Wiatr nie potrafi czytać

2004-01-01
Albatros
literatura piękna
2005-01-01

Subtelna i wyjątkowo nastrojowa historia skryta w cieniu monumentalnego Taj Mahal. „Wiatr nie potrafi czytać” opowiada historię żołnierza, który poza granicami swojego kraju przeżył zarówno te najpiękniejsze jak i te najbardziej nieszczęśliwe chwile swojego życia.
Angielski pilot Michael Quinn zostaje oddelegowany do Bombaju, gdzie wraz z dziewięcioma innymi żołnierzami ma...

Książka bardzo mnie zaciekawiła okładką, bo bardzo interesuję się krajami Azjatyckimi. Jednak treść mnie również nie zawiodła. Piękna historia miłości, która tak jak wiele w tamtejszym czasie miała jeden wielki problem- WOJNĘ. Zakazana miłość, może nie na skalę Romea i Julii, ale równie wzruszająca.

Nie spodziewałam się po tej książce za dużo emocji, wzruszeń dla mnie bardzo dobra historia rozgrywająca się podczas drugiej wojny światowej.
Michael Qiunn to świetny angielski pilot strącony nad Birmą nagle zostaje oddelegowany do Bombaju.
Musi brać udział w przesłuchaniach jeńców wojennych.
Szkolenia prowadzi młoda Japonka Hanako Wei zakochuje się w niej wzajemnością mają...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje