Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
De zoektocht van papa Zeepaardje
9788374207898
Ewa

Rety! Gdzie się podział dziesiąty dzidziuś? Tato konik morski zgubił gdzieś jedno ze swoich dziesięciorga maluchów. Szuka za rafą koralową, w muszli i pod kamieniem. Ale jedyne, co znajduje, to dużo innych zwierzątek… BESTSELLER, który pomaga dzieciom na całym świecie zapamiętać liczby. Skuteczniej niż guziki, palce i liczydło razem wzięte.

źródło opisu: Wydawnictwo ADAMADA, 2017

źródło okładki: Wydawnictwo ADAMADA

nieperfekcyjnie | 2017-10-20
Przeczytana: 05 października 2017

Tato konik morski ma dziesięcioro pociech, jednak nie wie, gdzie podział się ostatni dzidziuś. Wyrusza z czytelnikiem na poszukiwania, zaglądając za wielki kamień, muszlę morskiego ślimaka, lampkę ryby wędkarza, stos kamieni, ukwiał, rafę koralową, wodorosty i inne przedmioty oraz rośliny znajdujące się pod wodą. Konik morski znajduje dzieci swoich kolegów, ale gdzie jest jego maluch?

"Gdzie jest konik morski?" to książeczka z okienkami, pod którymi ukrywają się zwierzątka do policzenia oraz cyfra odpowiadająca owej ilości. Nauka liczb bywa trudna do opanowania, a dzięki takiej pomocy może stać się przyjemniejsza i szybciej wpaść do głowy.

Książka jest wydana bardzo przyjemnie - twarda oprawa, zaokrąglone rogi, duża czcionka oraz bogata kolorystyka sprawiają, że lektura pięknie prezentuje się na półce (i nie tylko). Co prawda, nie do końca odpowiadają mi śliskie strony, bo jestem zwolenniczką tych...

Na półkach: Przeczytane, Adamada

Mój Dominik od zawsze uwielbiał książki z otwieranymi okienkami dlatego też kiedy tylko zobaczyłam tego konika morskiego na stronie wydawnictwa Adamada od razu wpadł mi w oko, w szczególności właśnie dzięki informacji o okienkach, ale nie tylko. Muszę przyznać, że grafika także wpadła mi od razu w oko ;)

Ja osobiście jestem bardzo otwarta na różne typy książek, chodzi mi zarówno o gatunki, treści jak i o wygląd. Lubię piękne, kolorowe, słodkie dziecięce obrazki, ale lubię także takie proste, bez jakiś większych ilości szczegółów tak jak na przykład w tej książeczce. Zazwyczaj jest tak, że dana książka musi mi po prostu się spodobać. Niestety stwierdzenie "nie ocenia się książki po okładce" w moim przypadku na niewiele się zdaje. Dlatego też kiedy książka od razu wpadnie mi w oko to czym prędzej lecę zapoznać się z jej opisem ;)

Książka, którą dzisiaj mam przyjemność Wam pokazać jest zarówo do zabawy jak i do nauki, a dokładniej do nauki liczenia do dziesięciu. Jest ona...

tweety9405 | 2018-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2018