Książka Roku 2018

Siostry krwi

Tłumaczenie: Grzegorz Kołodziejczyk
Cykl: Katie Maguire (tom 5)
Wydawnictwo: Albatros
Blood Sister
Anula

Fabuła tym razem skupia się na seryjnym mordercy, który za cel obiera sobie zakonnice. Jaką tajemnicę sprzed pięćdziesięciu lat kryją siostry i czemu padają ofiarami makabrycznych zbrodni? Tego będzie musiała dowiedzieć się Katie Maguire, zanim sama stanie się obiektem zainteresowania zabójcy.

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2016

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com/

Aneta Wiola | 2016-10-30
Przeczytana: 30 października 2016

Niestety rozczarowała mnie trochę ta książka, spodziewałam się czegoś bardziej zaskakującego, a w dodatku jeszcze ta irytująca końcówka, ale może po kolei.

W jednym z domów opieki zostaje uduszona zakonnica, a w jej ciele zostaje wepchnięta figurka Najświętszej. Zwłoki innej siostry zostają zmasakrowane i wystawiony na lot balonami. Tym czasem zostaje porwana kolejna służebnica Pańska, której grozi niebezpieczeństwo.
Jedna z sióstr przekazuje policjantce kość, którą znalazła w ogrodzie koło klasztoru. Z opinii patologa wynika, że kość należy do dziecka. Niestety w tej sprawie siostry milczą. Czy policja odnajdzie więcej kości?
Czy te sprawy się ze sobą jakoś łączą? Co takiego zrobiły siostry, że się naraziły na taką bestialską śmierć?
Z rzeki zostaje wyłowione ciało Rosin Bagley (więcej w UZNANI ZA ZMARŁYCH), która miała zeznawać w sądzie przeciwko Garrety'mu za handel żywym towarem, jedynym świadkiem który zgodził się zeznawać przeciwko gangsterowi. Czy dziewczyna stchórzyła i...

Nina | 2018-08-19
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

Zaczynając czytać tę serię byłam zachwycona. Teraz już niestety coraz mniej. Zrobiłam sobie odpoczynek od Mastertona myśląc, że po dłuższej przerwie odnajdę ten zachwyt, który towarzyszył mi na początku. Nie znalazłam... Szkoda...
Książka nie jest zła, proszę mnie źle nie zrozumieć, ja po prostu oczekiwałam więcej. Winą również obarczam tłumacza i redakcję, tak złego tłumaczenia dawno nie uświadczyłam. Dosłowne tłumaczenia z angielskiego nie przyniosły tej książce korzyści.
Sama treść niezła. Zabójstwa zakonnic, morderstwa koni - dwie tak różne sprawy. Czy coś je łączy? A może ktoś? Kto chce niech czyta i się dowie. Komu jest to obojętne, za wiele nie straci.

Kruczoczarnyblond | 2017-06-13
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Dobry kryminał, pomimo, że dosyć wcześnie zostajemy zapoznani z mordercą. Czytając ją jako pierwszą w kolejności, niektóre wątki mnie nudziły, bo nie wiedziałam, co działo się wcześniej i w tych fragmentach ciężko się było "wgryźć".
Ale jako całokształ - bardzo dobra. Temat zakonnic (jak można się domyśleć, mało mających wspólnego z "miłosierdziem bożym") bardzo mnie zaciekawił. I pomimo tego ciężkiego klimatu, czytało się na prawdę dobrze, lekko. Nie było nie potrzebnych opisów. Ciągle akcja.

filozof | 2017-03-28

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Graham Masterton,to pisarz bardzo wysoko przeze mnie.Ceniony,autor który nie raz udowodnił jak świetnie wprowadza mnie w świat,dobrej mrocznej literatury.
Kolejnym takim przykładem są Siostry Krwi,z cyklu Katie Meguire.
Znaną irlandzką policjantką.Sam pomysł by to kobieta była bohaterem książki,jest bardzo dobry.

O czym jest fabuła ? Fabuła kręci się wokół wydarzeń z mrocznej strony Irlandii,o złym traktowaniu dziewcząt w szkołach prowadzącym przez zakonnice.
I jak się można domyślać,zakonnice są teraz mordowane.
Autor dość szybko zdradza nam dlaczego giną siostry zakonne.Opisuje też sposoby zabójstw,oraz kto to robi.
Nas interesuje,kiedy Garda zatrzyma sprawców.

Masterton nie były sobą,gdyby nie napisał też coś o życiu osobistym Katie,jak zwykle Katie potrzebuje u swego boku faceta.Potrzebuje dobrego seksu,ale i przeżywa dramat.

Siostry Krwi to mocna pozycja literacka,książka która świetnie się kończy.
I teraz czekać na kolejny tom przygód rudowłosej funkcjonariuszki.

Justyna | 2019-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2019

"Siostry krwi" - mam co do tej książki mieszane uczucia. Z jednej strony jestem zadowolona z lektury, z drugiej strony odnoszę wrażenie jakby autor lekko się męczył przy pisaniu tej części, jakby brakowało mu pomysłu na to co zrobić z Kate i poszczególnymi bohaterami książki czyli innymi detektywami.
Tym razem również w zasadzie wszystko jest jasne od samego początku. Nie przeszkadza mi to i jeśli chodzi o moje odczucia, nie psuje mi to przyjemności z czytania. Autor poruszył kilka interesujących wątków i nie wykorzystał ich w pełni. Tak to bywa jak się trzyma za ogon kilka srok. Tym razem Kate zmaga się z morderstwami popełnionymi na zakonnicach jednocześnie próbując rozwikłać sprawę tajemniczego pozbycia się ponad 20 koni i przekrętów na wyścigach oraz z próbą zamachu na jej osobę. Oba tematy fascynujące ale ten drugi tylko ledwo liźnięty a szkoda.
Graham Masterton wraca w tej powieści do drastycznych opisów i funduje nam pokazowe morderstwa na zakonnicach, które przed śmiercią...

Przy_kawie_z_ksiazka | 2017-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2017

Siostry krwi to piąty tom przygód irlandzkiej komisarz, Katie Maguire. Wraz z premierą tej książki Graham Masterton odwiedził Polskę, opowiadał o przyszłości tej serii. Fani mogą być spokojni, bo książek tego cyklu ma być przynajmniej dziesięć.

Podobnie jak w poprzednim tomie, Masterton dotyka tematyki religijnej. W Upadłych aniołach mieliśmy temat pedofilii wśród księży, teraz główną rolę odgrywają siostry zakonne, które w przeszłości dopuściły się przerażających czynów. Warto tu nadmienić, że książka ta inspirowana jest na faktach autentycznych. Można odnieść wrażenie, że niektóre zbrodnie są wręcz karykaturalne, ale ważne, że sprawca osiąga swój cel - wszyscy o nim mówią. Katie musi wytropić seryjnego mordercę, nim wszystkie zakonnice umrą. Czy jej się uda?

Masterton w umiejętny sposób połączył kilka wątków. Mamy tu oszustwa na wyścigach konnych, życie prywatne Katie, które w poprzednim tomie bardzo się skomplikowało. Jakby tego było mało, ktoś dodatkowo czyha na życie...

Sol | 2016-10-06

Wszędzie, gdzie widziałam nazwisko Graham Masterton - były same pochwały. Przyznaję, że od dłuższego czasu chciałam zapoznać się z twórczością autora, bo ciekawił mnie ten jego fenomen. Kiedy miałam okazję na zapoznanie się z "Siostrami krwi" nawet się nie zastanawiałam. Liczyłam na wciągającą i emocjonującą historię... Nie zawiodłam się! Muszę koniecznie poznać inne książki autora. Koniecznie! Zwłaszcza, że lubię jesienią i zimą zaczytywać się w tego typu książkach.

"Siostry krwi", to piąta książka z serii o Katie Maguire. Wcześniejszych nie znałam, ale to z pewnością nadrobię. Pomimo, iż nie miałam znajomości poprzednich tomów, to nie przeszkodziło mi to w przyjemności czytania tomu piątego, ponieważ tutaj mamy zupełnie inną, odrębną sprawę, która nie nawiązuje do poprzednich. Aczkolwiek kilka wątków chciałabym znać, ponieważ są do nich nawiązania. Niemniej brak znajomości poprzednich tomów, nie przeszkadza w odbiorze tej części, a nawet zaostrza apetyt i ciekawość na poznanie...

anka89100 | 2016-10-02
Przeczytana: 02 października 2016

Tragiczne znalezisko na plaży nad klifem wprowadza czytelnika w piąty tom opowieści o Kate Maguire, Mogłoby się wydawać, że martwe konie nie ma nic wspólnego ze śledztwem, jakie prowadzi Kate, ale po kolejnych okryciach, wychodzi na jaw bardzo wiele powiązań.
Ktoś zabija zakonnice, gdzie był prowadzony przytułek dla samotnych matek, które miały dzieci z nieprawego łoża. Były one tam poniżane, bite, wykorzystywane przez zakonnice, a ich dzieci według tych zakonnic nie należały do matek, tylko do Boga. Niektóre dzieci były sprzedawane na adopcję, a reszta dzieci, która była nazywana pomiotem Szatana, była skazywana na męczarnie poprzez bicie, głodzenie. Ich ciała były zakopywane w ogrodzie klasztoru.
Do tego bohaterka musi się uporać z kilkoma osobistymi sprawami. Ciąża, która nie jest jej partnera, oskarżenie jej o wyłudzanie zeznań i straszenie, do tego ktoś próbuje ją zabić. Kate musi sobie jakoś radzić mimo wielu przeciwności.

Książka jak najbardziej w stylu Grahama...

Uciekające strony | 2016-10-26
Przeczytana: 26 października 2016

Odkąd tylko pamiętam zaczytywałam się w powieściach Grahama Mastertona. Uwielbiam siąść późnym wieczorem z dziełem tego autora w fotelu, owinięta kocem, z herbatą u boku i z włączoną lampką nad głową, tak żeby dookoła panowały ciemności. Jego fabuły, wywołujące w czytelniku podekscytowanie, grozę i ciekawość potęgują dreszcze i emocje, a moje skupienie i cisza panująca w domu wywołuje gęsią skórkę na całym ciele.

Przygodę z tym niesamowitym pisarzem, którego umysł świetnie kreuje pomysłowe historie zaczynałam od serii Rook. To właśnie ten cykl jako pierwszy podbił moje serce i sprawił, że pokochałam jego twórczość. Przygody z niezwykłym nauczycielem i jego podopiecznymi, wzajemne zrozumienie pomiędzy nimi, przyjaźń i szacunek, a także lekki i zrozumiały styl sprawiły, że migiem pochłonęłam całą serię. Kolejnymi po które sięgnęłam był zbiór powieści Manitou, w której z kolei moja wyobraźnia tworzyła w głowie obrazy ducha indiańskiego szamana oraz nieprawdopodobnych losów...

KatarzynaI | 2018-03-06
Przeczytana: 06 marca 2018

Bardzo lubię kiedy w książce wątki osobiste i prawdziwa akcja są rozłożone na równi. Kolejna świetna część udowadniająca, że Katie to prawdziwa kobieta ze stali, a kościół po raz kolejny nie jest tak święty jak się wszystkim wydaje. Mnie nie przeszkadzało ani trochę to, że poznajemy mordercę dosyć wcześnie. Wręcz przeciwnie, napędzało to dodatkowo całą akcję. Ode mnie max gwiazdek, szkoda, że więcej się nie da.