Zgłosuj na książki roku 2017

Russia, America and the Cold War
zimna wojna
historyczna
Bejneeett

Dlaczego doszło do zimnej wojny? Czy w czasie jej trwania nieuchronny był wzrost potencjałów nuklearnych obu stron? Czy Stany Zjednoczone okazały się potęgą imperialistyczną? Jakie były przyczyny zakończenia zimnej wojny? Jakiego rodzaju konsekwencje przyniosła obu stronom konflikty? Martin McCauley, znany historyk i politolog, znawca współczesnych problemów Europy Środkowo-Wschodniej, szuka odpowiedzi na te i inne pytania.

Cennym uzupełnieniem rozważań są przytoczone przez autora tajne dokumenty obrazujące działania wywiadu, kontrwywiadu i KGB.

źródło opisu: Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo, 2001

źródło okładki: Zdjęcie autorskie