Droga do Misty

Cykl: Saga o braciach Benedictach (tom 4)
Wydawnictwo: Akapit Press
Misty Falls
ew_cia

Misty to dziewczyna-katastrofa, obdarzona sawanckim „darem”, który sprawia, że nie potrafi kłamać. W wyniku tej niekontrolowanej prawdomówności na każdym kroku pakuje się w kłopoty. Kiedy poznaje Alexa, przystojnego, pewnego siebie i nieprawdopodobnie czarującego chłopaka, Misty w jednej chwili postanawia zachować bezpieczny dystans… Z pewnością ktoś tak doskonały jest poza jej...

Kiedy poznaje Alexa, przystojnego, pewnego siebie i nieprawdopodobnie czarującego chłopaka, Misty w jednej chwili postanawia zachować bezpieczny dystans… Z pewnością ktoś tak doskonały jest poza jej zasięgiem.

Tymczasem na całą sawancką społeczność pada strach: seryjny morderca tropi młodych ludzi obdarzonych niezwykłymi mocami. Wkrótce kolejna ofiara zostanie przez niego doprowadzona na granicę życia i śmierci… i jeszcze dalej.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl

To już czwarty tom serii o braciach Benedictach. Poprzednie części były do siebie bardzo podobne - skupiały się na przeznaczonych, czyli wybrankach braci. Jednak "Droga do Misty" wyłamuje się poza ten schemat, bowiem Misty to siostrzenica Crystal, przeznaczonej Xava, jednego z Benedictów. Oni sami są tu raczej postaciami drugoplanowymi, choć nie mniej ważnymi. Fabuła skupia się na Misty i Alexie.

Muszę przyznać, że z początku książka nieco mnie nudziła i już byłam skłonna stwierdzić, że chyba będzie to najgorsza z dotychczas przeczytanych przeze mnie części. Na szczęście potem akcja zaczęła się rozwijać i coś zaczęło się dziać. :)

Zakładka | 2017-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2017

Osoby czytające moje recenzje dość regularnie, pewnie kojarzą, iż kiedy tylko zapoznałam się z serią o braciach Benedictach, to całkowicie pokochałam te klimaty, jak równiez styl autorki. Dlatego też starałam się czytać kolejne tomy dość regularnie. Jednak od momentu wydania "Drogi do misty" a przeczytania je przeze mnie minęło dość sporo czasu. Dlaczego? Dużo obowiązków, wiele książek i ta jakoś spadła na dół listy czytelniczej. Na szczeście w końcu się za nią zabrałąm.

Tak jak w każdej części poznajemy osobę o nadzwyczajnych zdolnościach. Tym razem jest to Misty. Dziewczyna, która nie jest w stanie kłamać. Czy można to uznawać za dar?. Wszyscy wiemy, że niekoniecznie. Dlatego też powoduje to serię niefortunnych zdarzeń w jej życiu, A co za tym idzie, czyytanie o tym, było coraz to ciekawsze. I tak cała historia toczyła się dla mnie bardzo interesująco.

Ci, którzy czytali już książki Pani Stiring, zauważyli z pewnością pewną schematyczność. W każdej z nich, dziewczyna z...

Little Farner | 2016-11-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016 📖

Zakładam, że każdy książkoholik ma taką serię, na której kolejne części czeka z niecierpliwością, a kiedy już ją skończy, stwierdza: Okej, teraz moje życie nie ma sensu.
W moim wypadku takimi pozycjami są książki z sagi o sawantach, autorstwa Joss Stirling, a niedawno w Polsce premierę miała Droga do Misty, będącą czwartą z cyklu.

Zacznijmy od przypomnienia sobie, kim w ogóle są sawanci? Otóż jest to grupa osób posiadających nadnaturalne zdolności. Każdy z sawantów ma swój jeden szczególny dar wyróżniający go spośród innych oraz możliwość telepatycznego komunikowania się z innymi osobnikami.
Dotychczas w każdej części sagi głównymi bohaterkami były przeznaczone* słynnych braci Benedictów. Tym razem jednak odsuwamy ich na drugi plan. Na pierwszy wchodzi Misty.

"Zupełnie jakbym miała w mózgu translator Google'a: wprowadź do niego kłamstwo, a on przerobi je na nagą prawdę."

Misty posiada dar (a może przekleństwo?) mówienia prawdy. Sprawia on, że dziewczyna oraz osoby w jej...

Katherine Parker | 2017-03-18
Przeczytana: 26 lutego 2017

Recenzja dostępna również na blogu: http://about-katherine.blogspot.com/2017/03/151-droga-do-misty.html

Z wielką niecierpliwością czekałam na ukazanie się kolejnego tomu Sagi o braciach Benedictach. Serię tą pokochałam już od pierwszej strony Kim jesteś Sky? i z każdą kolejną powieścią zatracałam się w niej coraz bardziej. Cały czas myślałam jednak, że w Drodze do Misty, to właśnie ów Misty okaże się być tajemniczą przeznaczoną Uriego (czyli tak, jak to autorka czyniła do tej pory), a tu proszę! Choć oczywiście bracia Benedictowie nadal występują w powieści i to nawet bardzo często, to jednak tym razem autorka postanowiła poświęcić swoją książkę komuś całkiem innemu.

Główną bohaterką powieści jest niejaka Misty - sawankta, która przez swój dar ma wiecznie same problemy. Otóż nie potrafi ona kłamać, a gdy nie pilnuje swoich umiejętności wszyscy, którzy przebywają z nią w jednym pomieszczeniu, momentalnie zaczynają wyznawać najbardziej skrywaną prawdę. Już od pierwszych stron...

Monika Szulc | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

Misty wydaję się obcesowa i do bólu szczera, co nie raz wpakowało ją w kłopoty. Problem polega na tym, że nic z tym nie może zrobić, gdyż jest sawantką, a jej dar polega na ciągłym mówieni prawdy. Kiedy poznaję Alexa, sprawa z jej darem dodatkowo komplikuję się, bo dziewczynę i chłopaka z pozoru różni wszystko, ale tak naprawdę łączy jeszcze więcej. Czy znajdą kompromis, szczególnie w obliczu niebezpieczeństwa, które spadło na całe społeczeństwo sawantów?

Seria o Braciach Benedictach jest jedną z moich ulubionych młodzieżówek. Nie jest to typ poważnych i zmieniających oblicze świata lektur. Lecz jedno wyróżnia powieści Joss Stirling od pozostałych tego typu powieści. A mam tu namyśli urok, który niepostrzeżenie oczarowuję czytelnika i zapewnia mu niezapomnianą przygodę.

Jest to czwarty tom serii i przed lekturą polecam zapoznać się z poprzednimi książkami. Oczywiście można przeczytać tylko tą, bo każdy z tomów opowiada losy innej pary bohaterów, lecz należy pamiętać, że postaci...

jawora | 2017-03-20
Przeczytana: 18 marca 2017

fajna,młodzieżowa książeczka: lekka lektura dla grzecznych panienek (nie oczekujących sexu w książkach ) Powiedziałabym że wiek czytelniczek spokojnie możemy określić na 12-14 lat.
Cóż,przyznaję: lubię bajki,przy okazji poznaje lektury ,które będę mogła polecić córce-jak do nich dorośnie :)Jeśli lubicie słodkie opowieści o pierwszej i jedynej miłości( ha,ha) -polecam :)

kruczek | 2016-11-12

Moja opinia:

Odkąd przeczytałam dość obszerny fragment książki „Wyklęta” autorki Joss Stirling, to od tamtego czasu nie mogę zapomnieć o sile emocji jakie pozostawiła we mnie ta historia.
To dziwne, ale…
Gdzieś w środku serce miałam wtedy bardzo miłe przeczucie, że Joss Stirling może zostać jedną z moich ulubionych autorek.
W końcu…
To w jej twórczość odnalazłam to coś, czego ostanio w fantastyce było mi bardzo brak: czyli kreatywności, dynamiki i magii, która niezaprzeczalnie zachwyciłaby mnie swoją barwnością.

No i proszę…
Od czasu zauroczenia Joss Stirling minęło ledwie kilka miesięcy, a ja mogę już na 100% potwierdzić, że kocham jej twórczość do szaleństwa.
I wszystko to, dzięki książce „Droga do Misty”, która okazała się dla mnie czytelniczym strzałem w dziesiątkę.

Ech…
Muszę się wam nieskromnie przyznać, że nie mogę oderwać oczu od tej przecudownie wydanej książki.
I choć przeczytałam ją zaledwie wczoraj, to chyba z tej radości i szczęścia przeczytam ją raz...

ewqqa | 2017-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

„Droga do Misty” to kolejna powieść, na którą długo czekałam. Uwielbiam twórczość Joss Stirling i zawsze, gdy sięgam po kolejną z jej historii wiem, że będę się przy niej świetnie bawić. Tak było i w tym przypadku.

„Saga o Benedictach” to typowo młodzieżowa seria i cieszę się, że wciąż zaliczam się do jej kręgu i mogę te książki docenić. Lekki styl, prosty język, oryginalne, zabawne dialogi, świetni bohaterowie – nawet czarne charaktery. Bohaterowie, za którymi się nie tęskni, bo pojawiają się zawsze w kolejnej historii. Do tego ciekawe opisy przestrzeni, niektóre absurdalne, ale określają charaktery postaci, gdyż seria jest prowadzona w pierwszej narracji przez Przeznaczone. Swoją drogą cała koncepcja Przeznaczonych niezmiernie mi się podoba, chyba dlatego, że jest do bólu romantyczna. (Choćby ta część Misty we wnętrzu Alexa! <3). Nie ma tu jednak gwałtownych uniesień miłosnych czy scen erotycznych, w końcu to przecież gatunek młodzieżowy. Ale dlatego powieści te są miłą odmianą...

Marta | 2016-10-30
Przeczytana: 29 października 2016

Założę się, że każdy czytelnik przeżył moment (albo kilka), kiedy w jego ręce wpada nowa powieść ukochanego autora. Nie wspomnę ile razy sama tego doświadczyłam i jakie uczucia wtedy mną targały. W moim przypadku stało się jasne, że kiedy dorwałam nową powieść Stirling i, żeby było jeszcze lepiej, z serii Benedicts, będzie ona genialna i zachwycająca, a ja pochłonę ją w jeden dzień. Wyjątkowo się nie myliłam, co tylko świadczy o tym, że doskonale dobieram autorów do swojej listy ulubieńców.

Joss Stirling ma tę zachwycającą zaletę, ponieważ cokolwiek napisze, to będę zachwycona i zakochana. Już od Kim jesteś, Sky? wiedziałam, że jest to pisarka, która ma w sobie to coś. Autorka od pierwszej powieści idealnie wpasowała się w mój gust i tak zostało do tej chwili. W ogóle nie stresowałam się przed Drogą do Misty, co może być dziwne, ponieważ często nachodzi mnie uczucie niepokoju przed sięgnięciem po kolejne...

Claribelle | 2016-12-18

Po przeczytaniu wszystkich wydanych w Polsce książek Joss Stirling, jej historie stają się dla mnie powoli przewidywalne. Poza tym ten schemat, jaki sama sobie narzuciła autorka, też powoli staje się aż zbyt widoczny. Para głównych bohaterów poznaje się i już po chwili stwierdzają, że nie czują do siebie zbytniej sympatii. Kiedy nagle okazuje się, że są jednak swoimi przeznaczonymi, następuje u nich całkowita zmiana w myśleniu i zaczynają zachowywać się jak typowa zakochana parka. Całuski, przytulaski... Co z tego, że jeszcze dzień wcześniej nie potrafili ze sobą normalnie rozmawiać? Też te główne bohaterki, wszystkie wydają mi się być aż zbyt podobne do siebie.
Sama nie wiem dlaczego, ale mimo wszystko gorąco polecam wam tę książkę. Nawet jeżeli powieści Joss Stirling nie mają jakieś zbytniej wartości, to spełniają swoją rolę- trzymają w napięciu i zapewniają kilka godzin przyjemnej rozrywki.
Tak zagłębiając się bardziej w ten tom, to wydaje mi się, że jego antagonista był...