Historia Europy dla dzieci

L'EUROPE RACONTEE AUX JEUNES
Europa, historia, kultura, wiedza
historia
MAD_ABOUT_YOU

Chyba najbardziej znana w Polsce postać we francuskiej historiografii, wybitny historyk francuski, mediewista Jacques Le Goff stara się jasno, ale bez uproszczeń, odpowiedzieć na pytanie: co to znaczy być Europejczykiem? Opisuje dzieje świadomości europejskiej, konflikty zbrojne, kulturę i gospodarkę, zdobycze nauki i techniki. Pokazuje historię Europy w kontekście różnych idei zjednoczeniowych. Na podstawowe pytania Le Goff odpowiada, snując barwną opowieść o ideach zjednoczenia Starego Kontynentu, przeznaczoną specjalnie dla młodych czytelników. Od starożytnych Greków, którzy Europę wymyślili, przez Karola Wielkiego, Napoleona, aż po dzisiejszą wielopaństwową Unię. "Stworzenie pięknej i dobrej Europy, bogatej swą historią i świadomej swych błędów, jest wspaniałym projektem darowanym waszemu pokoleniu" - pisze autor. W premierowym polskim wydaniu są też atrakcyjne, dowcipne ilustracje!

źródło opisu: Świat Książki, 2004

źródło okładki: zdjęcie autorskie