Kobieta, która ukradła moje życie

Tłumaczenie: Ewa Penksyk-Kluczkowska
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Woman Who Stole My Life
Ewa Penksyk-Kluczkowska
Ag2S

Pewnego dnia mieszkanka Dublina Stella Sweendey, mężatka i matka, stojąc w korku, wyświadcza komuś uprzejmość. Niestety, jej dobry uczynek powoduje potężną kraksę, która zmienia życie Stelli. Spotyka bowiem mężczyznę, który natychmiast prosi ją o numer telefonu (co prawda ze względu na ubezpieczenie). No i dobrze. I tak nie wzbudza on w niej wielkiej sympatii (jej samochód nie miał szansy w...

Spotyka bowiem mężczyznę, który natychmiast prosi ją o numer telefonu (co prawda ze względu na ubezpieczenie). No i dobrze. I tak nie wzbudza on w niej wielkiej sympatii (jej samochód nie miał szansy w starciu z jego range roverem).
To spotkanie diametralnie zmieni życie Stelli, da początek wydarzeniom, które ze zwyczajnej kobiety zmienią ją w wielką gwiazdę, a do tego rozerwą na kawałki jej życie rodzinne.
Czy przyczyną tego wszystkiego jest nierozważna uprzejmość? Znajomość z panem Range Roverem to przeznaczenie czy karma? Powinna się cieszyć czy przeklinać tę chwilę?

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2135/literatura-obyczajowa.html

AuroraBorealis | 2017-05-09
Przeczytana: 09 maja 2017

Jest to książka... o książce... w książce, hm tak mi się przynajmniej zdaje, gdyż ciężko czasem rozeznać się w tym tytule. Taaa w sumie mamy na około 500 stronach niezły misz masz. Do przykrych wniosków, że nie lubię, nigdy nie lubiłam i chyba nadal nie polubię pani Keyes doszłam w połowie tegoż tytułu. Tak, nie przepadam za panią, pani Keyes. Zorientowałam się, że miałam już do czynienia z twórczością tej pani i jej stylem pisania, kiedy mieszkałam przez pewien czas w Irlandii. Doznałam tego "inteligentnego" przebłysku dopiero w połowie książki. Z tą panią zwykle nie było mi po drodze, zdarzało mi się męczyć podczas czytania jej tytułów, gdyż były czasem dziwne i rozwleczone, chociaż życiowe i to bardzo. Teraz jest też podobnie.

Nie podzielam niestety entuzjastycznych opinii czytelników. Dla mnie książka wydaje się być przydługawa. Jakaś taka nieciekawa, bez standardowego podziału na rozdziały co dodatkowo sprawia wrażenie ogólnego chaosu. Męczyłam się przy niej jakbym wchodziła...

Wiola | 2017-09-17
Przeczytana: 16 września 2017

Jest to moja druga powieść tej autorki i muszę przyznać, że się nie zawiodłam. Na początku była lekko nudnawa i po kilkudziesięciu stronach miałam ochotę ją porzucić. Jednak nie lubię tego robić i postanowiłam, że się przemęczę i doczytam do końca. Był to jak najbardziej słuszny wybór ponieważ powieść tak fantastycznie się rozwinęła, że nie chciałam jej kończyć.
Książka typowo obyczajowa poruszająca problemy dnia codziennego oraz problemów w związku. Pokazuje jak będąc w długotrwałym związku, małżeństwie można się pomylić i być tyle czasu nieszczęśliwym. Dopiero pojawienie się nowej osoby, która na początku wydaje się nikim ważnym uświadamia, że szukało się zupełnie kogoś innego.
Autorka w bardzo fajny, prosty sposób przedstawia relacje damsko-męskie czasami z lekkim humorem a czasami z dramatyzmem. Może dzięki temu czyta się powieść błyskawicznie i tak wciąga.
Polecam na smutne, jesienne wieczory przy herbacie:)

Zofia | 2017-01-03
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 03 stycznia 2017

„On czyta książki tak, jak inni ludzie biorą prysznic - są dla ciebie dobre, nie muszą cię bawić. I przekazał ten sposób myślenia mnie: jeśli jakaś książka mnie bawi, czuję się, jakbym zmarnowała czas.”
Książka nie jest zabawna i czasu nie zmarnowałam. Główna bohaterka - Stella Sweendey to mieszkanka Dublina, żona i matka - kobieta jakich wiele, stojąc w korku, wyświadcza komuś uprzejmość, co powoduje potężną kraksę, która odmienia jej życie. Przypadki chodzą po ludziach, a ich konsekwencje niekiedy stają się widoczne dopiero po upływie miesięcy lub lat. I tu rozwija nam się wątek miłosny, który niestety jest dość przewidywalny.
„...nie można mówić o miłości, dopóki wszystko jest w porządku. Dopiero wtedy, gdy wydarzy się coś dramatycznego i twoje uczucie przetrwa. Miłość to nie są kwiaty i serduszka. I dobry seks też nie. W miłości ważna jest lojalność. Cierpliwość. Wspólna walka, ramię w ramię. Gdy śnieg wali ci w oczy.”
Innym, jak dla mnie bardzo ciekawym wątkiem w tej książce,...

Kate1404 | 2016-10-30
Przeczytana: 30 października 2016

Z opisu spodziewałam się czegoś lepszego. Niestety ta książka nie trafiła w mój gust. Pierwsza połowa bardzo mi się ciągnęła, potem przez chwilę zaiskrzyło, ale na krótko. Drażnił mnie sposób pisania autorki, cała historia jak dla mnie przewidywalna i nudna.

asia_33 | 2017-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Ciekawa powieść o tym jak pewne zdarzenia mogą wywrzeć ogromny wpływ na nasze życie.A wszystko w tej książce zaczyna się od banalnej stłuczki samochodowej.Warto!

venicet5 | 2017-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 01 maja 2017

Cóż...książka w stylu Marian Keyes. Ja akurat lubię specyficzny styl i poczucie humoru autorki.Polecam osobom, które mają ochotę na lekką, niewymagającą zaangażowania intelektualnego lekturę.

Demismo | 2016-11-09

Przypadkowe spotkanie, spojrzenie, jedno słowo może odmienić życie drugiego człowieka diametralnie, a my możemy sobie nawet nie zdawać z tego sprawy. Nie mniej przypadki chodzą po ludziach, a ich konsekwencje niekiedy stają się widoczne dopiero po upływie wielu miesięcy, lat... gdy połączenie ze sobą faktów wydaje się być czasami wręcz niemożliwe. Marian Keyes w swoją powieść zgrabnie wplata ten wątek.... tworząc tym samym ciepłą, uroczą, pokrzepiającą historię. "Kobieta, która ukradła moje życie" to rewelacyjna reprezentantka literatury kobiecej. Najlepszym dowodem na to jak bardzo mnie oczarowała jest fakt, że zakupiłam już zbiór felietonów tej autorki pt. "Pod pierzyną".

Stella Sweendey to mieszkanka Dublina, żona i matka - kobieta jakich wiele. Czytelnik poznaje ją gdy chcąc spełnić dobry uczynek doprowadza do drogowej kraksy (oczywiście nieświadomie). Kierowca Range Rovera od razu prosi ją o numer telefonu (bynajmniej nie po to, żeby zaprosić ją na randkę... ale raczej dla...

Bebe | 2017-09-06
Na półkach: Legimi, Przeczytane
Przeczytana: 05 września 2017

To jest książka takiego typu, z którego oceną mam najwięcej problemów. Sama fabuła i historia są dość ciekawe i nietuzinkowe. Natomiast pierwsze zastrzeżenie - długość. 560 stron! Spokojnie by można było wyciąć 200 stron i wtedy bym oceniła książke nawet na 10 gwiazdek... Drugie zastrzeżenie - fabuła idzie trzytorowo, dwa okresy przeszłości płynnie wchodzą w opowieści z teraźniejszości, także naprawdę trzeba mocno uważać i się skupić, żeby nie zgubić się w czasie. Nie jestem pewna, czy sięgnę jeszcze po książki tej autorki... no chyba, że będą znacznie krótsze ;)

lwica | 2017-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2017

kupuję książki tej autorki z sentymentu , bo a nuż powróci kiedyś dawna Marian z poczuciem humoru, które uwielbiałam Nie w tej książce :(

Arlettt | 2016-10-28
Przeczytana: 27 października 2016

Świetna książka, chociaż przez początek trudno mi było przebrnąć, to w miarę czytania wciągnęła mnie niesamowicie. Polecam.