Choroby alergiczne psów

Wydawnictwo: Elsevier Urban & Partner
flora i fauna
youstyna

Alergie to jeden z podstawowych powodów wizyt w gabinecie weterynaryjnym. Szybki rozwój wiedzy z zakresu immunologii przyczynił się do lepszego poznania patogenezy tego rodzaju chorób, a także do powstania nowoczesnych metod ich leczenia. Choroby alergiczne psów to pozycja, która powinna się znaleźć w każdym gabinecie weterynaryjnym. Książka została podzielona na rozdziały według najważniejszych grup alergenów. Czytelnik znajdzie tutaj między innymi wiadomości dotyczące takich chorób, jak atopowe zapalenie skóry, polekowe reakcje uczuleniowe lub wywołane przez ukąszenia owadów, alergie pokarmowe i kontaktowe. Istotne miejsce zajmują również informacje dotyczące diagnostyki alergologicznej i sposobów odczulania. Liczne zdjęcia i tabele zawarte w podręczniku są znakomitym uzupełnieniem jego treści.
Jest to pozycja niezbędna dla studentów i lekarzy weterynarii, dostarcza im bowiem aktualnych informacji koniecznych do diagnozowania i leczenia chorób alergicznych u psów.

źródło opisu: https://pzwl.pl/Choroby-alergiczne-psow,4906722,p.html

źródło okładki: https://pzwl.pl/Choroby-alergiczne-psow,4906722,p.html