Zakochani

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
L'amoureux
literatura piękna
fairada

"Wyjątkowej urody książka z pięknymi ilustracjami, w dużym formacie i twardej oprawie próbuje wyjaśnić, co to takiego jest zakochanie. Zestawienie różnych obiegowych opinii i przekonań dorosłych z obserwacjami dzieci i z typowo dziecięcym pojmowaniem rzeczywistości pozwala autorce z dużą dozą humoru i sympatią do czytelnika wyjaśnić trudny temat.

źródło opisu: https://merlin.pl/zakochani-rebecca-dautremer/2027539/

źródło okładki: https://merlin.pl/zakochani-rebecca-dautremer/2027539/

Magdalena | 2014-01-17
Przeczytana: 2008 rok

Piękne ilustracje mówią więcej niż treść książki, która jest uboga, ale przekazuje najważniejszą informacje: Czym jest zakochanie, czym jest miłość.

fairada | 2013-05-25

Książka to nie tyko zawartość, ale i okładka, a niekiedy ilustracje. Ta książka należy do gatunku, który zawiera wszystkie te elementy, a co ciekawsze z tego wszystkiego najmniej zawiera "zawartości", czyli tekstu. Autorka - wybitna ilustratorka, przedstawia nam w sposób obrazowy uczucia, emocje oraz całą fabułę. Jej książki się czuje, nie czyta. Gdybym miała oceniać samą treść, z pewnością moja ocena byłaby niższa, ale nie o to tu chodzi. Niwiele jest książek malowanych uczuciami, a ta książka właśnie do nich należy. Na pewno znajdą się tacy, którzy nie zrozumieją przekazu, więc mogę stwierdzić, że ta książka jest dla wrażliwych. Ale nawet jeśi ktoś nie do końca zrozumie tego, co miała na myśi autorka, to spędzi kika miłych chwil na ogądaniu niezwykych ilustracji.