Spełnione marzenia

Okładka książki Spełnione marzenia Krystyna Mirek Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Spełnione marzenia
Krystyna Mirek Wydawnictwo: Filia Cykl: Jabłoniowy Sad (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Jabłoniowy Sad (tom 3)
Filia
2016-10-12
2016-10-12
dom Kraków macierzyństwo poszukiwanie miłości poszukiwanie szczęścia rodzice uczucie

Miłość jest tajemnicą i rządzi się swoimi prawami

Postanowiłam najpierw skończyć obyczajową serię o rodzinie Zagórskich by nic mi nie przeszkadzało rozkoszować się ostatnią częścią Genialnej przyjaciółki. I takim to sposobem pierwszą przeczytaną w 2023 roku książką stała pozycja opatrzona (przez lubimyczytać) metką literatura obyczajowa, romans;-) Mam nadzieję, że to nie będzie jakiś wyznacznik na cały rok;-)
A propos metki i określeń dla rodzajów powieści, w trzeciej części Jabłoniowego sadu znalazłam definicję pasującą do sytuacji. Otóż jedna z córek Zagórskich, Gabrysia, w trudnej życiowej sytuacji "czytała teraz dużo pogodnych, optymistycznych powieści. Takich, w których bohaterowie osiągają swoje cele, potrafią wziąć się w garść, a słońce świeci przynajmniej co czwartą stronę." Celny opis.
W tej części Gabrysia próbuje pomóc pewnej kobiecie spotkanej w szpitalu lecz ostatecznie okazuje się, że to ona sama potrzebuje pilnej pomocy, a spełniające się marzenia przynoszą nie tylko radość lecz mnóstwo trosk. Natomiast Julia przeżywa kryzys na płaszczyźnie zawodowej oraz otrzymuje dowód, że decyzja w sprawie zerwania pewnej zaawansowanej relacji była słuszna. Co nie zmienia faktu, że taki dowód nie wszystko ułatwia.
Dobrze napisana, bez zbytniego oderwania od rzeczywistości, czyta się z przyjemnością.
Kilka cytatów, które zwróciły moją uwagę i spodobały się:
"Uroda w młodości jest darem z niebios, ale wygląd na starość każdy człowiek rzeźbi sobie codziennie sam. Za pomocą min, gestów, myśli, emocji, stylu życia."
"Jeśli pozwoli się, by w otoczeniu zapanował zbyt wielki chaos, może on przejąć kontrolę nad życiem."
"Nie ma żadnych wiarygodnych badań, które by potwierdzały, że im dłużej nad czymś myślisz, tym jesteś mądrzejszy. Czasem pierwszy impuls niesie dobrą podpowiedź."

A propos...

Saga rodziny Zagórskich wciąga. Ta historia pokazuje, że siła rodziny jest najważniejsza. Polecam

Polecam przeczytać i poznać dalsze losy rodziny Zagórskich. Przyjemnie się czytało.

Wciąż jest miło. Potrzebowałam takiej lekkiej lektury na te trudne czasy..

Wciąż jest miło. Potrzebowałam takiej lekkiej lektury na te trudne czasy..

#SagaJabłoniowa #SpełnioneMarzenia @krystyna.mirek.pisarka @wydawnictwofilia #nienaczytanyrok #recenzja 🍎🍏🍎🍏
To już kolejna, trzecia wizyta w sadzie,domu i życiu rodziny Zagórskich.Autorka po raz kolejny sprawiła, że zapachniało jabłkami,świeżym chlebem i herbatą stworzoną przez seniora rodu.
Kolejny raz wraz z bohaterami przeżywamy ich radości,troski,dramaty i zmiany.Siostry Zagórskie znowu stają przed wyzwaniami i kaprysami losu który i tym razem niczego nie ułatwia.Choć część spraw udaje się już w miarę uporządkować to zaraz pojawiają się kolejne trudności...Gdy już słońce zaczyna świecić im w twarz ,za chwilę nadciąga burza ,która nie pyta ile strat wytrzymają. Maryla walczy o swoje małżeństwo, Julia o przychodnię i..i może wkoncu o miłość?Anielka z dala od domu buduje swoją rodzinę a Gabrysia zostaje wystawiona na chyba największą z prób.. Los wkońcu wysluchał jej prośb...ale czy napewno za chwilę nie zmieni zdania? Jakby mało jeszcze było zmartwień, Zagórscy muszą zmierzyć się z chorobą, która nagle dotyka Helenę a tak naprawdę dotyczy wszystkich.
Autorka i tym razem pokazała ,udowodniła jaka siła drzemie w rodzinie.Ile potrafi przetrwać zawieruch i burz.Jak niezawodnie jednoczy się w potrzebie i jak wspólnie cieszy się z wzajemnego szczęścia.Umie wybaczać, walczyć i troszczyć się o siebie.Powiesc czyta się gładko,przyjemnie i zachłannie.Nie sposób rozstać się z bohaterami.Szczerze polecam.🍏🍎

Kolejny raz wraz z bohaterami przeżywamy ich radości,troski,dramaty i...

Przesłodzona relacja rodzinna, oj bardzo!

Przesłodzona relacja rodzinna, oj bardzo!

1981

Los wreszcie uśmiecha się do sióstr. Ale najpierw muszą jeszcze trochę z nim powalczyć.
Najpierw ich matka Helena niespodziewanie ląduje w szpitalu z podejrzeniem zawału. I było o krok od tragedii, bo gdy ona potrzebowała pomocy, nikt z bliskich nie miał dla niej czasu.
Gabrysia też znalazła się w szpitalu, bo nagle okazuje się, że jest w ciąży, ale zagrożonej i musi leżeć i mieć nadzieję, że wszystko będzie dobrze, że wreszcie upragnione i oczekiwane dziecko przyjdzie na świat.
Marylka postanawia dać drugą szansę Marcinowi i mimo że są po rozwodzie znowu mieszkają razem. Ale ciągle jest to niepewny i pełen podejrzeń związek, bo Paulina poprzednia partnerka Marcina, nie daje za wygraną i robi wszystko, żeby on do niej wrócił.
Julia ma poważne kłopoty z pracą w lecznicy. Ksawery zabiera jej większość pacjentów, odchodzi nawet jej wspólniczka Ania i Julia zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba zamknąć lecznicę. I wtedy zjawia się Bartosz, który pomaga jej przetrwać kryzys.I nagle uświadamia jej, że szczęście jest na wyciągnięcie ręki, tylko trzeba zrobić ten pierwszy krok.
Po raz kolejny autorka pokazała, że normalne życie nie musi być wcale nudne. Że o własne szczęście trzeba walczyć. Że szczęście przychodzi wtedy kiedy chce, niekoniecznie wtedy gdy się go spodziewamy.

Witajcie. Dzisiaj zabieram Was z trzecią już wizytą do domu Jana i Heleny Zagórskich. W tej rodzinie zawsze coś się dzieje, nie ma czasu na nudę a tytułowy Jabłoniowy sad jest niemym świadkiem wydarzeń jakie dzieją się w tej familii.
Tym razem autorka skupiła się głównie na losach dwóch z czterech córek państwa Zagórskich, czyli na Gabrysi i Julii. Jednak seniorka rodu również boryka się z problemami. Czy w tym domu kiedykolwiek zapanuje błogi spokój? Nie zdradzę Wam tego. Nie mogę . I w ogóle nie jestem w stanie zdradzić zbyt wiele szczegółów, ponieważ zaspojleprowałabym zbyt dużo tym z Was, którzy nie znają poprzednich tomów. Trudno jest recenzować kolejne części serii. Ale może opowiem inaczej...
Historia, która dzieje się w Jabłoniowym Sadzie, to opowieść o zwykłej i niezwykłej rodzinie jednocześnie. Perypetie bohaterów to z pozoru zwyczajne sprawy, jakie dotykają naszych bliskich i nas samych. Przecież choroby, miłosne zawirowania, problemy w pracy, to nasza codzienność. Jednak niezwykłość tej rodziny polega tym, że ich więzy są bardzo silne i każdy może liczyć na wsparcie reszty, choćby zło szalało wokół. Nikt tu nie pozostanie bez wsparcia. Zagórscy zarażają optymizmem.
Tę serię czyta się tak, jakby oglądać serial telewizyjny. Bohaterowie są na wskroś naturalni a ich problemy do bólu prawdziwe. Dlatego pewnie @krystyna.mirek.pisarka pisząc tom trzeci sagi zakończyła ją tak, żeby życie mogło pociągnąć dalej ten scenariusz. A dzięki takiemu zabiegowi, po latach udało się jej stworzyć kolejną część, której tak naprawdę miało już nie być. I ja już czekam niecierpliwie na czwarty odcinek tego serialu. No bo nie oszukujmy się... człowiek ma w swojej naturze pierwiastek "podglądacza " i lubimy śledzić losy naszych bliskich, znajomych, sąsiadów. A Zagórscy wydają się być właśnie taką właśnie rodziną zza ściany, u której wszystko może się jeszcze wydarzyć

Poprzednia książka "Inni mają lepiej" była lepsza. To było nudne od początku i nie dotrwałam do końca.

To już po raz trzeci możemy poczuć magię i klimat Jabłoniowego Sadu. W powieści „Spełnione marzenia”, Krystyna Mirek zaprasza nas do miejsca, w którym atmosfera ma inny intensywniejszy smak.
Autorka poprzez styl wprowadza nas w niepowtarzalny klimat, który w pełni chłoniemy swoimi zmysłami. Oczywiście te czytelnicze otrzymują ogromną dawkę poruszających emocji. Ponownie zawitamy do rodziny Zagórskich, u której zapanował spokój. Jednak nie obejdzie się bez zmian. Te przychodzą niespodziewanie, po cichu, wolnym krokiem. A gdy już zauważymy, że na dobre zagnieżdża się w naszym życiu, będziemy pragnęli zachować to, co najważniejsze.
Krystyna Mirek ponownie pisze pięknie o miłości, sprawiając, że miłośnik powieści obyczajowych zakochuje się w twórczości pisarki. Jednak miłość to nie jedyny element poznawanej historii. Ogromną wartość ma tutaj również potęga rodziny, jej ciepło oraz świadomość, że zawsze możemy na nią liczyć.
Helena i Jan zawsze dbali o to, by ich cztery córki czuły rodzinne ciepło. W tej części autorka ukazuje nam kolejne losy Maryli, Julii i Gabrysi. Czwarta z córek Aniela wiedzie stabilne życie. Gabrysia nadal stara się zajść w ciążę. Julia z całego serca pragnie znaleźć szczęście w miłości. Maryla jest pełna obaw, co do ponownego połączenia się z mężem.
Krystyna Mirek ukazując troski bohaterek niesie nadzieję oraz otuchę dla osób, które w życiu prywatnym są na podobnym etapie. Myślę, że osoby będące w tej samej sytuacji, mogą przejrzeć się w tej historii, nie oczami czytelnika, lecz swoimi znajdując w nich wskazówki. Autorka stworzyła historię wręcz prawdziwą. I choć jest ona fikcją literacką, to tak bardzo trafia w problemy wielu z nas.
„Spełnione marzenia” to kolejna powieść, którą nie tylko zapisuję na półce Najlepszych Interesujących Książek, lecz również znajduję dla niej miejsce w swym czytelniczym sercu. Wrażliwość autorki, styl stworzonej historii sprawiają, że trzecia część cyklu „Jabłoniowy Sad” również jak dwie wcześniejsze („Szczęśliwy dom” i „Rodzinne sekrety”) warto zaprosić do swej domowej biblioteki. Zdecydowanie polecam!
Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Filia http://www.wydawnictwofilia.pl/

• Krystyna Mirek