Królewski spisek

Tłumaczenie: Adam Olesiejuk
Cykl: Cotton Malone (tom 8)
Wydawnictwo: Sonia Draga
The King's Deception
Adam Olesiejuk
Ag2S

Cotton Malone, były agent amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, po raz kolejny wpada w sam środek międzynarodowej rozgrywki szpiegowskiej. Tym razem jednak musi walczyć nie tylko o siebie, ale i o swoją rodzinę. Kiedy władze Wielkiej Brytanii, wbrew protestom Stanów Zjednoczonych, decydują się na wypuszczenie z więzienia znanego terrorysty, Amerykanie postanawiają uciec się do szantażu. Blake Antrim, ambitny i bezwzględny oficer CIA, staje na czele operacji zmierzającej do ujawnienia mrocznego sekretu dynastii Tudorów, co mogłoby postawić historię angielskiej monarchii w bardzo niekorzystnym świetle i doprowadzić do poważnego kryzysu politycznego. Ale Antrim ma także własne plany – kieruje nim pragnienie osobistej zemsty, a pionkiem w jego grze staje się piętnastoletni syn Malone’a, Gary. Tak rozpoczyna się londyńska przygoda Malone’a, w której przyjdzie mu zmierzyć się ze szpiegami, najemnymi zabójcami i groźnymi członkami tajnego stowarzyszenia, a także odkryć prawdę dotyczącą wielkiego królewskiego spisku.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2014

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Walka wywiadu angielskiego i amerykańskiego.
A w samym środku, wbrew swojej woli Cotton Malone. Musi walczyć o życie swojego syna.
Przy tej książce nie można się nudzić, bo akcja wciąż pędzi do przodu, wciąż odkrywane są nowe fakty, nowe tropy.
Wątek sensacyjny jak zwykle u Barry`ego pełen pościgów, szpiegów, zabójców, zdrad i intryg.
Warto przeczytać ta powieść choćby dla tła historycznego. Intryga dotyczy czasów Tudorów a w szczególności Elżbiety I.
Czytając często zastanawiałam się , czy to tylko fikcja literacka...czy tak mogło być naprawdę. Autor bardzo sugestywnie przedstawia różne fakty i miesza w głowie czytelnika.
Świetny thriller który łączy historie z sensacją. Po prostu świetna lektura trzymająca w napięciu i zapewniająca mnóstwo emocji.

Heisenberg | 2016-04-12

Lubię książki Steve’a Berry’ego z cyklu ‘Cotton Malone’, ponieważ w nich zawsze coś się dzieje. Autor praktycznie nie pozwala nam, czytelnikom, na chwilę wytchnienia. Akcja goni akcję.
Tylko jak dla mnie jest jeden minusik, i użyje tu takiej piłkarskiej terminologii. Proszę sobie wyobrazić mecz piłki nożnej, mecz pomiędzy słynnymi drużynami X kontra Y. Mamy w tym meczu fantastyczną dramaturgię, mnóstwo pięknych akcji, mnóstwo parad bramkarzy, żółte i czerwone kartki; ale ten mecz kończy się wynikiem 0:0! Nie ma bramek, a te – jak wiadomo – są solą futbolu. I taki też mam problem z książkami o Cottonie Malone (poza pierwszą z cyklu; genialną!) – świetnie się je czyta, ale gdzieś tam zawsze brakuje mi jakiegoś zaskakującego elementu. Czarne jest czarne, białe jest białe, dobro wygrywa, zło przegrywa, koniec, kropka.
Nie zmienia to jednak faktu, że Berry jest pisarzem świetnym, i jak tylko będą ukazywać się kolejne jego powieści – czy te o agencie Malone, czy też te poza cyklem – na...

Liza | 2015-05-30
Przeczytana: 30 maja 2015

Na kartach tej powieści roi się od tajnych agentów różnych służb specjalnych, akcja mknie niesamowicie prędko. Poruszane są tematy politycznych negocjacji, mają miejsce podstępy, pościgi, morderstwa z zimną krwią, nie brak też zdrad, osobistych zagrywek. Bohaterowie są w ciągłym niebezpieczeństwie. Czym jest operacja o nazwie królewski spisek? O jaką stawkę toczy się gra?

Motywem-wabikiem do tej lektury była dla mnie tajemnica związana z historią Tudorów, tajemnica licząca ponad pięćset lat, która obecnie przyciąga uwagę agencji różnych krajów. Całkowita fikcja (a może i nie?), ale bardzo intrygująca.

I teraz przejdę do rzeczy, będącej zarzutem. Za bardzo pisarz chciał zaskakiwać czytelnika, zmienia koncepcje, sojusze jak rękawiczki, zły jest dobrym i na odwrót. Niestety naciągane. Kreacja Malone’a: stanowczego, skupionego, odważnego agenta to takie połączenie superbohaterów, choć też widać, że nie ominęły go w życiu błędy.

Lektura czysto rozrywkowa, dynamiczna, bez...

Krzysztof Baliński | 2016-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2016

Po książkach Steve’a Berry’ego z grubsza wiadomo czego można się spodziewać. Autor ten pisze thrillery dotyczące dziwnych tajemnic z przeszłości zahaczające o teorie spiskowe, które mają w tych książkach przełożenie na współczesność. Autor zastanawia się i chce czytelnikom dać do myślenia co by było gdyby okazały się faktami i jak to zmieniłoby świat. I tak jest też w książce zatytułowanej „Królewski spisek”, która dotyczy tajemnic królewskiego rodu Tudorów, która rządziła Wielką Brytania w latach 1485- 1603, a w szczególności Elżbiety I, o której mówi się, że była mężczyzną. Podobno wedle tej hipotezy została podmieniona, ponieważ księżniczka zmarła, w wieku dziecięcym, żeby nie narazić się na gniew króla Henryka VIII, i tak już zostało. Amerykanie zdobyli niezbite dowody na to, że tak właśnie było i próbowali szantażować rząd Wielkiej Brytanii, żeby nie wypuszczał z więzienia libijskiego terrorysty Al. Magrebiego.

Głównym bohaterem jest Cotton Mallone, były agent wywiadu...

carmaniola | 2014-04-11

Oto kolejne spotkanie z Cottonem Malone, byłym agentem służb specjalnych USA. Tak samo jak w poprzednich powieściach z jego udziałem, Cotton zostaje wciągnięty w sam środek intrygi wbrew własnej woli.Tym razem walka toczy się pomiędzy wywiadem amerykańskim i brytyjskim. Cała sprawa włściwie Malona nie interesuje do momentu gdy jego syn staje się "kartą przetargową" w tej wojnie.
Sam wątek sensacjny bez większych fajerwerków natomiast tło historyczne rewelacja.
Amerykanie próbują odkryć pewien sekret Tudorów, aby szantażować rząd Wielkiej Brytani, natomiast Brytyjczycy próbują zniszczyć wszelkie dowody.
Cała intryga dotyczy życia i rządów Królowej Elżbiety. Wątek wymyślony przez autora jest genialnie wpleciony w fakty historyczne. Opowieść jest tak przekonująca, że można ją uznać za prawdę. A kto wie, może właśnie tak było?

Inez | 2015-02-12
Przeczytana: 24 września 2014

"Królewski spisek"- Steva Barrego, to książka ze zgrabnie wplecionymi faktami historycznymi w wymyślony przez autora wątek. W powieści historia łączy się z sensacją, a współczesna polityka idzie w parze z wydarzeniami z przeszłości. "Królewski spisek" przenosi czytelnika wraz z głównym bohaterem w sam środek śmiertelnie niebezpiecznej intrygi. Koneserów powieści historycznych zadowoli z pewnością bogate tło historyczne, a dla fanów suspensu pojawiają się szpiedzy, zabójcy i zdrajcy oraz ogromna tajemnica. Dla mnie książka stała się skarbnicą ogromnej wiedzy historycznej. Polecam

Anda | 2015-01-05
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

bardzo dobra książka, trzymająca w napięciu do końca
chętnie przeczytam inne książki tego autora

Zuela | 2015-01-29

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Królowa Elżbieta zmarla mająć 13 lat,a jej miesce zjął syn jej brata z nieprawego łoża.Anglia zrobi wszystko by tajemnice królestwa nie wyszły na jaw.Cotton Malone chroni nie tyle imperium,co swojego syna.Może być

Justyna_78 | 2014-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Ostatnio czytam o Tudorach to i napis na okładce "Mroczny sekret Dynastii Tudorów" skusił. I naprawdę ciekawy wątek Steve Berry przedstawił. To taki Kod Leonarda da Vinci o Tudorach.
Zgadzam się z carmaniolą, że sam wątek sensacjny bez większych fajerwerków natomiast tło historyczne rewelacja. Dla tego wątku warto było. Nie będę zdradzać szczegółów, napomknę tylko, że zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie posłowie autora, dlaczego? a no dlatego, że sądziłam że to tylko fikcja ...i dodam jeszcze, że autor podczas pracy nad powieścią korzystał z mniej wiecej (bagatela) z 300 książek na temat Elżbiety I. Także facet się naczytał o królowej. Polecam, połknęłam w weekend.

asia_33 | 2014-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2014

Diaboliczna intryga,która może zmienić losy Wielkiej Brytanii i zdyskredytować monarchię,walka tajnych agentów,do tego osobiste porachunki między znanym z poprzednich tomów byłym agentem Malonem,a niejakim Antrimem.Dużo szybkiej akcji,pościgów,świetny wątek historyczny dotyczący dynastii Tudorów.Warto.