Miłość zimniejsza od śmierci

Okładka książki Miłość zimniejsza od śmierci Anna Małyszewa
Okładka książki Miłość zimniejsza od śmierci
Anna Małyszewa Wydawnictwo: Muza literatura piękna
Muza
2005-01-01
2005-01-01
9788373197329

Rewelacja.Szkoda, że tylko dwa tytuły autorki zostały przetłumaczone

Rewelacja.Szkoda, że tylko dwa tytuły autorki zostały przetłumaczone

Całkiem dobry kryminał, aczkolwiek mam wrażenie, że nie do końca wszystkie zagadki zostały wyjaśnione...

Po tej historii prowadzą nas losy Lidii, młodej studentki, która wraz ze swoim chłopakiem wynajmuje stancję u nieco dziwnej starszej kobiety. Traf chciał, że jej losy zaczynają coraz mocniej łączyć się z życiem jej przyjaciółki oraz jej ciekawego, acz trochę przerażającego, brata bliźniaka.

Wydarzenia w życiu Lidii splatają się z pracą, której dziewczyna się podjęła. Ma ona dokończyć Tajemnicę Edwina Drooda, Charlesa Dickensa. Jedyny kryminał, który wyszedł spod pióra tego autora, i który to nie został ukończony. Lidia ma rozwiązać zagadkę i dopisać dickensowski tekst.

Połączenie głównej fabuły z teoriami autorki na temat zakończenia Tajemnicy Edwina Drooda, dało niesamowicie interesujący efekt. Nie tylko śledzimy życie bohaterów, ale też obserwujemy i czekamy na rozwiązanie zagadki nieskończonej powieści Dickensa.

Nie dopatruję się w tekście niczego szczególnego. Styl jest bez zarzutu, ale bardzo zwyczajny i pewnie gdyby nie Dickens, to książka nie zainteresowałaby mnie aż tak bardzo.

Życie Lidii we współczesnej Moskwie i śmierć Edwina rozstrzygana w jej umyśle dały świetny efekt - bardzo dobra powieść, którą polecam każdemu.

Na książkę trafiłam przypadkiem, krążąc leniwie między półkami w szkolnej bibliotece. Do dzisiaj uważam, że to najlepszy przypadek jaki trafił mi się w życiu :)

• 2010
  • 2009
  • Literatura rosyjska, białoruska i ukraińska
  • Sprzedam/zamienię
  • Literatura piękna obca