Miłość zimniejsza od śmierci

Wydawnictwo: Muza
9788373197329

Lidia i Alosza ona studentka, on absolwent wydziału literatury znajdują tani pokój w mieszkaniu Wiery Siergiejewny. Alosza jest bez pracy, na szczęście Lidia otrzymuje propozycję dopisania ciągu dalszego niedokończonej powieści Dickensa The mystery of Edwin Drood . Od tej pory akcja toczy się dwutorowo we współczesnej Moskwie i w umyśle Lidy zastanawiającej się nad losami Edwina Drooda.

Nina | 2014-09-03
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Po tej historii prowadzą nas losy Lidii, młodej studentki, która wraz ze swoim chłopakiem wynajmuje stancję u nieco dziwnej starszej kobiety. Traf chciał, że jej losy zaczynają coraz mocniej łączyć się z życiem jej przyjaciółki oraz jej ciekawego, acz trochę przerażającego, brata bliźniaka.

Wydarzenia w życiu Lidii splatają się z pracą, której dziewczyna się podjęła. Ma ona dokończyć Tajemnicę Edwina Drooda, Charlesa Dickensa. Jedyny kryminał, który wyszedł spod pióra tego autora, i który to nie został ukończony. Lidia ma rozwiązać zagadkę i dopisać dickensowski tekst.

Połączenie głównej fabuły z teoriami autorki na temat zakończenia Tajemnicy Edwina Drooda, dało niesamowicie interesujący efekt. Nie tylko śledzimy życie bohaterów, ale też obserwujemy i czekamy na rozwiązanie zagadki nieskończonej powieści Dickensa.

Nie dopatruję się w tekście niczego szczególnego. Styl jest bez zarzutu, ale bardzo zwyczajny i pewnie gdyby nie Dickens, to książka nie zainteresowałaby mnie aż tak...

Otaku-san | 2013-11-11

Na książkę trafiłam przypadkiem, krążąc leniwie między półkami w szkolnej bibliotece. Do dzisiaj uważam, że to najlepszy przypadek jaki trafił mi się w życiu :)

Zaczytana | 2014-12-14

Całkiem dobry kryminał, aczkolwiek mam wrażenie, że nie do końca wszystkie zagadki zostały wyjaśnione...

dorzynka | 2016-08-05
Przeczytana: 24 czerwca 2013