknięta została starą panną. Nikt w nią nie wierzy i nie tylko sama o sobie podtrzymuje teorię o tym, że jest życiowym nieudacznikiem, ale również doskonale utwierdza ją w tym przekonaniu jej matka.
Aleksandra nie jest do końca taką życiową fajtłapą - owszem gdy wychodzi z domu to zawsze rozmarze makijaż, czy wdepnie w psią kupę ale to nawet urocze.
Dziwczyna dobrze radzi sobie w życiu: wynajmuje duże mieszkanie, jest finansistką i ma wielu oddanych przyjaciół.
I tylko w sprawach sercowych trochę nie idzie - jeśli już zahaczy na kimś oko, to wydaje się nieodpowiedni, albo o odmiennj orientacji niż jej.
Ale tak naprawdę gdzieś w głębi serca ciągle czuje coś do Kamila, chłopaka, który zostawił ją ładnych kilka lat temu.

Akcja przybiera na sile już na samym początku powieści, gdy Ola budzi się w apartamencie Piotra, bogatego biznesmena.
Oboje zdają się nie wiedzieć dlaczego spędzili noc w jednym łóżku.

Prawda...

Dawno temu popularne było kojarzenie par przez tzw. swaty. Dwoje młodych i obcych ludzi, o podobnym pochodzeniu i statusie materialnym, zostawało sobie przedstawionych, kilka razy się spotkali oczywiście z udziałem przyzwoitki, a wkrótce dawali na zapowiedzi. Mimo że się nie znali, zbliżali się do siebie w małżeństwie, często szli na ustępstwa i trwali przy sobie przez całe życie. W książce Justyny Luszyńskiej nie ma mowy o swatach, bo bohaterowie pomijają i ten aspekt życia, po co im randkowanie, skoro mogą zacząć swoją znajomość od razu od ślubu.

Olka pod wpływem chwili i nadmiaru alkoholu wychodzi za mąż za Piotra równie nietrzeźwego, jak ona. Gdy się budzą w bardziej trzeźwym stanie, nie wiedzą, kim jest ta druga osoba. Z pomocą przychodzi im Gośka przyjaciółka Oli i w skrócie nakreśla im przebieg minionych kilku dni. Niedowierzaniom nie było końca. Piotr to człowiek sukcesu, bogaty, przystojny i pewny siebie. Ola ma o sobie bardzo krytyczne zdanie, uważa się za życiową...

MoznaPrzeczytac | 2016-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2016

Czy po przeczytaniu danej książki, można być jednocześnie na „tak” i na „nie”?! Za sprawą książki Justyny Luszyńskiej „Będę czekać całą noc” przekonałam się, że jednak można!

Pełna recenzja książki na stronie: