Młodość to nie tylko wiek. Młodość to stan ducha

Okładka książki Młodość to nie tylko wiek. Młodość to stan ducha Leon Knabit OSB
Okładka książki Młodość to nie tylko wiek. Młodość to stan ducha
Leon Knabit OSB Wydawnictwo: Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC religia
religia
Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC
2016-01-27
2016-01-27
o. Leon Knabit OSB młodość duch ŚDM wiek

Na półkach: , , , , , ,

Świetna książka, napisana w bardzo przyjemny sposób. Zarówno wpływa na myślenie i nakłania do refleksji, jak i zmusza w niektórych momentach do uśmiechu. Czytelnik po uważnym przeczytaniu może czuć pewnego rodzaju otuchę i napełnić się nadzieją.
Ojciec Leon w swojej książce przekonuje Kościół nie do bycia gburowatym, ale do tego, żeby być po prostu pogodnym. Autor przedstawia, że każdy członek Kościoła świadczy sobą, swoim życiem o Chrystusie. Od Ojca Leona nawet w książce bije ciepło i miłość ❤️

Krótkie przemyślenia i anegdoty ojca Leona Knabita. Czasami poważne czasami zabawne.
"Czy będę zrzędził, narzekał, utrudniał życie drugiemu, czy może dam coś drugiemu w radości? Może by tak obudzić w sobie ambicję, ale taką dobrą ambicję, żeby przeze mnie było trochę lżej, żebym nie był taką trzciną nadłamaną, o którą jak ktoś się oprze, to się jeszcze skaleczy. Żeby być człowiekiem przyjaznym drugiemu człowiekowi. Żeby inni raczej się cieszyli, gdy mnie spotkają, niż mieliby pomrukiwać złowrogo czy przeklinać, czy uciekać na drugą stronę ulicy. Jakież wielkie są możliwości umniejszania czegoś w sobie, żeby komuś było lepiej."
"Mówiła kiedyś panna młoda, ubrana w piękną suknię z długim rękawem i małym dekoltem:"Na goliznę jeszcze będzie czas". Dzisiaj suknie są zwykle długie, ale za to górę obsuwa się do granic możliwości, a czasem i poza granice. I wtedy, tęższa zwłaszcza, panna młoda wygląda jak baba wielkanocna, która gdy już dobrze podrośnie, "wychodzi z formy".
Na końcy książki są równie ciekawe dwa wywiady z ojcem Leonem.

Na półkach: , , , , , ,

Autora tej książki nie trzeba chyba nikomu specjalnie przedstawiać i to nie tylko dlatego, iż o. Leon ma już w swoim dorobku całe mnóstwo różnego rodzaju publikacji.

Ten niezwykle sympatyczny, emanujący ogromnym ciepłem i niespożytą wręcz energią mnich znany jest chyba wszystkim (a przynajmniej wielu),chociaż ze słyszenia. Jego niegasnący uśmiech na twarzy, dystans do samego siebie, zdrowe podejście do spraw otaczającego świata oraz ogromna łatwość nawiązywania kontaktu z każdym człowiekiem są jego wizytówką.

W książce „Młodość to nie tylko wiek. Młodość to stan ducha” o. Leon pokazuje nam, zaczynając już od samej okładki, iż młodość jest niczym innym jak właśnie kondycją ducha przede wszystkim, który to stan rzecz jasna nie pozostaje bez wpływu na naszą nieustającą ciekawość świata i otwartość na człowieka. Jednym słowem pojęcie i poczucie młodości nie jest nierozerwalnie związane z metryką, czego najlepszym dowodem jest sam autor.

W tej niewielkiej objętościowo publikacji czytelnik znajdzie całe mnóstwo zabawnych anegdot i sytuacji, którymi o. Leon przysłowiowo sypie jak z rękawa. Niemniej jednak nie zabrakło również tekstów i wypowiedzi mających na celu wywołanie własnych refleksji nad życiem, istotą ludzką w odniesieniu zarówno do Boga jak i otaczającego świata etc.

Wszystko to zaś zaserwowane czytelnikowi z charakterystyczną dla ojca Leona pokorą i zamyśleniem, jednocześnie doprawione nutkami pozytywnej przekory i ironii, oraz niebagatelnym poczuciem humoru.

Jeśli więc macie ochotę na lekturę niezbyt długą, ale treściwą, a do tego przeznaczoną tak naprawdę dla każdego zapraszam do zapoznania się z niniejszą publikacją. Czas jej poświęcony z pewnością nie będzie czasem straconym.

I oczywiście pamiętajmy:

"Keep Calm and Ora et Labora" - zachowaj spokój - módl się i pracuj.

Kwintesencja życia według o. Leona :) !

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Książka ciekawa, szybko się ją czyta. Powinni ją obowiązkowo "zaliczyć" wszyscy księża bo ojciec Leon jest wzorem tego jak powinna wyglądać praca duszpasterza. Daje jednak tylko 6 gwiazdek bo chcąc nie chcąc zawartych jest tu kilka dogmatów religijnych z którymi się nie zgadzam. Także moja ocena wynika tylko z różnic światopoglądowych a nie wad samej publikacji.

Ojciec Leon Knabit to Ambasador ŚDM 2016. Wiele śmiesznych anegdot, aaa
okładka czerwone korale na koszulce "Keep Calm and Ora et Labora"(zachowaj spokój - módl się i pracuj). Już zawsze będę młody.

Ojciec Leon Knabit to Ambasador ŚDM 2016. Wiele śmiesznych anegdot, aaa

• Religijne