Uznani za zmarłych

Okładka książki Uznani za zmarłych Graham Masterton
Okładka książki Uznani za zmarłych
Graham Masterton Wydawnictwo: Albatros Cykl: Katie Maguire (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Katie Maguire (tom 4)
Taken for Dead
Albatros
2016-03-25
2016-03-25
Krzysztof Bednarek
maguire

Rewelacja. To jedna z najlepszych części z serii o Katie Maguire. Masterton przeszedł samego siebie. Polecam.

Nigdy nie sądziłem, że ocenię jakąkolwiek książkę Mastertona na 9. Owszem, lubię go czytać i nawet najbardziej infantylne opowieści mają swoją dynamikę i nie nużą. Jednak ta książka wcisnęła mnie w fotel niczym najlepsze Reachery. Z tym, że u Mastertona zawsze jest jeszcze brutalniej.

Dobrze napisana, mocno wciągająca - jej przeczytanie zabrało mi w zasadzie trzy dni i to w okresie, gdy mam wyraźny czytelniczy dołek i nawet niezłe i ledwie 300-400 stronicowe książki zajmują mi 2 tygodnie. Ale wreszcie nie mogłem się oderwać i chciałem jak najszybciej poznać zakończenie. I właśnie za to, za tę potrzebę jej chłonięcia - książka dostaje u mnie najwyższą notę. Jak na razie też jest dla mnie najlepszą z cyklu!

No i jak ja mam to ocenić. Książka dobra, całkiem wciągająca, ma zaskakujące zakończenie rodem z najlepszych seriali ale ... No właśnie to nie jest to czego oczekuję po moim ulubionym autorze. Jest za grzecznie, za spokojnie, niemal bezkrwawo (a przynajmniej oszczędnie w szczegółach). Do tego tak ... zwyczajnie. Jest to zwykły kryminał z pewnymi niestandardowymi wstawkami.
Grahamie wracaj do tego co potrafisz najlepiej, przywołaj duchy z zaświatów, ożyw obrazy, wywołaj dżina z butelki i demona z czołgu, nie pozwalaj zasnąć, gwałć, morduj, bądź okrutny, niech się leje krew!

Jak zwykle wszystko odrealnione a główniej bohaterki nie da się lubić.

Jak zwykle wszystko odrealnione a główniej bohaterki nie da się lubić.

Czy Ci co mają nas chronić są w stanie przeciwstawić się złu, pokusom i własnym popędom?

Katie wkracza w ciemny świat korupcji i ludzi, którzy uważają, że są lepsi od pozostałych. Żyją poza prawem.

Moja pierwsza książka z tej serii- rewelacja i chcę więcej:)

Moja pierwsza książka z tej serii- rewelacja i chcę więcej:)

Bardzo dobrze napisany thriller, ciekawa intryga i fajnie też poprowadzona przez Grahama. Mimo że książka była genialna to oceniłem ją trochę niżej niż mam w zwyczaju bo zabrakło mi w tym wszystkim jakiegoś takiego błysku, iskierki która sprawia że książka jest fenomenalna. Tak czy inaczej cykl z Katie Maguire jest wart czytania i spędzony nad nim czas daje przyjemność a to najważniejsze.
POLECAM!!!;)

W pierwszych latach XXI Irlandia przeżywała bum gospodarczy i była liderem przyrostu dochodu narodowego w Unii Europejskiej , jednak światowy kryzys spowodował , że wiele przedsiębiorstw upadło . Piszę o tym , bo to co jest głównym wątkiem tej powieści w dużej mierze odzwierciedla ten stan . Zdesperowani przedsiębiorcy pogrążają się w długach , a sprytni przestępcy wykorzystują ich determinację . Katie Maguire awansowała i teraz zajmuje się sprawą bezwzględnego gangu . Śledztwo jednak ciągle nie przynosi efektów . Po wyjeździe jej partnera do USA główna bohaterka wiedzie samotne i bardzo pracowite życie .
Tym razem autor zrezygnował z wątków mistycznych i postawił na realizm . Fabuła trzyma w napięciu i nie jest już tak przewidywalna jak poprzednie . Zakończenie trochę rozczarowuje naiwnością . Mimo wad powieść czyta się zupełnie przyjemnie . Polecam .

Pomysł fajny, ale zachowanie głównej bohaterki w życiu prywatnym naprawdę dziwne. Przeszkadza w odbiorze książki jak można być świetnym śledczym a jednocześnie tak naiwnym w życiu prywatnym

Mam mieszane uczucia. Trochę danse macabre, a jakże w końcu to Masterton. Wątek kryminalny trochę naciągany. Katie Maguire niby cwana a chwilami irytująco głupia. Autor ewidentnie ma obsesje erotyczne i makabryczne. Ale, ale ale...może właśnie o to chodzi ?:)

• Graham Masterton

Dodaj cytat z książki Uznani za zmarłych