Pod samym niebem

Cykl: W przestworzach (tom 2) | Seria: Editio Red
Wydawnictwo: Editio
Mile High
ew_cia

Druga cześć trylogii W przestworzach Pierwsza część trylogii, Podniebny lot, opowiada o początku burzliwego związku Bianki i Jamesa. Oto on, nieprzyzwoicie bogaty i urodziwszy od bogów Olimpu, wprowadza ją, złotowłosą, wyniosłą i chłodną piękność, w mroczne sekrety uległości i dominacji, pożądania i uzależniającej ekstazy, poruszając przy tym najbardziej skryte instynkty i pragnienia. Powoli...

Druga cześć trylogii W przestworzach
Pierwsza część trylogii, Podniebny lot, opowiada o początku burzliwego związku Bianki i Jamesa. Oto on, nieprzyzwoicie bogaty i urodziwszy od bogów Olimpu, wprowadza ją, złotowłosą, wyniosłą i chłodną piękność, w mroczne sekrety uległości i dominacji, pożądania i uzależniającej ekstazy, poruszając przy tym najbardziej skryte instynkty i pragnienia. Powoli staje się jasne, że Bianca zakochała się w Jamesie bezgranicznie... Jednak happy end nie mógł nadejść. Brutalny napad, bolesne nieporozumienia, strach i ból Bianki splotły się w decyzję o odrzuceniu Jamesa i rozstaniu.

Po tych dramatycznych wydarzeniach Bianka nie może odzyskać równowagi. Czas uleczył jej ciało, ale nigdy nie ukoi rozedrganej duszy pięknej stewardessy. James nie jest kimś, kto pozwala się odrzucić. Bianka nie jest w stanie wyzwolić się z tęsknoty i pożądania. Wie, że w głębi duszy należy do tego pięknego mężczyzny o turkusowych oczach, zniewalającym głosie i wspaniałym ciele. I że nie będzie mogła oprzeć się Jamesowi — wystarczy, że na nią spojrzy...

Nie oderwiesz się od tej książki. Odczujesz magnetyczny urok Jamesa i subtelną delikatność Bianki, doświadczysz tej historii tak intensywnie i realnie, jakby przytrafiła się właśnie Tobie. Zatracisz się bez reszty w fascynującej opowieści o pożądaniu i rozkoszy, o szalonym locie wśród chmur, o namiętnej miłości, o władzy i luksusie. Wystarczy jedno spojrzenie turkusowych oczu..

źródło opisu: http://septem.pl

źródło okładki: http://septem.pl

Urszula Przeździecka | 2019-09-16
Przeczytana: 15 września 2019

Jakoś podołałam z tą książką, ale było ciężko. Nic takiego porywającego w niej nie było. Bianka próbuje sobie wmawiać, że nic nie czuje do Jamiesa. On natomiast przekonuje są so siebie. Bianka poznaje kolejne kobiety związane z ukochanym i coraz bardziej chce od niego się odsunąć, ale pożądanie jest większe niż zdrowy rozum.

Poetkaa | 2019-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Znów spotykamy Biancę i Jamsa. Kobieta powoli uzmysławia sobie, że zakochuje się w humorzastym i obrzydliwie bogatym mężczyźnie. Ale nie ma jak mu tego powiedzieć. Po napaści, której doświadczyła ze strony swojego ojca, decyduje się opowiedzieć policji co ten człowiek zrobił kilkanaście lat temu jej matce, a swojej żonie. Ale również odrzuca i zrywa z Jamsem, aby dojść do siebie w samotności.
Ten tom ma w sobie jeszcze więcej namiętności, ale i bólu oraz tajemnic. James po ataku na Biancę stara się ją chronić, ale ta go odrzuca. Nie rozumiałam podejścia bohaterki, ale też próbowałam trochę postawić się na jej miejscu. Pomimo, że pragnęła jego miłości odsunęła ją ze względu na przeszłość. Czy jej się udało? Musicie przeczytać, aby się dowiedzieć. ;)
Ja czytając ten tom nie mogłam się oderwać i aż strach jak szybko pewnie mi zleci ta historia. Więc serdecznie polecam. ;)

książek: 2063
Ewitka | 2019-04-13
Na półkach: Przeczytane, E-book, D/s, 2019, Erotyk
Przeczytana: 13 kwietnia 2019

Drugą część zazwyczaj lepiej się czyta, bo zna się już bohaterów, ale tutaj się to nie sprawdza. Tempo książki jest strasznie ślamazarne, w sumie niewiele się dzieje. Bianca po wyjściu ze szpitala i miesięcznym odpoczynku od Jamesa wraca do niego, on ją zabiera na farmę na koniki (seks na koniku to nowość :-)). Scenki w playroomie może i podgrzewają atmosferę, ale autorka tak je chaotycznie opisuje, pomijając mnóstwo szczegółów, że nie wiem czy ktoś jest w stanie wyobrazić sobie, w jakiej aktualnie pozycji znajduje się Bianca. Spodziewałam się, że tak jak poprzednio pod koniec książki nastąpi jakiś zwrot akcji, ale niestety tym razem nic zaskakującego się nie wydarzyło. Ale i tak czyta się ją szybko i przyjemnie.

red_riddle | 2019-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2019

Nuda nuda i jeszcze raz nuda. w tym tomie nie działo się absolutnie nic. Oczywiście Bianca i James się zeszli i w sumie wyszło to tak bezpłciowo, że zastanawiam się o co w zasadzie poszło... Ciężko mi zrozumieć wątpliwości Bianci co do uczuć Jamesa, bo kiedy jeszcze na początku jest to zrozumiałe, to już pod koniec, kiedy widać jak bardzo Jamesowi zależy i jak często wspomina o swoich uczuciach, powinno się to stać oczywiste.
Niestety sfera BDSM została dość słabo nakreślona, nie do końca rozumiem wszelkie motywy Jamesa i ich relacje. Gdyby nie to, że nie jest to pierwsza książka, którą przeczytałam, kótra porusza te tematy, pewnie nie do końca rozumiałabym o co w tego typu relacjach chodzi.
Nie wiem czy autorka uznała, że wyjaśnienia są niepotrzebne bo każdy czytał Greya i spółkę? Jeśli tak, to czemu powiela schemat tych książek.... bardzo dużo tutaj niedociągnięć.
Z dużą obawą sięgam po 3 tom... mam podejrzenia, że tam już się w ogóle nic nie będzie działo, no może pewnie poza...

ppaula195 | 2018-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2018

Druga część trylogii pokazuje nam jak twardy i wytrwały był James w odzyskiwaniu Bianki i pokazaniu jej jak bardzo m na niej zależny. Mimo długiego rozstania ich uczucia się nie zmieniły a pogłębiły. Książka pod koniec mnie zaskoczyła i sprawiła ze z chęcią sięgnę po kolejną część . Polecam

Aldona | 2018-11-10
Przeczytana: 07 listopada 2018

Wciągnęła mnie na tyle ,że przeczytałam w jeden dzień(w zasadzie noc). Czytało mi się łatwo i przyjemnie. Napewno sięgnę po kolejny tom.

Katka8802 | 2018-10-24

cudna!!!!

MiłośniczkaRomansów | 2018-10-21

Pierwszy tom był dla mnie zdecydowanie lepszy niż drugi. Sięgnę jednak po trzeci, by poznać zakończenie historii.

Spencer_xoxo | 2018-09-20
Na półkach: Przeczytane, Książki 2018
Przeczytana: 19 września 2018

Bohaterowie: 6/10
Akcja: 6/10
Sposób pisania autorki: 7/10
Okładka: 6/10
Kreatywność:6/10

„Pod samym niebem” to drugi tom serii „W przestworzach”, a jednocześnie jest to kontynuacja losów Bianki i Jamesa. Mogliśmy poznać początki ich związku już w pierwszym tomie. Teraz Bianka stara się odpocząć od wszystkiego, co przydarzyło się jej życiu w ostatnim czasie. Mimo że kobieta obiecała sobie, że musi minąć trochę czasu, jej uczucia względem przystojnego mężczyzny nie cichną.

Tak jak w poprzedniej części pojawiają się sceny seksu, w których autorka opisuje również fragmenty BDSM. Owszem napisane były one tak, że czytając je, pojawiły mi się wypieki na policzkach, ale na szczęście nie było to niesmaczne. Opisane raczej z wyczuciem co bardzo mi się podobało. Autorka postanowiła wpleść do książki kilka ważniejszych spraw. Pojawiły się momenty, które wnosiły do życia bohaterów nieco więcej. Nie chcę Wam zdradzać, zbyt wiele dlatego powiem tylko tyle, że te wątki wprowadzają do życia bohaterów pewne zmiany.

Pamiętam, że w recenzji pierwszego tomu wspomniałam, że obawiam się,...