Plaża tajemnic

Wydawnictwo: Znak

Poznajcie Dzidzię dziewczynkę, która nigdy się nie nudzi, uwielbia zadawać pytania i rozrabiać ze swoją przyjaciółką Kaszoliną. Świat Dzidzi nie jest całkiem zwyczajny: jej kotek nazywa się Myszka, dziewczynka wciąż znajduje wokół siebie tajemnicze wierszyki. Kiedy wyjeżdża na wakacje, spotyka Zizia chłopca ze snów, i prawdziwego Dziadka Plażowego. Jej przygody na pewno nauczą Was marzyć. A także rozbawią, gdyż Dzidzia potrafi wywołać uśmiech na każdej twarzy. Do książki dołączono niezwkły tomik Wiersze dla niegrzecznych dzieci.

Agacha | 2017-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2017

Fajna książeczka o przygodach Dzidzi i Kaszoliny. Wakacje u dziadków mogą być ciekawe i wypełnione przygodami. Wystarczy trochę wyobraźni. A tego dziewczynkom nie brakuje.

Czy wy też tak macie, że gdy zobaczycie na okładce jakiejś książki nazwisko autora, którego lubicie - to bierzecie ją w ciemno? Bez zastanowienia? Ot tak, bo wiecie, że będzie super? I czy kiedykolwiek się zawiedliście? Ja właśnie tak robię, gdy widzę niektóre opowiadania. Wystarczy jeden rzut okiem na stronę tytułową, jedno spojrzenie i już wiem, że ta lektura musi być moja. Tu i teraz. I w taki to właśnie sposób "Plaża tajemnic" Rafała Witka trafiła do naszego domu :)

Nie zaczęłam jej czytać od razu. Najpierw musiała zaczekać na swoją kolej, bo jak zwykle miałam już ustaloną pewną kolejność w czytaniu książek i tak jakoś się złożyło, że ta wylądowała na szarym końcu. Lecz, gdy przyszedł wreszcie ten moment, rozsiadłam się wygodnie w fotelu i przeszłam do działania. I wiecie co? Moje pierwsze wrażenie na temat tej lektury wcale nie było pozytywne. Wręcz przeciwnie. Po pierwszym rozdziale byłam zawiedziona i zniechęcona. Bardzo nie spodobała mi się główna bohaterka tej historii....

Nat_Swi | 2016-02-07
Przeczytana: 29 stycznia 2016

Nie jest to może jakaś super książka. Na jedno popołudnie w sam raz.

Joanna | 2017-02-23

Piękne opowiadania składające się w zgrabną całość. Dzidzia wraz ze swoją przyjaciółką Kaszoliną przeżywają wiele wspaniałych przygód, w których rzeczywistość przeplata się z fantastycznymi momentami. Jest sen Zyzio, który szuka tego komu się powinien śnić, dziadek plażowy i Pani Zagadga, a wszystko okraszone jest dobrym humorem. Książka jest o dziewczynkach ale jest nie tylko dla dziewczynek. Mój sześcioletni syn był zachwycony :)

malyjaca | 2016-03-31
Przeczytana: 31 marca 2016