W służbie miłości

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Literatura polska
literatura piękna
Ag2S

Czasy napoleońskie. Maja Au jest dwudziestoośmioletnią panną ze zubożałej szlachty, mieszka u ciotki w Warszawie. Ma niezwykłe umiejętności pomagania młodym parom w rozwiązywaniu problemów sercowych. W czasie realizowania jednego ze zleceń poznaje przystojnego kapitana Ksawerego Kosseckiego, który wiezie list miłosny księcia Józefa Poniatowskiego do jego narzeczonej. Kosseckiego tropią...

W czasie realizowania jednego ze zleceń poznaje przystojnego kapitana Ksawerego Kosseckiego, który wiezie list miłosny księcia Józefa Poniatowskiego do jego narzeczonej. Kosseckiego tropią agenci wywiadu pruskiego i rosyjskiego, starający się nie dopuścić do małżeństwa księcia z królewną Marią Augustą, córką króla saskiego. W czasie pościgu Maja przejmuje list i sama dostarcza go adresatce do Drezna. Wobec fiaska wcześniejszych planów wrodzy agenci planują zamach na życie królewny. Maja go udaremnia, z sukcesem kończy zleconą miłosną misję i przekonuje się, że sama, też ma szansę na miłość.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.proszynski.pl/product,73597

Editb | 2018-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2018

Nie nastawiałam się na wybitne dzieło, chciałam przeczytać książkę lekką, wesołą, z historią w tle, taką, która mimo lekkości fabuły przeniesie mnie w czasy, o których opowiada. Niestety nawet tak małych wymagań ta powieść nie była w stanie spełnić. . Bohaterowie mówiący i zachowujący się, jakby żyli w naszych czasach. To po co było ich umieszczać w roku 1810? Autorce za bardzo pomieszały się czasy współczesne i napoleońskie. Jestem w stanie wybaczyć brak stylizacji języka, ale już cała reszta, czyli zachowanie głównych bohaterek, choćby nie wiem jak bardzo wyzwolonych, to dla mnie było stanowczo zbyt wiele. Nie dokończyłam...

ewa | 2018-02-25

w cudzych butach
KSIĄŻKIWIERSZEOPOWIADANIAKONKURSYSPOŁECZNOŚĆPUBLICYSTYKASKLEP
granice.pl Recenzje W służbie miłości - Weronika Wierzchowska - Recenzja książki
Okładka książki - W służbie miłości W służbie miłości
Weronika Wierzchowska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2016-07-14
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788380694118
Liczba stron: 424
Dodał/a recenzje: ewa7310 Ocena: 3.5 (2 głosów) oceńdodaj do biblioteczkiprzeczytaj opisDodaj własną recenzjęDodaj własne streszczenie
To trochę dziwna historia,w której przypadek goni przypadek,a wszystko kończy się dobrze.Główna bohaterka,choć dobiega trzydziestki zachowuje sie chwilami jak niesforne dziecko,denerwowało mnie jej zachowanie i totalne oderwanie się od rzeczywistości.Historyczna otoczka nie całkiem wiarygodna,to znaczy nie neguję obecności postaci historycznych czy odpowiednich zawirowań w ich życiu.Raczej nie bardzo grało zachowanie bohaterek w czasach,kiedy panny odpowiedniego pochodzenia nie mogły zrobić...

książek: 2083

Czasy napoleońskie. Maja Au jest dwudziestoośmioletnią panną ze zubożałej szlachty, mieszka u ciotki w Warszawie. Ma niezwykłe umiejętności pomagania młodym parom w rozwiązywaniu problemów sercowych. W czasie realizowania jednego ze zleceń poznaje przystojnego kapitana Ksawerego Kosseckiego. Co przyniesie ta znajomość warto przeczytać.

jast_mp | 2018-01-24

Ciekawa, zabawna ale bez szału. Spodziewałam się po niej więcej.

allison | 2017-12-30
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 29 grudnia 2017

Niestety, nie podzielam zachwytów nad tą powieścią. Sięgnęłam po nią zachęcona pozytywnymi opiniami na LC, ale przeżyłam rozczarowanie.

Nie mam nic przeciwko lekkiej literaturze historyczno-awanturniczej, jednak pod warunkiem, że akcja jest nieprzewidywalna, a w przypadku tej książki tak nie jest. Właściwie od początku wiadomo, co i jak się skończy, a to odbiera mi zawsze przyjemność czytania.

Postacie są szablonowe. Może nieco ożywia je humorystyczny rys, zwłaszcza w przypadku żywiołowej i wybuchowej Bibi, jednak kreacje nie rzucają na kolana.
Przyznam, że przy niektórych opisach i dialogach nawet się bawiłam, ale to za mało, bym mogła ocenić powieść wysoko, tym bardziej, że bardzo irytowały mnie leksykalne anachronizmy - nawet najbardziej wyzwolone panny doby napoleońskiej na pewno nie szukały w szafach "ciuchów".
Takich kwiatków jest znacznie więcej i w moich oczach bardzo obniża to wartość książki, bo świadczy o słabym przygotowaniu autorki, która we wstępie robi...

Beata | 2017-09-20
Przeczytana: 20 września 2017

Bardzo dobry polski romans historyczny, a nawet romans awanturniczy:) Napisany lekko, pełen humoru sytuacyjnego. Dwie stare panny w 1810 r. podejmują się świadczenia usług swatek, pomagając w połączeniu niepożądanych par zakochanych, gdy ich rodziny stawiają veto związkom. Wplątują się w intrygi miłosne księcia Pepi, ratują życie polskiej królewnie Marii Auguście i ogólnie bardzo mieszają w życiu znajomych i nieznajomych. Akcja toczy się szybko, pościgi, walka, zamachy, ucieczki i wszechobecna miłość…
Mam pytanie odnośnie okładki – chodzi o coś, co niezmiernie mnie irytuje – dlaczego kobieta na okładce ma suknię z innej epoki, niż czas powieści? Akcja toczy się w czasach napoleońskich, kiedy królowały stroje w stylu empire! Czy tak trudno byłoby wydawnictwu umieścić na okładce kobietę w stroju z epoki?

Niektóre historie przypominają mi piórka - tak są lekkie i przyjemne, pozbawione może wagi i znaczenia, ale przecież urocze i czasem bardzo potrzebne. Taka właśnie jest historyczna powieść Weroniki Wierzchowskiej, o akcji osadzonej na początku XIX wieku.

To zabawna opowieść o dwóch pannach zbliżających się do trzydziestki, a więc już starych pannach;). Maja, nie mogąc skupić się na swoim życiu uczuciowym, jako że takiego nie posiada, poświęca się szlachetnej misji łączenia par, co nie zawsze jest takie łatwe i proste. Jej towarzyszka o wdzięcznym imieniu Bibi to złośliwa istota o temperamencie choleryczki, waleczna, pyskata i czasem troszkę agresywna... Nasze bardzo specyficzne, ale urzekające bohaterki podejmują się zadania trudnego do wykonania, przy okazji wplątują się też w aferę nie tylko miłosną, ale i polityczną. Co więcej ich sytuacja osobista może w końcu ulec zmianie...

"W służbie miłości" to znakomita lektura na poprawę humoru. Nawet nie przeszkadzało mi, że...

Monika | 2017-07-05
Przeczytana: 03 lipca 2017

Maja Au - bohaterka, którą spotykamy w Warszawie na początku stycznia 1810 roku, czasy napoleońskie, w modzie i sztuce dominuje styl empire (styl cesarstwa).
...
"Maja poczuła się jednak zobowiązana do udzielenia mu wsparcia. Przedstawiając ich sobie, nie pomyślała bowiem, że przepaść dzieląca Joachima od Joanny jest tak głęboka i trudna do pokonania"

Główna bohaterka ma niezwykłe umiejętności pomagania ludziom w kłopotach, problemach sercowych. W planach połączenia par jednak ciągle coś się zmienia. Czy Mai uda się dokończyć zadanie? Czy kolejne nieoczekiwane zwroty akcji uda się rozwiązać pomyślnie? Przeczytaj sam i oceń książkę. Lektura lekka, przyjemna, na odstresowanie.

Justyna | 2017-06-18
Przeczytana: 17 czerwca 2017

Wspaniała historyczno-obyczajowa powieść. Maja i Bibi wyruszają w podróż aby wyswatać Teosia z młodszą córką Małachowskich Heleną. Po drodze spotykają kapitana Kosseckiego i Luigiego, którzy muszą dostarczyć list miłosny księżniczce Marii Auguście od księcia Józefa Poniatowskiego. Wartka akcja. Mimo różnych trudności, bójek a nawet konieczności wstąpienia do wojska przez dziewczyny list trafia do księżniczki. Jednak Prusacy starają się za wszelką cenę doprowadzić do unieważnienia zaręczyn księzniczki z księciem. Wrogowie są w stanie wiele zrobić, abu osiągnąć swój cel. Polecam lekturę.

książek: 2011
palalela | 2017-04-17
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Zgrabna powiastka awanturnicza z czasów Księstwa Warszawskiego, dokładniej z 1810 r. Przygody Mai Au (weź to odmień?!) i jej kumpelki Bibi, którym wszystko udaje się przez przypadek, przyprawiły mnie o dobry humor. Fajna, niewymagająca myślenia jednorazóweczka, którą polecam dla relaksu :)