Świat Suzie Wong

2002-01-01
2014-08-04

Piękna, emocjonalna, wciąga wielowątkowością. Polecam

Piękna, emocjonalna, wciąga wielowątkowością. Polecam

Słodko-gorzka historia o miłości.
Akcja rozgrywa się w Hongkongu, gdzie zamieszkać decyduje się początkujący angielski malarz. Tam poznaje chińską prostytutkę, z którą się zaprzyjaźnia.
Nie jest to banalna opowiastka czy romans, ale wzruszająca opowieść o życiu, uczuciach i różnicach kulturowych.

Słodko-gorzka historia o miłości.

Robert Lomax to początkujący angielski malarz. Chcąc dalej tworzyć i doskonalić się, przybywa do Hongkongu. Tam na promie poznaje młodą Chinkę, która podaje się za dziewczynę z bogatej rodziny. Ani wygląd czy jej zachowanie nie przeczą temu. Jakiś czas później prawda wychodzi na jaw kiedy Robert spotyka ją znowu. Tym razem w hotelowym barze wśród innych prostytutek. Wkrótce ich dosyć burzliwa przyjaźń przeradza się w miłość.

Całkiem spoko...
Podbał mi się zwrot, zacytuję:
"Zastanawiałem się półprzytomnie, dlaczego mi to zrobiła i nasuwała mi się tylko jedna odpowiedź : dziwka zawsze pozostanie dziwką."
Cóź, w tym wypadku było to tylko wrażenie.

Całkiem spoko...
Podbał mi się zwrot, zacytuję:
Cóź, w tym wypadku było to tylko wrażenie.

Rzadko czytam romanse, ale ten mi się podobał. Główni bohaterowie mnie urzekli i trzymałam kciuki, aby byli szczęśliwi. Kupiłam tę książkę całkowicie przypadkowo. :)

Tutaj się idealnie wkomponuję pewnie zdanie: "stare ale jare" i nawet na czasie:) Po przeczytaniu tej powieści mam ochotę na inne książki tego autora.

Wspaniała! Świetnie pokazuje mentalność chińskiego społeczeństwa. Ciekawy obraz Hongkongu lat 50. Historia niebanalnej miłości między pewnym Anglikiem a chińską prostytutką. Czy ma ona szansę przetrwać? Nie jest to żaden tani harlequin dodawany do gazet za 2,50. Polecam!

O Dalekim Wschodzie, który okazuje się miejscem najbliższym na świecie.
O zachowaniu przyzwoitości duszy.
O „Świecie Suzie Wong”.

Kulturowy tygiel brytyjsko- azjatyckiego Hongkongu z lat. 50. On, z niedawno odkrytym zapałem do pędzla i płótna, poszukuje inspiracji w tubylczych rejonach kantońskiego miasta. Ona, jedna jakich wiele. Kobieta do towarzystwa, oferująca swe ciało złaknionym marynarzom, ale i czerpiąca nieco infantylne zadowolenie z obcowaniem ze światem bardziej cywilizowanym od rodzimych peryferii. On zatrzymuje się w hotelu, który dla niej jest miejscem pracy. Me-leeing (dla klientów: Suzie),„zepsuta mniam-mniam dziewczynka” i Robert, włóczykij z mglistymi aspiracjami.

Mogłabym wyobrazić sobie tą historię, jaką przesmutną opowieść o egzaltowanej prostytutce i flegmatycznym brytyjskim malarzu, których pochłania mezaliansowe pożądanie niemogące znaleźć happy end’u.. Z ulgą i zadowoleniem stwierdzam, że Richard Mason ujmuje zrównoważonym realizmem, który niezwykle lubię i doceniam. Jest szczypta goryczy i nutka rozkoszy, niekłamana przyjaźń i trudne uczucie.

Czy to jest romans? Nie. To historia o miłości. Przeczytajcie.

O Dalekim Wschodzie, który okazuje się miejscem najbliższym na świecie.
O zachowaniu przyzwoitości duszy.
O „Świecie Suzie Wong”.

"Świat Suzie Wong" to rzeczywiście urzekający romans osadzony w latach 50-tych w Honkongu. Początkujący malarz Robert Lomax, postanawia szukać natchnienia w Honkongu. Tutaj trafia na Suzie Wong, piękną prostytutkę. Z początku tych oboje łączy głęboka przyjaźń, która z czasem przeradza się w miłość. Powieść, która mi osobiście nasuwa skojarzenia z "Damą Kameliową" czy "Pretty Woman".

Baaardzo fajna ksiazka.Historia pewnej prostytutki, ktora zycie zmusza do wykonywania tego zawodu. Nagle pojawia sie pewien mezczyzna w ktorym sie zakochuje, ale niestety pracowac trzeba dalej, a jej ukochany musi na to patrzec....Siegnelam po ta ksiazke po to zeby sie dowiedziec czegos o zyciu i zwyczajach w Chinach. Ksiazka rzeczywiscie daje pewien obraz tamtejszego zycia. Jezeli chcesz sie czegos dowiedziec o zyciu prostytutki w Chinach to warto przeczytac ta ksiazke.

• Azja
  • Przeczytane dawno temu