Siostry krwi

Tłumaczenie: Grzegorz Kołodziejczyk
Cykl: Katie Maguire (tom 5)
Wydawnictwo: Albatros
Blood sister
Anula

Piąty tom cyklu o Katie Maguire.

Fabuła tym razem skupia się na seryjnym mordercy, który za cel obiera sobie zakonnice. Jaką tajemnicę sprzed pięćdziesięciu lat kryją siostry i czemu padają ofiarami makabrycznych zbrodni? Tego będzie musiała dowiedzieć się Katie Maguire, zanim sama stanie się obiektem zainteresowania zabójcy.

źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Aneta Wiola | 2016-10-30
Przeczytana: 30 października 2016

Niestety rozczarowała mnie trochę ta książka, spodziewałam się czegoś bardziej zaskakującego, a w dodatku jeszcze ta irytująca końcówka, ale może po kolei.

W jednym z domów opieki zostaje uduszona zakonnica, a w jej ciele zostaje wepchnięta figurka Najświętszej. Zwłoki innej siostry zostają zmasakrowane i wystawiony na lot balonami. Tym czasem zostaje porwana kolejna służebnica Pańska, której grozi niebezpieczeństwo.
Jedna z sióstr przekazuje policjantce kość, którą znalazła w ogrodzie koło klasztoru. Z opinii patologa wynika, że kość należy do dziecka. Niestety w tej sprawie siostry milczą. Czy policja odnajdzie więcej kości?
Czy te sprawy się ze sobą jakoś łączą? Co takiego zrobiły siostry, że się naraziły na taką bestialską śmierć?
Z rzeki zostaje wyłowione ciało Rosin Bagley (więcej w UZNANI ZA ZMARŁYCH), która miała zeznawać w sądzie przeciwko Garrety'mu za handel żywym towarem, jedynym świadkiem który zgodził się zeznawać przeciwko gangsterowi. Czy dziewczyna stchórzyła i...

wiejskifilozof | 2017-03-28

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Graham Masterton,to pisarz bardzo wysoko przeze mnie.Ceniony,autor który nie raz udowodnił jak świetnie wprowadza mnie w świat,dobrej mrocznej literatury.
Kolejnym takim przykładem są Siostry Krwi,z cyklu Katie Meguire.
Znaną irlandzką policjantką.Sam pomysł by to kobieta była bohaterem książki,jest bardzo dobry.

O czym jest fabuła ? Fabuła kręci się wokół wydarzeń z mrocznej strony Irlandii,o złym traktowaniu dziewcząt w szkołach prowadzącym przez zakonnice.
I jak się można domyślać,zakonnice są teraz mordowane.
Autor dość szybko zdradza nam dlaczego giną siostry zakonne.Opisuje też sposoby zabójstw,oraz kto to robi.
Nas interesuje,kiedy Garda zatrzyma sprawców.

Masterton nie były sobą,gdyby nie napisał też coś o życiu osobistym Katie,jak zwykle Katie potrzebuje u swego boku faceta.Potrzebuje dobrego seksu,ale i przeżywa dramat.

Siostry Krwi to mocna pozycja literacka,książka która świetnie się kończy.
I teraz czekać na kolejny tom przygód rudowłosej funkcjonariuszki.

Kruczoczarnyblond | 2017-06-13
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Dobry kryminał, pomimo, że dosyć wcześnie zostajemy zapoznani z mordercą. Czytając ją jako pierwszą w kolejności, niektóre wątki mnie nudziły, bo nie wiedziałam, co działo się wcześniej i w tych fragmentach ciężko się było "wgryźć".
Ale jako całokształ - bardzo dobra. Temat zakonnic (jak można się domyśleć, mało mających wspólnego z "miłosierdziem bożym") bardzo mnie zaciekawił. I pomimo tego ciężkiego klimatu, czytało się na prawdę dobrze, lekko. Nie było nie potrzebnych opisów. Ciągle akcja.

Sol | 2016-10-06

Wszędzie, gdzie widziałam nazwisko Graham Masterton - były same pochwały. Przyznaję, że od dłuższego czasu chciałam zapoznać się z twórczością autora, bo ciekawił mnie ten jego fenomen. Kiedy miałam okazję na zapoznanie się z "Siostrami krwi" nawet się nie zastanawiałam. Liczyłam na wciągającą i emocjonującą historię... Nie zawiodłam się! Muszę koniecznie poznać inne książki autora. Koniecznie! Zwłaszcza, że lubię jesienią i zimą zaczytywać się w tego typu książkach.

"Siostry krwi", to piąta książka z serii o Katie Maguire. Wcześniejszych nie znałam, ale to z pewnością nadrobię. Pomimo, iż nie miałam znajomości poprzednich tomów, to nie przeszkodziło mi to w przyjemności czytania tomu piątego, ponieważ tutaj mamy zupełnie inną, odrębną sprawę, która nie nawiązuje do poprzednich. Aczkolwiek kilka wątków chciałabym znać, ponieważ są do nich nawiązania. Niemniej brak znajomości poprzednich tomów, nie przeszkadza w odbiorze tej części, a nawet zaostrza apetyt i ciekawość na poznanie...

anka89100 | 2016-10-02
Przeczytana: 02 października 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Tragiczne znalezisko na plaży nad klifem wprowadza czytelnika w piąty tom opowieści o Kate Maguire, Mogłoby się wydawać, że martwe konie nie ma nic wspólnego ze śledztwem, jakie prowadzi Kate, ale po kolejnych okryciach, wychodzi na jaw bardzo wiele powiązań.
Ktoś zabija zakonnice, gdzie był prowadzony przytułek dla samotnych matek, które miały dzieci z nieprawego łoża. Były one tam poniżane, bite, wykorzystywane przez zakonnice, a ich dzieci według tych zakonnic nie należały do matek, tylko do Boga. Niektóre dzieci były sprzedawane na adopcję, a reszta dzieci, która była nazywana pomiotem Szatana, była skazywana na męczarnie poprzez bicie, głodzenie. Ich ciała były zakopywane w ogrodzie klasztoru.
Do tego bohaterka musi się uporać z kilkoma osobistymi sprawami. Ciąża, która nie jest jej partnera, oskarżenie jej o wyłudzanie zeznań i straszenie, do tego ktoś próbuje ją zabić. Kate musi sobie jakoś radzić mimo wielu przeciwności.

Książka jak najbardziej w stylu Grahama...

Patrycja Trzcionkowska | 2016-10-26
Przeczytana: 26 października 2016

Odkąd tylko pamiętam zaczytywałam się w powieściach Grahama Mastertona. Uwielbiam siąść późnym wieczorem z dziełem tego autora w fotelu, owinięta kocem, z herbatą u boku i z włączoną lampką nad głową, tak żeby dookoła panowały ciemności. Jego fabuły, wywołujące w czytelniku podekscytowanie, grozę i ciekawość potęgują dreszcze i emocje, a moje skupienie i cisza panująca w domu wywołuje gęsią skórkę na całym ciele.

Przygodę z tym niesamowitym pisarzem, którego umysł świetnie kreuje pomysłowe historie zaczynałam od serii Rook. To właśnie ten cykl jako pierwszy podbił moje serce i sprawił, że pokochałam jego twórczość. Przygody z niezwykłym nauczycielem i jego podopiecznymi, wzajemne zrozumienie pomiędzy nimi, przyjaźń i szacunek, a także lekki i zrozumiały styl sprawiły, że migiem pochłonęłam całą serię. Kolejnymi po które sięgnęłam był zbiór powieści Manitou, w której z kolei moja wyobraźnia tworzyła w głowie obrazy ducha indiańskiego szamana oraz nieprawdopodobnych losów...

Nowalijki | 2017-02-09
Przeczytana: 06 lutego 2017

Tomasz Radochoński www.nowalijki.blogspot.com
...................................................
Lata temu zaczytywałem się w powieściach Grahama Mastertona. Rynek wydawniczy w Polsce łapał oddech w młodym kapitalizmie, wydając książki, które do pewnego momentu można było czytać jedynie w oryginale. Masterton z serią horrorów w sugestywnych (a dziś napisałbym kiczowatych) okładkach, idealnie wpisał się w potrzeby czytelników, spragnionych lektury łatwej i przyjemnej oraz dotychczas niedostępnej. Potem moda na Mastertona przebrzmiała (przynajmniej u mnie), a ja skupiłem się na książkach o innej tematyce. Zrobiłem to na tyle skutecznie, że przegapiłem serię z Katie Maguire. Dopiero lektura Sióstr krwi uświadomiła mi istnienie tego cyklu i to już z pięcioma tomami w języku polskim.

W domu spokojnej starości na przedmieściach Cork zostaje uduszona jedna z pensjonarek. Okazuje się, że to siostra z położonego nieopodal zakonu Bon Sauveur. Wkrótce ginie kolejna zakonnica, potem...

Zuela | 2016-11-09

Siostry zakonne prowadzące w przeszłości dom dla tzw upadłych dziewcząt i ich dzieci,które są oddawane do adopcji bez zgody matek lub po śmierci wrzucane do szamba.Kto morduje stare zakonnice związane z sierocińcem?Bardzo temat na czasie i nieobcy również w Polsce.Polecam ksiązke Natalii Rolleczek-DREWNIANY RÓŻANIEC

Aleksandra90 | 2016-11-17

Sama historia jest bardzo fajnie opisana. Książka wciąga, nie jest nudna ani oklepana. Ale zakończenie to dla mnie nieporozumienie. Kończy się bezsensownie, brakuje mi jeszcze z 2 stron. I do tego ten wątek miłosny. Zakochana po uszy w swoim chłopaku a na samym końcu jakieś lesbijskie zapędy. Pogubić się można :P Ale książka godna polecenia.

Kasia | 2016-11-21
Przeczytana: październik 2016

Graham Masterton, od lat niezmiennie popularny w naszym kraju, kojarzony jest przede wszystkim jako autor horrorów, z których – nie ukrywajmy – nie wszystkie są niestety najwyższych lotów. Pisarz ma jednak na swoim koncie także cykl, na który powinni zwrócić uwagę wszyscy miłośnicy kryminałów i sensacji, serię poświęconą irlandzkiej nadkomisarz Katie Maguire. Siostry krwi to już piąty tom, ale bez problemu mogą po niego sięgnąć również osoby, które poprzednich nie miały okazji czytać, jest to bowiem zwarta, zamknięta całość i to w naprawdę dobrym wydaniu.

Cała opinia: