Zgłosuj na książki roku 2017

Obiektywna podstawa prawa. Wybór pism Czesława Martyniaka, Antoniego Szymańskiego i Ignacego Czumy.

Seria: Biblioteka Klasyki Polskiej Myśli Politycznej
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka, Ośrodek Myśli Politycznej
Prawo, podstawa prawna
Marek

Wybór pism związanych z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim wybitnych prawników okresu międzywojennego Antoniego Szymańskiego, Czesława Martyniaka i Ignacego Czumy, rozważających fundament, na którym winien wspierać się system prawny (w tym względzie nawiązujących do myśli św. Tomasza z Akwinu), polemizujących z tymi nurtami refleksji o prawie, które za jedyne racje jego stanowienia uznają użyteczność i siłę (zwłaszcza ze szkołą pozytywistyczną, w tym teorią Hansa Kelsena).

Spis treści:

1. Czesław Martyniak