Zapomniana księżniczka

Tłumaczenie: Barbara Janicka
Seria: Pi
Wydawnictwo: Albatros
Princesse oubliée

Książka inspirowana prawdziwą historią indyjskiej księżniczki Noor Inayat Khan, poetki, pacyfistki i agentki brytyjskiej SOE, która w czasie II wojny światowej współpracowała z francuskim ruchem oporu. Przerzucona jako radiotelegrafistka na teren oku

Monika | 2012-05-05
Przeczytana: 05 maja 2012

Myślałam, że będzie to kolejna historia hinduskiej księżniczki. Miła w czytaniu i łatwa do zapomnienia.

Dawno żadna książka tak mnie nie zaskoczyła!!!

Indie mnie interesują i ich kawałek znalazłam w tej powieści. Znalazłam w niej jednak jeszcze inne bliskie mi tematy: II wojnę światową, walkę z nazistami, szpiegów i ich wyrafinowane metody, a przede wszystkim heroizm, przyjaźń, miłość i wierność ideałom.

"Zapomniana księżniczka" to swoisty hołd złożony księżniczce bardzo wyjątkowej, księżniczce - szpiegowi, księżniczce - pacyfistce, księżniczce, o której ja na pewno nigdy nie zapomnę.

Koronczarka | 2013-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2013

Przepiękna historia o miłości, śmierci, poświęceniu się i ideach ważniejszych niż życie. W tle II wojna światowa, francuski ruch oporu, brytyjski wywiad i gestapo. A parę głównych bohaterów stanowi tytułowa indyjska zapomniana księżniczka i Brytyjczyk - oboje asy wywiadu. Książka tym bardziej godna przeczytania, że inspiracją do jej napisania był jeden z epizodów wojennych, a jej bohaterowie są autentyczni.

Malini | 2013-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Sięgałam po tę książkę z obawą, ponieważ nie przepadam za literaturą o tematyce wojennej. Lektura okazała się jednak bardzo wciągająca.
Historia opowiadana jest przez Johna Sutherlanda, brytyjskiego agenta SOE, byłego dziennikarza. Pewnego dnia poznaje Noor, indyjską księżniczkę, pełniącą rolę radiotelegrafistki dla brytyjskiego ruchu oporu.
Jest to opowieść o poświęceniu, o patriotyzmie, o miłości. Ta książka dała mi do myślenia. Na pewne sprawy spojrzałam innym okiem. Polecam.

cresc | 2014-03-28
Przeczytana: 28 marca 2014

Jeśli ktoś lubi czytać książki o tematyce historycznej, to ta pozycja jest dla niego idealna. Ciekawa opowieść o miłości w trudnych czasach, poświęceniu i wolności, tak bardzo przez bohaterów tej książki pożądanej.

Iwona Olpinska | 2012-01-13
Przeczytana: 05 marca 2011

Przeczytałam z uwagą, wojna pokazywała prawdziwą twarz człowieka. Ta kobieta była silna i odważna. Lektura obowiązkowa, pokazująca wojnę od innej strony.

Tinkerbelle | 2012-12-09
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone

Nie wciągnęła mnie ta historia. Jeśli już miałabym polecać cokolwiek o kobietach w czasie wojny, to historia Krystyny Skarbek jest o wiele ciekawsza.

jungin1906 | 2016-07-03
Przeczytana: 09 lipca 2016