Różnimisie

Wydawnictwo: Dwie Siostry
978-83-608-5027-5
dzieci misie różnimisie
rdest

Kartonowa książeczka do zabawy i nauki – dla najmłodszych i wszystkich innych, którzy chcą wiedzieć, czym się różnią misie.
W tej książeczce zamieszkała gromadka uroczych misiów. Duży miś i mały miś, wesoły miś i smutny miś, młody miś i stary miś... Czym się od siebie różnią? Sympatyczne zwierzaki rozbawią maluchy, a przy okazji pomogą im zrozumieć i nazwać kilkanaście podstawowych przeciwieństw.

źródło opisu: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/tytuly/roznimisie/roznimisie.html

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/tytuly/roznimisie/roznimisie.html

Olga Kubala | 2019-01-10

www.drobnymmaczkiem.com - zapraszam na mojego bloga o książkach dla dzieci

„Różnimisie” są z nami już tak długo, że śmiało mogłyby się ubiegać o status weterana wśród naszych książek. Mój najstarszy syn, dziś pięciolatek, dostał „misie” na roczek od Cioci Natalii i od tego czasu są regularnie czytane i poddawane różnym próbom. W zasadzie to już powoli pełnią rolę maskotki (jak to misie!), bo oprócz swej podstawowej funkcji – czytania i oglądania, służą też trochę do miętoszenia, dotykania i gryzienia. Cóż, potencjał „Różnimisi” moja trójka wykorzystała w stu procentach, bo „kartonówki” to, dosłownie, twarde sztuki – solidne, z zaokrąglonymi rogami, niezniszczalne. Ale, ale…nie zapominajmy o tym, że to przede wszystkim, książka „dla tych, którzy chcą wiedzieć, czym się różnią misie” – jak to zgrabnie ujmuje autorka.

Znamienne dla książek wydanych przez Dwie Siostry, jest to, że są one po prostu piękne. Istna uczta dla oka. O wartościach merytorycznych już nie wspominając....

Książkę nabyłam wiele lat przed urodzeniem dziecka. Zdarzało mi się, ot tak sobie, buszować po dziale dziecięcym i czasami wychodzić ze sklepu z książką, która mi się spodobała. W przypadku „Różnimisiów” był to taki właśnie spontaniczny zakup do kolekcji. Ciekawa kreska i oszczędność formy były tym, co w zupełności mi wystarczało, aby czasem zawiesić na niej oko i je nacieszyć.
Nasza ocena książki może zmienić się diametralnie, kiedy na kolanach sadzamy małego czytelnika/czytelniczkę, któremu mamy przeczytać, pokazać, dopowiedzieć treść. Próbujemy zobaczyć książkę jego/jej oczami. Dla wielu posiadanych przeze mnie książek jest to moment próby, w trakcie której okazuje się, czy właściwie oceniłam ich potencjał.
„Różnimisie” niestety straciły przy bliższym kontakcie. Po kilkakrotnym przeczytaniu z dzieckiem uznałam, że na wielu rozkładówkach dokucza mi brak czytelności lub jasności przekazu. Systematycznie śledzę dokonania autorki, cenię jej styl i dorobek, ale do „Różnimisiów” już...

magdalenka | 2018-02-14

Ja tej książki NIE lubię i doszukując się jej wartości dydaktycznych(mam duży problem). Przeciwieństwa(dorosły będzie miał lekkie problemy z ich dostrzeżeniem). Nie jestem wielką fanką książeczek bez tekstu(jest kilka wyjątków),ale skoro nie ma tekstu to chyba obrazki powinny ,,zachwycać"- tak nie jest. Chaotyczność, niejasność, wyobraźnia dziecka jest naprawdę duża(ale chyba nie aż tak)...
Synek też nie lubi(pewnie ja Mu zasugerowałam:D)

Na plus kształt, wytrzymałość(kartonowa)

Morganna | 2017-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2017

Mnie nie podpasowała. Obrazki są ładne, ale trudno rozpoznawalne. Mój 3,5 latek miał problemy z odgadywaniem tych przymiotników.

Olga | 2017-01-29
Na półkach: Przeczytane, Sprzedane

podoba mi się pomysł i to, że książeczka jest bardzo kolorowa, ale moim zdaniem rysunki są fatalne, bardzo chaotyczne, ciężko skupić wzrok na samych misiach. małe dziecko nie zauważy różnicy pomiędzy leżącym misiem a chorym misiem, bo są one narysowane identycznie, a różnią ja jedynie drobne detale. moim zdaniem przekombinowane.

Leonik | 2016-11-18

Dostaliśmy w prezencie. Córcia jeszcze trochę na nią za mała, ale jak dorośnie będzie na pewno tak samo zachwycona jak ja ;) bo nie da się jej nie polubić. A wówczas dokupimy Robimisie. Ilustracje są nie tylko zabawne, ale i inteligentne. Polecam!

basik03 | 2016-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Moja dwuletnia coreczka bardzo lubi te ksiazeczke. Misie sa rozne, tak jak i my sie roznimy od siebie. Bardzo polecam dla najmlodszych!

Szymon | 2016-01-10

Genialna książka - pięknie narysowana, prosta w formie i głęboka w treści!

czarna | 2015-11-09
Przeczytana: wrzesień 2014

Urocze misie z prostym przekazem dla najmłodszych. Nazywają uczucia (wesoły/smutny, odważny/nieśmiały), pokazują różnice (czysty/brudny, suchy/mokry), angażują rodzica do kreatywnego przedstawiania bohatera każdej strony.

Emilka weźnieczytaj | 2013-12-25
Przeczytana: 22 grudnia 2013

Ta książka przypomniała mi, że jako dziecko i nastolatka chciałam ilustrować książki. Pewnie właśnie tak by wyglądały :D