Dwór Anny

Wydawnictwo: Lucky
historyczna
Margita

Tym razem Halina Kowalczuk zabiera nas w podróż w przeszłość. Wspaniałe czasy panowania Tudorów w XVI-wiecznej Anglii, to historia dworskich intryg oraz wzlotów i upadków wielkich ludzi. W takich czasach żyła lady Anna Boleyn, druga żona Henryka VIII. Początkowo nic nie zapowiadało jej sukcesu. Ona sama była zakochana w innym mężczyźnie, a pierwsze spotkania z królem nie należały do udanych....

Tym razem Halina Kowalczuk zabiera nas w podróż w przeszłość.

Wspaniałe czasy panowania Tudorów w XVI-wiecznej Anglii, to historia dworskich intryg oraz wzlotów i upadków wielkich ludzi. W takich czasach żyła lady Anna Boleyn, druga żona Henryka VIII. Początkowo nic nie zapowiadało jej sukcesu. Ona sama była zakochana w innym mężczyźnie, a pierwsze spotkania z królem nie należały do udanych. Jednak z czasem sytuacja uległa zmianie…

Ostatecznie kobieta osiągnęła zamierzony cel, jednak jej panowanie nie trwało długo. Spektakularny sukces na dworze króla Henryka VIII i wielki upadek Anny Boleyn to opowieść o tym, do czego jest zdolna zraniona i unieszczęśliwiona kobieta.

źródło opisu: http://www.wydawnictwolucky.pl

źródło okładki: www.wydawnictwolucky.pl

basik | 2016-11-08
Na półkach: Romans historyczny

Lubię czytać powieści o panowaniu Henryka VIII i jego żonach. Byłam bardzo ciekawa, co nowego autorka napisze o Annie Boleyn.
Większa część książki to dzieciństwo , młodość i wielka miłość Anny do Henryka Percy. Niestety rodzice byli przeciwni temu związkowi, bo mieli w stosunku do niej inne plany, widzieli ją u boku króla.A ponieważ pierwsze spotkanie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, Anna zostaje wysłana na dwór Małgorzaty, gdzie ma się uczyć języków obcych i nabierać dworskiej ogłady.
Anna pilnie słucha poleceń rodziców i chociaż bardzo się nudzi, czas szybko jej upływa. Po pewnym czasie powraca do Anglii i zostaje dwórką Katarzyny. Jest szczęśliwa, bo na dworze przebywa też jej ukochany.
Niestety szczęście nie trwa długo, bo ze swojego sekretu zwierza się swojej siostrze Marii, obecnie kochance króla, która zdradza jej tajemnicę.
Dlatego Anna postanawia się zemścić na siostrze i odbiera jej miłość ukochanego króla.
Od tej chwili Anna przedstawiona jest w tej powieści...

Muminka | 2017-02-24
Na półkach: Do przeczytania w 2017
Przeczytana: 23 lutego 2017

Anna Boleyn jest wdzięcznym obiektem czy to historycznych monografii, czy powieści historycznych, czy wreszcie filmów.
Solidaryzuję się z nią, współczuję że taki ją spotkał los. W „Kochanicach króla” osią intrygi była jej rywalizacja z siostrą Marią. Obie były kochankami Henryka, Maria urodziła mu i syna i córkę, ale nie miała ambicji zostania królową.W każdym razie Hanna Kowalczuk stworzyła antypatyczną Annę, no i do woli sobie poużywała z opiniami jej współczesnych, że parała się czarami. Te wieści gminne o jej mrocznych zainteresowaniach znalazły doskonałą pożywkę, bo wedle autorki, Anna swoją karierę i śmierć zawdzięcza paktowi z demonem Izariaszem.
Adeptką czarnej magii została dzięki naukom oddanej jej Cyganki, Racheli ( raczej żydowskie to imię, nieprawdaż?).
Na tle innych opowieści traktujących o triumfie i upadku tej postaci Hanna Kowalczuk wyróżnia się zdecydowanie dzięki owym elementom żywcem z opowieści gotyckiej. Pakt z diabłem, który potem porywa dusze nieszczęsnej...

Liza | 2016-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2016

Lubię czytać powieści dziejące się w czasach Tudorów, byłam więc ciekawa tej wersji historii o Annie Boleyn.

Powieść ta zaczyna się w momencie, kiedy Elżbieta Boleyn ma wkrótce urodzić dziecko, wbrew nadziejom rodzi córkę Annę, nie syna, której Cyganka o imieniu Rachela przewiduje pewną przeszłość. „Ale uważać musisz, bo chciwość i nieuwaga do nieszczęścia mogą doprowadzić.” Początek trochę mnie zawiódł, opowieść o dzieciństwie, młodości Anny była monotonna i mało przekonywująca. Pisarka położyła nacisk na przyjaźń i opiekę Racheli nad Anną (gdzie ta fikcyjna bohaterka wysuwa się wręcz na pierwszy plan), ukazanie flirtującej Marii Boleyn, która naraża swoją opinię, oraz przedstawienie Anny jako tej rozsądniejszej siostry, wręcz wzoru cnót na dworze francuskim. „Ja nie zamierzam być taka, jak Maria.”

Ale do czasu… Wielka miłość Anny do Henryka Percy’ego kończy się nieszczęśliwie, skandalem, bolesnym rozstaniem- a to za sprawą zdradzenia tajemnicy przez jej siostrę Marię. A w...

Rose | 2016-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2016

Główna myśl jaka przychodzi mi do głowy po skończeniu tej powieści to "Jak można być tak chorobliwie zaślepionym koroną?"

Książka "Dwór Anny" to nie pierwsze moje spotkanie z Tudorami, wręcz uwielbiam powieści o ich dynastii - jednak pierwszy raz sięgnęłam po dokładniejszy portret Anny Boleyn. Dotychczas przejawiała się ona tylko jako jedna z wielu żon Henryka, tym razem mogłam poznać ją bliżej, jej myśli i to czym się kierowała.
Powieść Haliny Kowalczuk jest niezwykle magnetyczna, nie pozwala o sobie zapomnieć i strony znikają w oka mgnieniu. Jednak sama Anna to kobieta, która cóż mówić... zawiodła mnie, nie sądziłam, że była aż tak wyrachowana i bezwzględna, bez skrupułów dążyła do swojego celu, nie patrząc na uczucia innych ludzi. Czytając zadziwiało mnie ile może zrobić kobieta dla mężczyzny, który jest przecież tak strasznym bawidamkiem, bo osoby Henryka pewnie nikomu nie muszę przedstawiać.

Jednak mimo tego, że odebrałam Annę negatywnie to nie można odmówić jej tego, że...

dziulfix | 2017-02-14

jako że bardzo lubię te czasy, postanowiłam dać szansę polskiej autorce i zobaczyć czy ciekawie napisana została książka, na szczęście się nie zawiodłam, bardzo szybko się ją czytało, jednak jest to książka tylko na raz.. nie dwa..

mrozik6767 | 2017-10-09
Na półkach: Posiadam