Klara Callan

Tłumaczenie: Krzysztof Zarzecki
Wydawnictwo: Świat Książki

Jest druga połowa lat trzydziestych. Dwie siostry, Klara i Nora z niepokojem patrzą w przyszłość. Nad światem zbierają się wojenne chmury. Klara jest nauczycielką na prowincji, Nora prowadzi słuchowiska radiowe dla gospodyń w Nowym Jorku. Każda na swój sposób odkrywa szczęście miłości, gorycz zdrady i upokorzenia oraz nieuchronność cierpienia. Niecodzienny w dzisiejszej prozie kształt...

Jest druga połowa lat trzydziestych.

Niecodzienny w dzisiejszej prozie kształt narracyjny, wykorzystujący tradycyjną formę powieści epistolarnej oraz intymnego dziennika, sprawdził się nadspodziewanie, czyniąc z tej powieści historię uniwersalną.

źródło opisu: Świat Książki, 2004

źródło okładki: Zdjęcie autorskie