Słownik łacińsko-polski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Szkolne PWN
8371951523
Jezyk łaciński, słownik
gorofil

Bardzo przydatny słownik, nie tylko dla studentów.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-08-20

Zasłużony słownik łacińsko-polski opracowany przez Kazimierza Kumanieckiego według słowników Hermana Mengego i Henryka Kopii. Zawiera dużą ilość haseł. Pomocny i rzetelny. Objętość w sam raz, nie za duża i nie za mała. Podstawowy zbiór słów i określeń tutaj znajdziemy.
Prawie 550 stron wypełnionych po brzegi hasłami i ich objaśnieniami. Dla wielu osób tenże słownik może być pomocny. Będzie dobrą propozycją dla wielu uczniów, studentów i osób zainteresowanych pięknem języka łacińskiego lub z łaciną stykających się często. Łacina to język, który do najłatwiejszych nie należy. Wiele słów powinno się jednak znać nawet wtedy, gdy ogólnie języka się nie zna.
Słownik absolutnie godny polecenia. Wiele gwiazdek się należy, wysoka ocena jest tylko formalnością u mnie. Według mnie to słownik wysokich lotów. Zawsze mi pomógł i dowiedziałem się dzięki niemu wielu rzeczy. Kto chce odkryć piękno łaciny lub przetłumaczyć dobrze słowa w języku łacińskim powinien mieć dobry słownik. Ten słownik...

justi | 2011-08-02

Dobrze mieć go w domu.