Fatima
religia
Marta

Fatima - niewielka wioska w Portugalii, której nazwa od stu lat wywołuje emocje zarówno wśród wierzących, jak i tych, którzy wątpią. Od 1917 roku dochodziło tam do niezwykłych spotkań Maryi z trójką dzieci: Łucją, Franciszkiem i Hiacyntą. Przez dziesięciolecia pojawiło się wokół tej historii wiele pytań i wątpliwości. Co więcej, objawienia te nie straciły na aktualności i dziś. Opowieść...

Opowieść autorstwa Icilia Feliciego, poprzez doskonale prowadzoną narrację i niewątpliwe walory literackie tekstu, przybliża fakty z życia trójki rodzeństwa z Fatimy, a zarazem wprowadza Czytelnika w nurt prowadzący do źródeł wiary. Maryja przekazując dzieciom swoje orędzie, wzywa ludzkość do ewangelicznej przemiany życia: nawrócenia, modlitwy i pokuty, i przekonuje, że to właśnie wiara stanowi jedyny klucz do zrozumienia sensu tajemnic fatimskich.

Książka w wersji oryginalnej opisuje historię objawień i dzieje orędzia do 1978 roku. Wiadomo jednak, że tajemnice fatimskie na tle wydarzeń historycznych, które rozegrały się w kolejnych dziesięcioleciach, nabrały jeszcze większej dynamiki. Stąd niniejsze polskie wydanie uzupełnione zostało o aktualne informacje i posłowie, sięgające aż po XXI stulecie, a także komentarz pozwalający Czytelnikowi odnaleźć się w informacyjnym zgiełku.

źródło opisu: http://wydawnictwo.pl

źródło okładki: http://wydawnictwo.pl

Ida | 2017-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2017

GodzinaZksiazka.blogspot.com
Tajemnice fatimskie przez wiele lat kojarzyły mi się z wielkim sekretem, przechowywanym w archiwach Watykanu. Czymś, będącym rodzajem tajemniczej przepowiedni, przy której odczytywaniu, podobno każdy kolejny papież stawał się milczący i zasmucony, wręcz blady z przerażenia. Taką wersję z pewnością podtrzymywały w mojej świadomości media, szukające nie tylko sensacji, ale i sterowane przez ludzi,niekoniecznie zainteresowanych szerzeniem wiary katolickiej. A dzisiaj miałam okazję przeczytać książkę, która o Fatimie opowiada z zupełnie innych perspektyw. Cieszę się, ale i czuję zawstydzenie, że tak płytko odbierając ogólnie dostępne informacje, nie zgłębiłam do tej pory problemu właśnie pod innym kątem.
Poznałam zatem troje małych dzieci, o poważnych i jakby zasmuconych twarzach, dzieci nazywanych najczęściej pastuszkami, z racji pełnionych obowiązków. Troje wspaniałych maluchów - bo jak inaczej nazwać sześciolatkę? A pozostałe są od niej niewiele starsze....

8KR | 2017-05-09
Przeczytana: 07 maja 2017

Książka włoskiego duchownego Icilio Felici „Fatima” doczekała się wielu wydań na świecie, jak i w Polsce. Przedstawia ona historię orędzia fatimskiego, jakie przekazała Matka Boska trójce prostych pastuszków Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi.

Książka ukazuję ponadczasowość i aktualność przekazanych dzieciom tajemnic. Autor stara się obiektywnie, przystępnym językiem przekazać fakty zgodnie z nauką Kościoła katolickiego. Pokazać autentyczną interpretację treści objawień fatimskich i wpływ, jaki wywarły one na życie religijne w XX i XXI wieku. Możemy również poznać zdanie poszczególnych papieży na te wydarzenia.

Nie bez znaczenia jest fakt, że już niedługo, bo 13 maja będziemy obchodzić setną rocznicę tych wydarzeń, więc na pewno warto sięgnąć po tę książkę. Polecam szczególnie osobom, które nie zetknęły się z tym tematem lub chcą poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę.
MJ
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com