Królewski spisek

Okładka książki Królewski spisek Steve Berry
Okładka książki Królewski spisek
Steve Berry Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Cotton Malone (tom 8) kryminał, sensacja, thriller
Cotton Malone (tom 8)
The King's Deception
Sonia Draga
2014-03-05
2014-03-05
2013-06-11
Adam Olesiejuk
Adam Olesiejuk

Berry nigdy nie schodzi poniżej ustalonego poziomu, ale też nie odkrywa prochu.
Jeśli szukasz książki przy której odpoczniesz a strony będą leciały jedna za drugą, to dobrze trafiłeś.
Citroen Malone to taki Bond bez sterydów, ale charakternik z zasadami.
Czasem brakuje mi wykorzystania przez autora uwypuklenia zdolności bohatera jaką jest fotograficzna pamięć. Ta jest wzmiankowana regularnie, ale nic za tym korzystnego dla fabuły nie idzie.
Mocne 7 i warto rzucić okiem

Berry nigdy nie schodzi poniżej ustalonego poziomu, ale też nie odkrywa prochu.
Citroen Malone to taki Bond bez sterydów, ale charakternik z zasadami.

W sumie to ciężko coś sensownego napisać o tej pozycji. Najtrafniejszym określeniem byłoby, że jest dziwaczna. Niby sensacja, a w połowie to historia Anglii. No i tu ważna uwaga, że historia Anglii w tej książce jest w połowie zmyślona, zatem dla zwykłego śmiertelnika może być niebezpiecznie. To tak jakby czerpać wiedzę o II Wojnie Światowej z Czterech Pancernych. Wątek sensacyjny też taki jakiś kulawy. Jak masz co innego do czytania spokojnie możesz sobie tę pozycję darować.

Od czasu do czasu dobrze sięgnąć po takie książki.

"Królewski spisek" to dosyć ciekawa opowieść przeplatająca współczesną rywalizację wywiadowczą z tajemnicami dworu królowej Elżbiety I. Choć fabuła może wydawać się nieco naciągana, to jednak na plus autorowi trzeba zapisać notę zawartą na końcu książki.

Czy Elżbieta nie była tym, za kogo powszechnie się ją uznaje? Dzisiaj pewnie nikt tego nie rozstrzygnie, ale na bazie tego pytania można stworzyć całkiem dobrą książkę.

Od czasu do czasu dobrze sięgnąć po takie książki.

Czy Elżbieta nie była tym, za kogo powszechnie się ją uznaje?...

Kolejna część przygód Cottona Malone już za mną. I muszę przyznać, że ten człowiek ma rację - ma niesamowity talent do ładowania się w kłopoty.
Bo tym razem to miał być rodzinny wypad ojca z synem. Chociaż nie do końca tak. Obaj niedawno dowiedzieli się, że Cotton nie jest biologicznym ojcem Gary'ego. I obaj muszą to jakoś sobie poukładać. Przy okazji Cotton został poproszony o eskortowanie do Londynu młodego chłopaka, Iana. I od czasu lądowania na Heathrow wszystko idzie źle. Bo okazuje się, że chłopaka chce dopaść wielu ludzi. A w tle tajemnica skrywana przez ród Tudorów oraz ciekawa hipoteza dotycząca Elżbiety I.
Całość to duża doza faktów historycznych, szybka akcja, tajemne bractwo, tajemnice, intrygi, pościgu, strzelaniny, itp. Dużo by jeszcze wymieniać. Ale główny bohater jest bezbłędny, chociaż w tej części mam wrażenie, że jakby większość wydarzeń rozgrywała się bez jego udziału. Ale nie zmienia to faktu, że czytało się mi bardzo dobrze. Polecam.

1965

Drugie podejście do książek autora, teraz w formie audio. I tym razem też dałam sobie spokój po kilku rozdziałach.

Cotton Malone emerytowany agent poraz kolejny zostaje wplątany w gierki możnych tego świata . Sprytny i odważny eksagent i tym razem nie zawodzi swoich fanów . Tłem tej części przygód bohatera jest wiarygodność władzy królowej Elżbiety I . Berry poraz kolejny w umiejętny sposób łączy historię i swojego bohatera . Ten bohater jeszcze mnie nie znudził , więc go Berrego jeszcze wrócę .

Prawda sprzed 500 lat jest tylko ciekawostką historyczną,
czy jednak diametralnie zmieni życie współczesnej Europy?
Niezwykła legenda o Elżbiecie I powinna zostać w sferze domniemań, a może
w obliczu współczesnej technologii warto dociekać?

Komu zależałoby na wynikłych konsekwencjach udowadniania tych niezwykłych faktów.

Jestem zafascynowana powieściami
Steve Berry.
Polecam.

Prawda sprzed 500 lat jest tylko ciekawostką historyczną,
czy jednak diametralnie zmieni życie współczesnej Europy?
Niezwykła legenda o Elżbiecie I powinna zostać w sferze domniemań, a może
w obliczu współczesnej technologii warto dociekać?

Jestem zafascynowana powieściami
Steve Berry.
Polecam.

Cotton Malone znów w akcji. Książkę czyta się przyjemnie, szybko. Różne zwroty akcji powodują ze jest się ciekawym co nastąpi za chwile. Plus oczywiście rozwiązanie królewskiej zagadki.
Jedna z lepszych części o przygodach emerytowanego agenta. Czasami zbyt dużo powrotów do przeszłości odrywa od akcji książki. Również opis tuneli i wyjść trochę chaotyczny ale książka warta przeczytania dla wielbicieli zagadek z przeszłości

Bardzo fajna lektura.
Tym razem pan Berry oszczędził nam nadmiaru niespodziewanych zwrotów akcji, od których aż można stracić orientację kto z kim gra w jednej drużynie. Bardzo to doceniam, bo pisarz jest specjalistą w takich twistach, a ja jakoś niekoniecznie przepadam za ich dużą kumulacją w jednej książce. W „Królewskim spisku” fabuła jest zwarta i dość logiczna, a motywy poszczególnych stron zaangażowanych w sprawę wydają się w miarę sensowne (no, a przynajmniej nie sprawiają wrażenia zupełnych fantasmagorii). W tej części przygód Cottona Malone na prowadzenie niejako wysuwa się wątek osobisty naszego bohatera i wątpliwości związane z tym, jak ułożą się jego stosunki z synem, który przeżywa kryzys zaufania do własnych rodziców. Wprawdzie dzięki pokazaniu kłopotów rodzinnych byłego agenta uzyskuje on wreszcie ludzką twarz i przestaje być istnym herosem bez wad i słabości, ale z drugiej strony, przez ten zabieg sama zagadka historyczna schodzi na dalszy plan… Na szczęście akcja nie zwalnia tempa ani na chwilę i od początku do końca gwarantuje dobrą rozrywkę. Dodatkowa gwiazdka za umiejscowienie akcji we wspaniałych i wartych odwiedzenia zabytkach takich jak Tower of London, czy Hampton Court.

Bardzo fajna lektura.

Kolejna dawką historii okraszone sensacją i wartką akcją. Nierozerwalnie cenie książki Steva za przybliżenie historii oraz "oprowadzanie" po świecie. Tym razem Londyn i tajemnice rodu Tudorów.

• Steve Berry
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Królewski spisek