Pomyśl tylko życzenie. Oliwier i tropiki. Tom 2

Wydawnictwo: Novae Res
5 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
youstyna

Ciąg dalszy mentalnych podróży znanej nam z pierwszego tomu Anki Rawickiej. Od czasu ostatnich podróży minęły ponad dwa lata i sporo zmieniło się w życiu nastolatki. W jej szkole pojawia się nowy uczeń – tajemniczy, intrygujący i świetnie zbudowany Oliwier. Anka stawia sobie za cel nawiązać bliższą znajomość z przybyszem. Jednak czy dziewczyna zdobędzie zainteresowanie niebieskookiego...

Ciąg dalszy mentalnych podróży znanej nam z pierwszego tomu Anki Rawickiej.

Od czasu ostatnich podróży minęły ponad dwa lata i sporo zmieniło się w życiu nastolatki. W jej szkole pojawia się nowy uczeń – tajemniczy, intrygujący i świetnie zbudowany Oliwier. Anka stawia sobie za cel nawiązać bliższą znajomość z przybyszem. Jednak czy dziewczyna zdobędzie zainteresowanie niebieskookiego przystojniaka?

Bogata w doświadczenia z poprzednich wędrówek, wciela się w nowe postacie, poznaje ich życie, stawia czoła ich rozterkom i bierze udział w odkrywaniu licznych tajemnic rodzinnych, jednocześnie odwiedzając kolejne miejsca – tym razem bardziej egzotyczne - Afrykę, Malediwy i Meksyk.

Autorka kolejny raz zabiera nas w świat mentalnych podróży Ani Rawickiej. Zapewniam, że i tym razem niesamowite przygody bohaterki pochłoną Was bez reszty. Serdecznie polecam!

Sylwia Stawska
kobiecerecenzje365.blogspot.com

Ewa Zienkiewicz jest z wykształcenia architektem, a z zamiłowania pisarką. W swoich książkach nawiązuje do własnych doświadczeń w zawodzie nauczycielki, urzędniczki, projektantki, a także do podróży po krajach Afryki, Azji i Ameryki Południowej.

zksiazkawreku | 2016-09-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Tom II powieści "Pomyśl tylko życzenie" dotyczy przede wszystkim tropików, w które tym razem przenosi się nasza bohaterka, będąc w ciałach trzech różnych, piętnastoletnich dziewcząt. Porównując z pierwszym tomem, drugi okazał się niestety tym gorszym.

Minęły już dwa lata od ostatnich wydarzeń w życiu Anki Rawickiej. Teraz dziewczyna ma już ponad 15 lat, i jak w tym wieku bywa, pojawiają się pierwsze miłości. W życiu Anki pojawił się nijaki Oliwier. W tej części, inaczej niż w pierwszej, gdzie bohaterka zmieniała ciała poprzez kąpiel w wannie, dziewczyna zwyczajnie mgleje i budzi się kimś zupełnie innym. Na początku staje się Stefą - dziewczyną która z mamą wyrusza do tropików, aby odnaleźć ojca. Następnie staje się Majką, która jedzie na wakacje z ojcem, gdzie znajduje swoją bratnią duszę i pozbywa się kompleksów. Natomiast na końcu Anka Rawicka staje się Zosią, która wraz z rodzicami jedzie do Meksyku, aby poznać rodzinną tajemnicę.

Drugi tom książki nie jest zły, ale niestety...

mena2529 | 2016-09-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016