1947. Barwy ruin. Warszawa i Polska w odbudowie na zdjęciach Henry’ego N. Cobba

8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788362020522
fotografia
albumy

Album towarzyszący wystawie "1947 / barwy ruin Warszawa i Polska w odbudowie na zdjęciach Henry'ego N. Cobba". Autorem prezentowanych w albumie kolorowych fotografii jest Henry N. Cobb, który w 1947 roku wraz z grupą zachodnich architektów odwiedził Anglię, Czechosłowację i Polskę, by obejrzeć postępy w przywracaniu do życia zniszczonych w wyniku wojny miast. Zdjęcia pochodzą m.in. z Warszawy, Szczecina, Wrocławia, Katowic, Piekar Śląskich. Rok 1947 był przełomowy dla kształtu odbudowy; były to ostatnie miesiące, w których architekci i urbaniści cieszyli się względną wolnością w planowaniu. Autorzy albumu zestawili fotografie zniszczonych obiektów z projektami architektonicznymi, które w tych miejscach miały być realizowane.

źródło opisu: http://bookstore.dsh.waw.pl/

źródło okładki: http://bookstore.dsh.waw.pl/bookstore/14#/top

Rafał Kwiatkowski | 2016-08-04

Bardzo ciekawy album z barwnymi fotografiami powojennej Polski

ostroviahooligans | 2017-06-21
Szymon | 2016-11-09