Wiatr nie potrafi czytać

Wydawnictwo: Albatros

II wojna światowa, Michael Ouinn, angielski pilot strącony nad Birmą, z rozkazu dowództwa zostaje oddelegowany do Bombaju. Po odbyciu kursu językowego ma uczestniczyć w przesłuchaniach japońskich jeńców wojennych. Szkolenia prowadzi młoda piękna Japonka, Hanako Wei, w której Michael zakochuje się z wzajemnością. Spotykają się, kochają, zwiedzają Tadż Mahal, rozmawiają o przyszłości. Ale idylla nie trwa wiecznie, obowiązki wojenne zmuszają ich do rozstania. Kiedy po kilku miesiącach Michael powraca, nie odnajduje Hanako w domu...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie spodziewałam się po tej książce za dużo emocji, wzruszeń dla mnie bardzo dobra historia rozgrywająca się podczas drugiej wojny światowej.
Michael Qiunn to świetny angielski pilot strącony nad Birmą nagle zostaje oddelegowany do Bombaju.
Musi brać udział w przesłuchaniach jeńców wojennych.
Szkolenia prowadzi młoda Japonka Hanako Wei zakochuje się w niej wzajemnością mają się ku sobie.
Piękny Tadż mahal,spotykają się bardzo często i się kochają łączy ich dwojga prawdziwe uczucia.
Losy ich się krzyżują,drogi się rozchodzą muszą się rozstać.
Przepiękna, urocza i nastrojowa powieść o wojnie, o miłości, o przebaczaniu.
Super się czyta polecam!!!

akasiaaa43 | 2016-05-26
Przeczytana: czerwiec 2015

Książka bardzo mnie zaciekawiła okładką, bo bardzo interesuję się krajami Azjatyckimi. Jednak treść mnie również nie zawiodła. Piękna historia miłości, która tak jak wiele w tamtejszym czasie miała jeden wielki problem- WOJNĘ. Zakazana miłość, może nie na skalę Romea i Julii, ale równie wzruszająca.

MiK | 2016-11-09
Przeczytana: 2016 rok