Cydr. Jak zrobić cydr domowym sposobem

Wydawnictwo: Publicat
poradniki
emik84

Produkcja cydru ma tysiącletnią tradycję, a w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans. Stephen Wood wraz z ekipą Farnum Hill Ciders podpowiadają w tej książce, jak robić go domowym sposobem. Przekonasz się, że to całkiem proste. Wystarczy zaledwie kilka składników i parę sprzętów. Cała tajemnica tkwi bowiem w jabłkach. W tej książce znajdziesz: - szczegółowe instrukcje, krok po kroku,...

W tej książce znajdziesz:
- szczegółowe instrukcje, krok po kroku, jak przygotować pierwszą partię domowego cydru
- rady, jak profesjonalnie smakować cydr
- wskazówki, jak zapobiegać wadom cydru i w jaki sposób je korygować
- zaawansowane techniki produkcji w domu cydru musującego, cydru metodą szampańską, cidre w stylu francuskim i cydru lodowego

emik84 | 2016-08-02

Przygotowanie dobrego domowego cydru to sztuka, która może nie ma w Polsce jakiejś specjalnie długoletniej tradycji ale w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularna. Jeśli szukacie więc prostych, sprawdzonych domowych przepisów na jego produkcję proponuję zajrzeć do lektury „Cydr. Jak zrobić cydr domowym sposobem”, która w drobiazgowy sposób przybliża czytelnikowi przygotowanie tegoż właśnie specjału.

Po krótkim i ciekawym wstępie wyjaśniającym czym tak właściwie jest cydr, przybliżającym rodzaje, historię i metody jego produkcji, które są bardzo ważne gdy zdecydujemy się na samodzielne przygotowanie cydru, przechodzimy do sposobu jego domowej produkcji. A czym właściwie jest cydr? To oczywiście napój alkoholowy przygotowany z soku z jabłek poddanego fermentacji. Ważne jest to, że do produkcji podstawowego cydru nie używa się w ogóle cukru. Nie jest to też mocny trunek, zawiera od 1,2 - 8,5 % alkoholu. Gotowy cydr ma orzeźwiający smak i doskonale gasi pragnienie w upalne...

BookEnd | 2017-06-06
Przeczytana: czerwiec 2016