Droga do Misty

Cykl: Saga o braciach Benedictach (tom 4)
Wydawnictwo: Akapit Press
Misty Falls
ew_cia

Misty to dziewczyna-katastrofa, obdarzona sawanckim „darem”, który sprawia, że nie potrafi kłamać. W wyniku tej niekontrolowanej prawdomówności na każdym kroku pakuje się w kłopoty. Kiedy poznaje Alexa, przystojnego, pewnego siebie i nieprawdopodobnie czarującego chłopaka, Misty w jednej chwili postanawia zachować bezpieczny dystans… Z pewnością ktoś tak doskonały jest poza jej...

Kiedy poznaje Alexa, przystojnego, pewnego siebie i nieprawdopodobnie czarującego chłopaka, Misty w jednej chwili postanawia zachować bezpieczny dystans… Z pewnością ktoś tak doskonały jest poza jej zasięgiem.

Tymczasem na całą sawancką społeczność pada strach: seryjny morderca tropi młodych ludzi obdarzonych niezwykłymi mocami. Wkrótce kolejna ofiara zostanie przez niego doprowadzona na granicę życia i śmierci… i jeszcze dalej.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl

To już czwarty tom serii o braciach Benedictach. Poprzednie części były do siebie bardzo podobne - skupiały się na przeznaczonych, czyli wybrankach braci. Jednak "Droga do Misty" wyłamuje się poza ten schemat, bowiem Misty to siostrzenica Crystal, przeznaczonej Xava, jednego z Benedictów. Oni sami są tu raczej postaciami drugoplanowymi, choć nie mniej ważnymi. Fabuła skupia się na Misty i Alexie.

Muszę przyznać, że z początku książka nieco mnie nudziła i już byłam skłonna stwierdzić, że chyba będzie to najgorsza z dotychczas przeczytanych przeze mnie części. Na szczęście potem akcja zaczęła się rozwijać i coś zaczęło się dziać. :)

Zakładka | 2017-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Osoby czytające moje recenzje dość regularnie, pewnie kojarzą, iż kiedy tylko zapoznałam się z serią o braciach Benedictach, to całkowicie pokochałam te klimaty, jak równiez styl autorki. Dlatego też starałam się czytać kolejne tomy dość regularnie. Jednak od momentu wydania "Drogi do misty" a przeczytania je przeze mnie minęło dość sporo czasu. Dlaczego? Dużo obowiązków, wiele książek i ta jakoś spadła na dół listy czytelniczej. Na szczeście w końcu się za nią zabrałąm.

Tak jak w każdej części poznajemy osobę o nadzwyczajnych zdolnościach. Tym razem jest to Misty. Dziewczyna, która nie jest w stanie kłamać. Czy można to uznawać za dar?. Wszyscy wiemy, że niekoniecznie. Dlatego też powoduje to serię niefortunnych zdarzeń w jej życiu, A co za tym idzie, czyytanie o tym, było coraz to ciekawsze. I tak cała historia toczyła się dla mnie bardzo interesująco.

Ci, którzy czytali już książki Pani Stiring, zauważyli z pewnością pewną schematyczność. W każdej z nich, dziewczyna z...

Little Farner | 2016-11-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016 📖

Zakładam, że każdy książkoholik ma taką serię, na której kolejne części czeka z niecierpliwością, a kiedy już ją skończy, stwierdza: Okej, teraz moje życie nie ma sensu.
W moim wypadku takimi pozycjami są książki z sagi o sawantach, autorstwa Joss Stirling, a niedawno w Polsce premierę miała Droga do Misty, będącą czwartą z cyklu.

Zacznijmy od przypomnienia sobie, kim w ogóle są sawanci? Otóż jest to grupa osób posiadających nadnaturalne zdolności. Każdy z sawantów ma swój jeden szczególny dar wyróżniający go spośród innych oraz możliwość telepatycznego komunikowania się z innymi osobnikami.
Dotychczas w każdej części sagi głównymi bohaterkami były przeznaczone* słynnych braci Benedictów. Tym razem jednak odsuwamy ich na drugi plan. Na pierwszy wchodzi Misty.

"Zupełnie jakbym miała w mózgu translator Google'a: wprowadź do niego kłamstwo, a on przerobi je na nagą prawdę."

Misty posiada dar (a może przekleństwo?) mówienia prawdy. Sprawia on, że dziewczyna oraz osoby w jej...

Katherine Parker | 2017-03-18
Przeczytana: 26 lutego 2017

Recenzja dostępna również na blogu: http://about-katherine.blogspot.com/2017/03/151-droga-do-misty.html

Z wielką niecierpliwością czekałam na ukazanie się kolejnego tomu Sagi o braciach Benedictach. Serię tą pokochałam już od pierwszej strony Kim jesteś Sky? i z każdą kolejną powieścią zatracałam się w niej coraz bardziej. Cały czas myślałam jednak, że w Drodze do Misty, to właśnie ów Misty okaże się być tajemniczą przeznaczoną Uriego (czyli tak, jak to autorka czyniła do tej pory), a tu proszę! Choć oczywiście bracia Benedictowie nadal występują w powieści i to nawet bardzo często, to jednak tym razem autorka postanowiła poświęcić swoją książkę komuś całkiem innemu.

Główną bohaterką powieści jest niejaka Misty - sawankta, która przez swój dar ma wiecznie same problemy. Otóż nie potrafi ona kłamać, a gdy nie pilnuje swoich umiejętności wszyscy, którzy przebywają z nią w jednym pomieszczeniu, momentalnie zaczynają wyznawać najbardziej skrywaną prawdę. Już od pierwszych stron...

Secret | 2016-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Czytanie książek Joss Stirling jest jak spotkanie z najlepszy przyjacielem. Nie wiem czy nadejdzie dzień, że te seria Saga o braciach Benedictach kiedykolwiek mi się znudzi.
Chyba nie będzie to zaskoczeniem, że książka mi się podobała, zważywszy na to jak rozpoczęłam :P
Misty jest ciekawą postacią, która potrafi się wpakować w największe tarapaty przez swoją szczerość. Alex to chłopak doskonały (a przynajmniej taki wydaje się Misty). Razem tworzą dobrą parę, jednak nie do końca wpasowali się w mój gust. Osobiście uważam, że poprzednie pary bardziej mi się podobały. Nie znaczy jednak, że nie lubię Misty i Alexa razem.
Wspaniale było ponownie wejść w świat sawantów.
Kocham tę serię i z serca polecam :)

Monika Szulc | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

Misty wydaję się obcesowa i do bólu szczera, co nie raz wpakowało ją w kłopoty. Problem polega na tym, że nic z tym nie może zrobić, gdyż jest sawantką, a jej dar polega na ciągłym mówieni prawdy. Kiedy poznaję Alexa, sprawa z jej darem dodatkowo komplikuję się, bo dziewczynę i chłopaka z pozoru różni wszystko, ale tak naprawdę łączy jeszcze więcej. Czy znajdą kompromis, szczególnie w obliczu niebezpieczeństwa, które spadło na całe społeczeństwo sawantów?

Seria o Braciach Benedictach jest jedną z moich ulubionych młodzieżówek. Nie jest to typ poważnych i zmieniających oblicze świata lektur. Lecz jedno wyróżnia powieści Joss Stirling od pozostałych tego typu powieści. A mam tu namyśli urok, który niepostrzeżenie oczarowuję czytelnika i zapewnia mu niezapomnianą przygodę.

Jest to czwarty tom serii i przed lekturą polecam zapoznać się z poprzednimi książkami. Oczywiście można przeczytać tylko tą, bo każdy z tomów opowiada losy innej pary bohaterów, lecz należy pamiętać, że postaci...

jawora | 2017-03-20
Przeczytana: 18 marca 2017

fajna,młodzieżowa książeczka: lekka lektura dla grzecznych panienek (nie oczekujących sexu w książkach ) Powiedziałabym że wiek czytelniczek spokojnie możemy określić na 12-14 lat.
Cóż,przyznaję: lubię bajki,przy okazji poznaje lektury ,które będę mogła polecić córce-jak do nich dorośnie :)Jeśli lubicie słodkie opowieści o pierwszej i jedynej miłości( ha,ha) -polecam :)

kruczek | 2016-11-12

Moja opinia:

Odkąd przeczytałam dość obszerny fragment książki „Wyklęta” autorki Joss Stirling, to od tamtego czasu nie mogę zapomnieć o sile emocji jakie pozostawiła we mnie ta historia.
To dziwne, ale…
Gdzieś w środku serce miałam wtedy bardzo miłe przeczucie, że Joss Stirling może zostać jedną z moich ulubionych autorek.
W końcu…
To w jej twórczość odnalazłam to coś, czego ostanio w fantastyce było mi bardzo brak: czyli kreatywności, dynamiki i magii, która niezaprzeczalnie zachwyciłaby mnie swoją barwnością.

No i proszę…
Od czasu zauroczenia Joss Stirling minęło ledwie kilka miesięcy, a ja mogę już na 100% potwierdzić, że kocham jej twórczość do szaleństwa.
I wszystko to, dzięki książce „Droga do Misty”, która okazała się dla mnie czytelniczym strzałem w dziesiątkę.

Ech…
Muszę się wam nieskromnie przyznać, że nie mogę oderwać oczu od tej przecudownie wydanej książki.
I choć przeczytałam ją zaledwie wczoraj, to chyba z tej radości i szczęścia przeczytam ją raz...

ewqqa | 2017-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

„Droga do Misty” to kolejna powieść, na którą długo czekałam. Uwielbiam twórczość Joss Stirling i zawsze, gdy sięgam po kolejną z jej historii wiem, że będę się przy niej świetnie bawić. Tak było i w tym przypadku.

„Saga o Benedictach” to typowo młodzieżowa seria i cieszę się, że wciąż zaliczam się do jej kręgu i mogę te książki docenić. Lekki styl, prosty język, oryginalne, zabawne dialogi, świetni bohaterowie – nawet czarne charaktery. Bohaterowie, za którymi się nie tęskni, bo pojawiają się zawsze w kolejnej historii. Do tego ciekawe opisy przestrzeni, niektóre absurdalne, ale określają charaktery postaci, gdyż seria jest prowadzona w pierwszej narracji przez Przeznaczone. Swoją drogą cała koncepcja Przeznaczonych niezmiernie mi się podoba, chyba dlatego, że jest do bólu romantyczna. (Choćby ta część Misty we wnętrzu Alexa! <3). Nie ma tu jednak gwałtownych uniesień miłosnych czy scen erotycznych, w końcu to przecież gatunek młodzieżowy. Ale dlatego powieści te są miłą odmianą...

Marta | 2016-10-30
Przeczytana: 29 października 2016

Założę się, że każdy czytelnik przeżył moment (albo kilka), kiedy w jego ręce wpada nowa powieść ukochanego autora. Nie wspomnę ile razy sama tego doświadczyłam i jakie uczucia wtedy mną targały. W moim przypadku stało się jasne, że kiedy dorwałam nową powieść Stirling i, żeby było jeszcze lepiej, z serii Benedicts, będzie ona genialna i zachwycająca, a ja pochłonę ją w jeden dzień. Wyjątkowo się nie myliłam, co tylko świadczy o tym, że doskonale dobieram autorów do swojej listy ulubieńców.

Joss Stirling ma tę zachwycającą zaletę, ponieważ cokolwiek napisze, to będę zachwycona i zakochana. Już od Kim jesteś, Sky? wiedziałam, że jest to pisarka, która ma w sobie to coś. Autorka od pierwszej powieści idealnie wpasowała się w mój gust i tak zostało do tej chwili. W ogóle nie stresowałam się przed Drogą do Misty, co może być dziwne, ponieważ często nachodzi mnie uczucie niepokoju przed sięgnięciem po kolejne...