Pierwszy dzień po śmierci

Crónicas do Céu - O Primeiro Dia
życie, śmierć, piekło, niebo
religia
LubimyCzytać

Piekło czy Niebo? Jeżeli wydawało ci się, że wybór jest oczywisty, to jesteś w błędzie. Umarłem dziś rano. Tak João César das Neves rozpoczyna jedną z najbardziej intrygujących historii o tym, co czeka człowieka po śmierci. Na tajemniczej stacji kolejowej wypełnionej niezwykłym światłem, wśród aniołów, zagubionych dusz i przerażających demonów bohater powieści, dręczony pokusami i...

Umarłem dziś rano. Tak João César das Neves rozpoczyna jedną z najbardziej intrygujących historii o tym, co czeka człowieka po śmierci. Na tajemniczej stacji kolejowej wypełnionej niezwykłym światłem, wśród aniołów, zagubionych dusz i przerażających demonów bohater powieści, dręczony pokusami i wątpliwościami, musi podjąć decyzję, która zadecyduje o jego wieczności. Czy dokona właściwego wyboru?
Powieść Pierwszy dzień po śmierci to nie tylko fascynująca, pełna niespodziewanych zwrotów akcji i wzruszeń podróż po zaświatach. To próba odpowiedzi na najtrudniejsze pytania, które stawiamy sobie w ciągu całego naszego życia. To także historia ludzkich dramatów, pokus i słabości.

Myślisz, że w chwili ostatecznej wybierzesz Niebo? Co zrobisz, gdy okaże się, że tym, o czym zawsze marzyłeś, jest Piekło? Czy będziesz miał odwagę, żeby stanąć w prawdzie przed samym sobą? Czy wystarczy ci sił, żeby oprzeć się pokusie? Po której stronie staniesz - Boga czy demonów?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

liaguszka | 2019-07-06
Na półkach: Przeczytane, Niestrawne, 2019
Przeczytana: 06 lipca 2019

Nie ma gwiazdek. Tego nie da się czytać. Masakra.

Paulita | 2018-09-07
Przeczytana: luty 2018

Poleciała mi ją moja znajoma. Więc szybko pobiegłam kupić. Jestem rozczarowana!!!
Tematyka niby ciekawa czytając stokroć się zastanawiałam, który pociąg ja wybiorę....i na tym koniec.
Męczyła mnie już w połowie ale dotrwałam do końca. Zdecydowanie za dużo fragmentów z biblii.

Kasia b | 2018-02-05

Nieco uwspółcześniona wersja "Boskiej komedii". Na pewno ciekawa, niebanalna, mądra ale... jak dla mnie, zbyt nachalnie katolicka.

Klaudia | 2018-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2018

Tę książkę będę polecać naprawdę każdemu. Niezwykła! Bardzo głęboka i bogata w treści, które często umykają nam w szarej codzienności życia. Jeszcze nie spotkałam się z książką, która jednocześnie, będąc przecież fikcją literacką byłaby tak zgodna z nauką Kościoła, że czytelnik faktycznie zaczyna zastanawiać się i pytać samego siebie, co się z nim stanie po śmierci. W tej powieści wszystko układa się w logiczną całość i każdy zabieg i sytuacja opisywane przez autora naprawdę wydają się być bardzo prawdopodobne.
Warto poświęcić czas na tę lekturę. Pochłonęłam ją bardzo szybko i zostanie ze mną. Jednocześnie chciałabym, aby jak najwięcej osób poznało tę książkę.
Z całego serca polecam!

Anna | 2017-05-04
Przeczytana: 04 maja 2017

Wielu z nas zastanawia, się jak wygląda, podróż w inny świat i co tam właściwie się znajduje, gdy tam dotrzemy. Autor książki wykreował bohatera, który pełni rolę narratora, obserwatora, zadaje pytania, próbuje odnaleźć się, ale łatwo nie jest, kiedy praktycznie nie było się w takim nieznanym miejscu.

Ludzie są zupełnie inni, pełni tajemnic, nie zwracają uwagi na nic. Uwagę zwróciłam szczególną na treść i co z niej wynika – podróż do innego życia ponoć ciekawszego, które ma nastąpić po śmierci, czy ono ma sens?

Wszystkie 20 rozdziałów książki są przedstawione w sposób interesujący, ponieważ możemy tutaj odnaleźć odpowiedzi na pytania na tematykę na, którą zazwyczaj się nie rozmawia- śmierć, a właściwie co znajduje się po drugiej stronie życia po śmierci.

Pierwszy rozdział stał się dla mnie cenną wskazówką, jak można poprawić swoje życie praktycznie, w ciągu 5 minut zrozumienie historii o młodym człowieku, który dla własnego dobra i poczucia spełnienia rezygnuje z własnych marzeń...

Magdalena | 2017-03-05

Książka zaintrygowała mnie tytułem, natomiast spodziewałam się treści bardziej filozoficznej. Powieść opisuje co dzieję się po śmierci, opis widziany jest oczami mężczyzny. Treść zawiera dużo cytatów z Biblii i jest widziana oczami osoób wierzacych. Mnie ona nie zaintrygowała.

magda | 2016-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

Piękna i poruszająca książka dotykająca najważniejszych kwestii ludzkiego życia, wyboru dobra, wyboru Boga.Temat śmierci własnej - w dzisiejszych czasach mało popularny - jest tutaj rozwinięty na podstawie dokumentów Kościoła, objawień i rozważań świętych, a przede wszystkim Pisma Świętego. Powstaje z nich wszystkich obraz miejsca, w którym wszyscy znajdziemy się w odpowiednim czasie. Głęboki przekaz skłania do zastanowienia się nad swoim życiem i wartościami, które się wyznaje. Polecam wszystkim, nie tylko tym zdecydowanym, ale i szukającym drogi.

dobrerecenzje | 2016-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2016

Rzadko zdarza się, aby współczesny człowiek, a jeszcze do tego „w kwiecie wieku” myślał o śmierci.
Utarło się, że emeryci, babcie czy dziadkowie, którzy cierpią na nadmiar czasu rozmyślają o śmierci.
Jednak teraz śmierć zaskakuje coraz to młodszych ludzi, „jak nas nie dopadnie zawał, to wylew lub rak nas zabije”.
W mediach ciągle nas straszą groźnymi chorobami, na które nie ma lekarstwa.
Żyjemy w ciągłym stresie i biegu, nie wiedząc co nas czeka.

Proponuję Państwu ciekawą książkę, można by rzec intrygującą historię o tym, co czeka człowieka po śmierci.
Poeta wyobraził sobie, że po swojej śmierci znalazł się w płaszczu i z teczką w windzie, która (miał takie wrażenie), że jedzie do góry, a z naprzeciwka napotkał światło.
To jest trochę tak, jak ludzie przeżywają swoją śmierć kliniczną, z której później wracają do życia na ziemi.
Teczka, którą autor trzyma w ręku symbolizuje całe jego życie, dobre i złe uczynki, ale autor pisze, że w teczce swojej ma tylko swoje ulubione...

człowiek_znikąd | 2015-07-06
Przeczytana: 05 lipca 2015

Cóż powiedzieć...dobra książka... i tyle. W bardzo ciekawy sposób przedstawia początek wiecznej drogi. Z licznymi cytatami z Pisma świętego i dzieł teologicznych głównie św. Tomasza z Akwinu, a wszystko jest przedstawiony w formie prostej, inteligentnej, ciekawej.

Dająca do myślenia. Już w trakcie lektury trzeba się zastanowić nad swoim życiem, a potem w pamięci pozostaje wiele fragmentów, które kierują na lepsze tory.

Marek Krawczyk | 2015-02-25

Naprawdę bardzo pocieszająca wizja naszego odejścia z tego świata. Autor opiera się w dużej mierze na wierze chrześcijańskiej tak więc czytając tą pozycję poznajemy równicześnie zapisy Ewangelii. Naprawdę polecam osobom szukajacym Boga i otwartym na Niego.