Pucio mówi pierwsze słowa

Okładka książki Pucio mówi pierwsze słowa Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Okładka książki Pucio mówi pierwsze słowa
Marta Galewska-KustraJoanna Kłos Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Pucio (tom 2) Seria: UCZĘ SIĘ mówić interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
40 str. 40 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Pucio (tom 2)
UCZĘ SIĘ mówić
Nasza Księgarnia
2020-03-11
2020-03-11
40 min.
Joanna Kłos dziecko nauka rozwój mowa

Okładka książki Pucio robi porządek Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio robi por... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio rośnie zdrowo Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio rośnie z... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio u lekarza Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio u lekarza Marta Galewska-Kust...

Okładka książki Pierwsze wiersze dla... Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Józef Czechowicz, Anna Kamieńska, Ludwik Jerzy Kern, Joanna Papuzińska, Ewa Szelburg-Zarembina, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow
Pierwsze wiers... Jan Brzechwa, Wanda...
Okładka książki Koala, który się trzymał Rachel Bright, Jim Field
Koala, który s... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Mały atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
Mały atlas pta... Ewa Kozyra-Pawlak, ...

Kolejna książeczka o Puciu w większym formacie. Twarda oprawa i kartonowe grube kartki.
Zaokrąglone brzegi. Ilustrowana. Ta część jest skierowana do najmłodszych czytelników, którzy rozpoczynają przygodę z wymawianiem pierwszych słów.
Nie ma tu wskazówek we wstępie , jak w innych częściach ,w jaki sposób posługiwać się książeczką. Myślę, że każdy rodzic sam sobie poradzi.

Każda kartka zaopatrzona jest w ilustrację konkretnego wycinka z życia Pucia i Misi, a na dole lub z boku na marginesie znajdują się malunki rzeczy lub osób, które dziecko ma nazwać i odnaleźć na większym obrazku.
Tekst jest krótki. Na każdą sytuację, kilka krótkich zdań.

Przykładowo – poranna pobudka śpiących dzieciaków przez rodziców.
Do tego na marginesie pytania.
Co to?
- Łóżko, szafa, okno, stół, dywan, krzesło.
Co robi?
- Misia śpi, tata mówi ,,Pobudka’’.

Poznajemy Pucia i Misię nie tylko od strony zaspanych dzieciaków, ale jak się ubierają, jedzą śniadanie,wychodzą do przedszkola, bawią się i uczą w przedszkolu, wracają do domu w czasie deszczu, robią zakupy w sklepie,odwiedza ich najbliższa rodzina w domu w postaci dziadków, Pucio obchodzi hucznie urodziny, aktywnie spędzają czas na basenie, myją się wieczorem i kładą spać.

Na końcu książki znajdują się tablice z różnymi przedmiotami do rozpoznania, czynności do nazwania, określenie przymiotników oraz gdzie dany przedmiot się znajduje.

Aż przyjemność pracować z dzieckiem z taką książką. Młodsze uczyły się wymawiać słowa, a starsze próbowały same czytać.

Polecam , jak każdą część Pucia. Trzeba tylko części odpowiednio dobierać do wieku.

Ulubiona czesc Puciowych przygod. Klasycznie swietnie sprawdzaja sie pelne szczegolow ilustracje na solidnych, grubych kartkach.

Bogate slownictwo, ciekawa fabula i inspirujace cwiczenia.

Bogate slownictwo, ciekawa fabula i inspirujace cwiczenia.

To była Rawelacyjna książka.
Pucio Muwi Piewsze Słowa.
I na ten moment jest mi weselaj
Patryk Z Lubimyczytac

To była Rawelacyjna książka.
Pucio Muwi Piewsze Słowa.
I na ten moment jest mi weselaj
Patryk Z Lubimyczytac

Druga część, trochę więcej obrazków, zaczyna się robić ciekawiej, moja roczna córeczka chętnie sięga po drugą część jak po pierwszą. Oczywiście z minusów to jedynie to samo co przy pierwszej.

Znakomita książka dla małych dzieci. Obrazki i podpisy pod nimi są bardzo pomocne

Ja wiem, że nie trzeba tej książeczki polecać, bo wszyscy wiedzą, że jest super! Wszystko co potrzeba dla mojej dwulatki. Idealna na czas przed żłobkiem 😘
Misia i Pucio chętnie chodzą do przedszkola i są bardzo samodzielni 😄
Rewelacja😊 Dziecko chce ją czytać kilka razy dziennie 🤗
Myślę, że jest to obowiązkowa lektura dla każdego maluszka, ułatwia naukę mówienia i jest bardzo życiowa.

Misia i Pucio chętnie chodzą do przedszkola i są bardzo samodzielni 😄
Rewelacja😊 Dziecko chce ją czytać kilka razy dziennie 🤗

Druga książeczka przydatna w procesie uczenia małej Juli. Bardziej rozwinięta od "Pucio uczy się mówić". Opatrzona ładnymi ilustracjami, opowiada o sympatycznej rodzince. Nazwane są przedmioty i czynności. Warto kupić, jak się ma małe dziecko. Polecam!

Każda książka z cyklu równie wartościowa i ciekawa. Polecam.

Każda książka z cyklu równie wartościowa i ciekawa. Polecam.

Napisana w bardzo prosty i przejrzysty sposób. Jeśli chodzi o kolorystykę i ilustracje, ta książka bardziej mi się podobała niż tom 1 z serii. Treść natomiast jest mniej ciekawa, ale moim zdaniem ilustracje to nadganiają.

Niezmiennie- świetna seria. 😁

Niezmiennie- świetna seria. 😁

• Dla dzieci
  • Dziecięce
  • Dzieci

Dodaj cytat z książki Pucio mówi pierwsze słowa