Autor kontra autor

Seria: Galeria
Wydawnictwo: Muza
9788373193703

W wieku 25 lat Cal Cunningham jest daleki od zrealizowania swoich marzeń o pisarstwie. Pracuje na Manhattanie jako magazynier w księgarni. Nieoczekiwanie wydaje autobiograficzną powieść, która dostaje się na listy bestsellerów i zostaje sprzedana wyt

Katalepsja Bóbr | 2011-04-30
Przeczytana: 29 kwietnia 2011

Opowieści o pisarzach, którzy bez skrupułów wykorzystują najbliższych przyjaciół, kradnąc ich osobowość i historię, by użyć - bez pozwolenia, oczywiście - w swojej książce, to żadne novum. Ale co się stanie, jeśli okradziona osoba też jest pisarzem, w dodatku niespełnionym, i ona z kolei ukradnie napisaną o sobie powieść i opublikuje jako własną? Który uczynek będzie moralnie gorszy? Powyższy schemat i wpisany w niego dylemat wykorzystał John Colapinto w powieści "Autor kontra autor", tworząc przyjemną opowieść o niemocy twórczej, z biegiem akcji zmieniającą się w thriller.

Każdy, kto kiedyś marzył o byciu pisarzem, wie jak trudno jest pogodzić się z faktem, że do pisania nie wystarczy znajomość liter i zasad interpunkcji. Bohater powieści, Cal, chcąc udowodnić swój talent, wyjeżdża do Nowego Jorku, gdzie wraz z Stewartem, nudnym studentem prawa, zamieszkuje w obskurnej norze. Pod pretekstem zbierania materiałów do przyszłych wielkich dzieł, przeżywa mnóstwo przygód seksualnych,...

JerzyP | 2013-02-15
Przeczytana: 14 lutego 2013

Książka świetna! Nie mogłem się oderwać nawet w Walentynki! Zaskakująca, wartka akcja, ale też i głębsze rozważania, świetny język i doskonałe obserwacje. Czytelnik dokładnie czuje to co główny bohater i prawie się z nim utożsamia (nawet jak nie jest pisarzem). Polecam tę książkę! Dziwię się, że nie zrobili filmu na podstawie tej książki! Już sobie wyobrażam - byłby świetny psychologiczny thriller!

biebronka | 2013-08-17

Moja opinia po raz kolejny potwierdza fakt, że to co podoba sie innym, niekoniecznie podoba się mnie i odwrotnie.
Uważam, że to bardzo dobra książka, napisana w nieco odmiennej formie niż większość, porządnym stylem, akcja ciekawa, ani przez chwile nie pozwalająca sie nudzić.
Dla mnie książka wtedy jest dobra, gdy po jej odłożeniu wciąż o niej myślę i nie mogę doczekać się powrotu do czytania - w tym przypadku tak właśnie było.
Jedyna jej wada jest taka, że jest krótka, ale tak mówię o każdej powieści która mi się podobała, a liczyła mniej niż pięćset stron ;)

Sayuri | 2012-05-12
Przeczytana: 17 września 2011

Ciekawi mnie ilu z Was marzyło lub nadal marzy o pisaniu książek...? Czy zdajecie sobie sprawę, aby napisać, rozpocząć pisać książkę trzeba nie tylko pisać piękną ortografią, pięknie układać zdania czy wiedzieć gdzie postawić znaki interpunkcyjne?! Ale też mieć "wenę", jakiś dar pisania książek. Na pewno nie raz ktoś z Was próbował coś naskrobać, ale jak już chcieliście coś napisać, czuliście "niemoc", byliście nieporadni jak w ogóle zacząć, o czym w ogóle pisać, jak w ogóle pisać, aby wszystko trzymało się razem tak, aby akcja książki miała jakiś sens. I pewnie w duchu zazdrościliście pisarzom, czy nawet kolegom, którzy wszystko to potrafią i pewnie nieraz marzyło się Wam, aby podszyć się pod kogoś, zabrać jego dzieło, by żyć w chwale jako jeden z najlepszych pisarzy w kraju czy na świecie.
Taki jest właśnie Cal Cunningham - marzył od dzieciństwa o pisaniu ,od kilku lat pisał, ale czuł, że to nie jest jeszcze jego pora. Mimo to pisanie było jego "manią". W tym celu...

Anna | 2012-08-16
Przeczytana: grudzień 2011

Zachwyciła mnie ta książka. Czytałam ja niemal jednym tchem... W dużym napięciu. Niemal czułam jakbym tak była i przeżywała to o czym czytam.... "Autor kontra autor" wywarł na mnie ogromne wrażenie.
Szczerze polecam lekturę tej książki.

Joanna | 2010-07-25

Książka o pisarzu który podpisał się pod dziełem swojego przyjaciela, nie etyczne zachowanie jak dla mnie, tak samo jak kopiowanie.

Karolina | 2013-05-09
Przeczytana: 09 maja 2013

"Autor kontra autor". Niesamowita historia mężczyzny uwikłanego w przeszłość, z niepewną przyszłością. Akcja zaskakująca, pełna napięcia. Życie dwóch pisarzy zazębiające się w pewnych aspektach, warte poznania.

| 2011-08-07

Świetna książka do czytania w wannie - można bez obaw zamoczyć i wyrzucić. Fabuła oklepana, wielokrotnie wykorzystana i w znacznie lepszym wykonaniu.

Jakub_Jaczewski | 2016-11-29
Leon | 2016-10-08