7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Life of Insects
flora i fauna

Książka ta stanowi opowieść o życiu owadów. Jest to właściwie próba ukazania problemów i złożoności życia owadów na tle tego, co obecnie wiadomo o fizjologicznych funkcjach ich organizmu.

źródło opisu: http://tezeusz.pl/27975,wigglesworth-vincent-b-zycie-owadow.html

źródło okładki: http://bibliofilia.pl/index.php?id=1192

| 2016-07-31
Na półkach: Przeczytane, 2016, 2016.07
Przeczytana: 31 lipca 2016

Czytając te książkę na balkonie nie mogłem się odpędzić od wrażenia, że cały czas cos po mnie chodzi, cos małego i trudnego do złapania... Było to bardzo nieprzyjemne wrażenie, tym bardziej, że autor jak wiele żyje na świecie owadów, o których człowiek nie ma pojęcia. Do połowy jest to praca nieco żmudna w lekturze, gdyż operuje wieloma naukowymi terminami, sięgając często po chemię. Druga część jest fascynująca. Dowiadujemy się o owadach rzeczy, które zwykłemu człowiekowi się nie śniły (a gdyby się śniły, z pewnością byłaby wówczas nowa o koszmarach). Wigglesworth z pokorą pokazuje także, jak wiele jest jeszcze do odkrycia w świecie owadów, ile jest białych plam.

Ambrotos | 2017-05-26
Mollinka_90 | 2016-07-31